Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„Laimės tie, kurie nepraras tikėjimo“

2018 05 17 Ieva Marija Černiauskaitė

Artėjantį savaitgalį Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje finišuos Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) U13 berniukų čempionatas. Finaliniame ketverte susirungs stipriausios 13-likamečių ekipos Lietuvoje, tarp kurių ir Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „Drakonai“, reguliarujį sezoną baigę pirmoje turnyrinės lentelės vietoje (18/4).

Pirmajame pusfinalyje jau šį šeštadienį susitiks SKM ir Tornado KM „Alburnus“ jaunieji krepšininkai. Pastaroji ekipa reguliarųjį sezoną baigė penktoje turnyrinės lentelės vietoje. Tornado KM „Alburnus“ į finalinį ketvertą pateko įveikusi ketvirtfinalio barjerą, kur įtemptoje, 3 rungtynių pareikalavusioje serijoje iki dviejų pergalių įveikė ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje buvusius Kauno „Aisčius“ krepšininkus.

Kauniečių ekipos treneris Šarūnas Zablockis finalinio ketverto favoritais vienareikšmiškai laiko Karolio Čyžiaus auklėtinius: „SKM, mano manymu, šiai dienai yra stipriausia 2005 m. kartos berniukų komandų, bet nėra neįveikiama. Mes tikrai kausimės ir, manau, galime žaisti dar geriau negu ketvirtfinalio rungtynėse su „Aisčiais“. Tai tik vienos rungtynės ir čia labai svarbu psichologija.“

32777626 1972235749462955 3533646194884476928 n

Antrajame pusfinalyje dėl kelialapio į čempionato finalą susikaus žinomo Lietuvos trenerio Genadijaus Glikmano vadovaujama  Plungės SRC „Anra Investicija“ komanda ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinėje bei Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinėse dirbusio stratego Remigijaus Bardausko auklėtiniai – Sabonio KC „Beko“ ekipa.

„Mūsų komandoje nuotaikos tikrąja to žodžio prasme – darbinės. Visi puikiai supranta, kas laukia savaitgalį ir visi nuoširdžiai lieja prakaitą. Šioje amžiaus grupėje didžioji dalis komandų yra lygios ir būtų labai sunku įvardinti favoritą. SKM komanda turi namų pranašumą, tad galima būtų jiems priskirti favorito statusą, bet ne visada tas padeda. Nugalėtoją, mano nuomone, lems komandinis darbas tiek gynyboje, tiek puolime. Tikriausiai nėra nė vieno vaiko, kuris nenorėtų tapti čempionu!“, – apie artėjantį finalinį ketvertą kalbėjo Sabonio KC „Beko“ strategas R. Bardauskas.

Tuo tarpu praėjusių metų čempionų titulą ginančių Plungės SRC „Anra Investicija“ treneris G. Glikmanas neabejoja, kad favoritai – jo auklėtiniai: „Nuotaikos komandoje puikios ir kovingos, dirbame kryptingai. Manau, jog favoritai – praėjusių metų „Pirmojo iššūkio“ čempionai – Plungės krepšininkai, tačiau, manau, kad visos komandos meistriškumu yra apylygės, čempionato nugalėtoją lems užsispyrimas ir charakteris.“

Prieš pat finalinio ketverto etapą Vilniuje pakalbinome ir šeimininkų SKM „Drakonų“ trenerį K. Čyžių.

Kokios nuotaikos vyrauja komandoje prieš artėjantį finalinį ketvertą?

Nuotaikos geros ir kovingos, vaikai labai laukia finalinio ketverto, ruošiasi jam ir supranta, kad tai bus sezono finišas, tad nori jį užbaigti kuo geriau.

Turėsite namų salės pranašumą. Ar tai, Jūsų nuomone, svarbus faktorius siekiant čempionų titulo?

Nepavadinčiau to salės pranašumu, mes niekada nežaidėme „Lietuvos ryto“ arenoje. Smagu, jog finalinis ketvertas vyks Vilniuje, vaikai prieš rungtynes nepavargs kelionėje, galbūt mūsų palaikyti ateis daugiau tėvelių, tačiau tai nėra mūsų namų salė. Bet kalbant apskritai, man labai smagu, kad vaikai turės galimybę žaisti tokioje arenoje.

Savo pusfinalio priešininkus Tornado KM „Alburnus“ ekipą reguliarajame sezone įveikėte vidutiniškai 23,5 tšk. skirtumu. Ar tikitės lengvų rungtynių ir pusfinalio kovoje?

Pusfinalyje lengvų rungtynių nebūna. Šie skaičiai nieko nereiškia. Pirmas rungtynes laimėjome didesniu taškų skirtumu, tačiau antrose dar po dviejų kėlinukų pralaiminėjome, o po trijų – mūsų pranašumas buvo minimalus. Tornado krepšininkai labai tobulėjantys, ketvirtfinalyje jie nugalėjo komandą, prieš kurią mes reguliariajame sezone abu kartus suklupome, tad rungtynės lengvos tikrai nebus, reikia tiesiog eiti ir kovoti.

Kaip manote, kas yra šio finalinio ketverto favoritai?

Favoritų išskirti tikrai negalėčiau. Visos komandos yra labai stiprios ir visos prieš visas yra pralaimėjusios, tik mes Tornado ekipą įveikėme abu kartus, tačiau, pasikartosiu, tai nieko nereiškia. Tiek prieš Plungės SRC „Anra Investicija“, tiek prieš Sabonio KC „Beko“ esame bent kartą suklupę. Todėl laukia labai įdomios kovos ir vienareikšmių favoritų finaliniame ketverte tikrai nėra.

Kas, Jūsų nuomone, lems čempionato nugalėtoją?

Komandinis žaidimas. Labai svarbu bus pasitikėjimas savimi ir komandos draugais. Net jei ir bus koks sunkesnis epizodas, laimės tie, kurie nepraras tikėjimo ir pasitikės bei palaikys savo komandos draugus. Visi norės nugalėti ir kausis, bet laimės tie, kurie tikės pergale iki rungtynių pabaigos.

 

Pirmosios finalinio ketverto rungtynės, kuriose susitiks SKM „Drakonai“ ir Tornado KM „Alburnus“, jau šį šeštadienį, gegužės 19 d., Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje 13:30 val.

Iškart po jų, 15:45 val., antrajame pusfinalyje susitiks Plungės SRC „Anra Investicija“ ir Sabonio KC „Beko“ ekipos.

Mažasis finalas įvyks sekmadienį, gegužės 20 d., 11:00 val, o MKL U13 čempionato nugalėtojus sužinosime tą pačią dieną, 13:15 val.

Linkime sėkmės vilniečiams ir kviečiame juos palaikyti svarbiausiose sezono kovose Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje. Įėjimas – nemokamas!

32779000 1972182832801580 2326181294267957248 n

Naujienų sąrašas