MKL apžvalga: reprezentacinės SKM komandos tęsia pergalių serijas

2017 10 29 SKM

Nuotr. autorius: Michailas Levinas

Paskutinį spalio savaitgalį Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) savo sėkmingą pasirodymą U13 ir U15 čempionatuose pratęsė reprezentacinės Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos. Apie tai ir dar daugiau – savaitgalio rungtynių apžvalgoje.

#SKMSavaitėsRungtynės apžvalga

Veidrodžio efektas U13 čempionate

Trečiąją pergalę iš tiek pat galimų trylikamečių pirmenybėse iškovojo Karolio Čyžiaus auklėtiniai (3/0), Kaune 79:51 (21:17, 24:9, 22:11, 12:14) nugalėję „Perkūno“ krepšinio mokyklos (1/2) atstovus.

PROTOKOLAS

Esminis mačo lūžis įvyko antrajame kėlinyje, kurį vilniečiai laimėjo 15 taškų skirtumu ir komandos į rūbines išėjo ilsėtis SKM komandai turint solidų 19 taškų pranašumą. Po ilgosios pertraukos skirtumas dar labiau išaugo ir prieš lemiamą atkarpą siekė 30 taškų ribą, todėl likusios 10 min. tebuvo formalumas.

Sostinės krepšininkai 59:44 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų – 21:9.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė 16 taškų pelnęs (7/10 dvit.), 16 kamuolių atkovojęs, 6 rezultatyvius perdavimus atlikęs ir per aikštėje praleistas kiek daugiau nei 23 min. 32 naudingumo balus surinkęs Mykolas Mačiulis. Kristupas Čivilis (8/10 dvit.) pelnė 18 taškų, Enrikas Marikas – 10 taškų.

„Perkūno“ ekipoje Laurynas Vilimas pelnė 12, Paulius Pranaitis 11 taškų.

K. Čyžiaus vadovaujami vilniečiai kartu su Arvydo Sabonio krepšinio centro (2/0) ir Plungės (2/0) ekipomis išlieka vienintelėmis čempionato komandomis, kurios dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio.

Ši padėtis pasikeis jau artėjantį šeštadienį, kuomet Vilniuje tarpusavio akistatoje ginklais žvangins SKM ir A. Sabonio KC komandos. Intriguojančių rungtynių pradžia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) sporto centre (Saulėtekio al. 28) – 13:30 val.

Tuo metu antroji SKM trylikamečių komanda savo pirmosios pergalės A divizione vis dar laukia. Vytauto Zapalskio vadovaujami „Riteriai“ (0/3) praėjusį savaitgalį 65:87 (23:36, 12:13, 11:21. 19:17) pralaimėjo Kauno „Aisčiams“ (2/1).

PROTOKOLAS

Šiame mače vilniečių komandai Orestas Katiliauskas pelnė 21, Lukas Pičuginas 10, Justas Gediminas Kozyrevas (3/6 trit.), Benitas ir Deimantas Grabštunovičius po 9 taškus.

Varžovų gretose išsiskyrė 34 taškus pelnęs Liutautas Serkevičius.

Kitas rungtynes „Riteriai“ žais lapkričio 12 d. namuose su Klaipėdos krepšinio mokykla (2/1).

DSC03882

Čempionai testavo EYBL turo nugalėtojus

Nugalėtojų vardus ginanti Mindaugo Noreikos treniruojama „Warranty Expert“ (3/0) U15 čempionate iškovojo trečiąją pergalę iš eilės. SKM derbyje MKL čempionai susitiko antrąja SKM komanda „Vichy“ (0/3) ir ją įveikė 83:65 (30:17, 13:21, 25:13, 15:14). Algirdo Budėno auklėtiniai dar spalio 22 d. Rygoje kėlė į viršų Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) ture laimėtą nugalėtojų taurę.  Todėl mačas su MKL čempionais tapo dar viena puikia proga pasitikrinti savo stipriąsias ir silpnąsias vietas.

Nugalėtojams Gytis Valickas (13 atk. kam.) pelnė 18, Gediminas Alisas 17, Kasparas Sideravičius 15, Lukas Pivoriūnas 13 taškų.

„Vichy“ gretose išsiskyrė Henrikas Žukovski (20 tšk.) ir Edmundas Doviltis (18).

FOTOGALERIJA

PROTOKOLAS

G. Noreikos vadovaujama „Warranty Expert“ komanda artimiausias rungtynes žais jau antradienį. 39-ojo trenerio gimtadienio išvakarėse išankstinę dovaną jo auklėtiniai sieks įteikti dvikovoje su Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) II komanda (0/3).

Tuo metu A. Budėno treniruojamai „Vichy“ ekipai pirmąsias 3 MKL pirmenybių rungtynes teko žaisti su visais praėjusio sezono prizininkais, o pirmosios pergalės medžioklę vilniečiai pratęs namie lapkričio 10 d. su „Perkūno“ (0/3) krepšininkais.