Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL B diviziono atkrintamosios: pagrindinės intrigos ir SKM trenerių įžvalgos

2019 03 11 Erikas Petrikas/SKM.LT
Šį sezoną MKL B divizione pradėjo 18 SKM komandų, o 10 iš jų pateko į antrąjį etapą
Nuotr. autorius: SKM.LT

Atėjus pavasariui, Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje („LIDL–MKL“) prasideda svarbiausios kovos. B divizione Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos tęsia kovą dėl aukščiausiųjų vietų ir bilieto į kito sezono A divizioną.

Stiprybės – namų pranašumas ir tolimi metimai

U13 ČEMPIONATAS

Šiame čempionate SKM turėjo net 5 komandas, kurios gynė mokyklos vardą. „SKM-III“ (treneris Laimonas Velička), „SKM-IV Grifai“ (treneris Deividas Zoruba), „SKM-V #TRVLM“ (treneris Tomas Urbelionis), „SKM-VI Vilkai“ (treneris Algirdas Budėnas) ir „SKM-VII“ (treneris Gintautas Vileita). Iš šių 5 ekipų 2 perkopė grupės etapo barjerą bei žengė į tolimesnę kovą „LIDL–MKL“ čempionate.

Pirmoji komanda, kuri buvo užsitikrinusi vietą atkrintamųjų varžybų etape – T. Urbelionio treniruojama „SKM-V #TRVLM” (15/1). Nepaisant to, kad ši SKM komanda (2007 m. gim.) žaidė metais vyresnių turnyre (2006 m.), jai vis tiek pavyko iškovoti net 15 pergalių ir patirti vieną pralaimėjimą. T. Urbelionio auklėtiniai 58:67 pirmąkart šiame čempionate pralaimėjimo kartėlį pajautė prieš „Vilniaus KM-III“ ekipą, kuri žygiuoja turėdama tokį pat pergalių ir pralaimėjimų santykį.

„SKM-V“ komandos trenerio T. Urbelionio komentaras: „Atkrintamąsias pradėsime su Gargždų SM ekipa. Nors Gargždų komanda yra metais vyresnė, mūsų aikštės pranašumas gali būti didelis privalumas. Bandysime demonstruoti gerą žaidimą ir prasibrauti į kitą etapą.“

Antroji komanda – D. Zorubos treniruojami „SKM-IV Grifai“ (10/6). Grupių etape jiems sekėsi kiek prasčiau nei T. Urbelionio jaunuoliams, tačiau „Grifams“ pavyko iškovoti 10 pergales, o 6 kartus teko pripažinti varžovų pranašumą. „SKM-IV Grifams“ abu kartus pavyko įveikti „SKM-III“, Trakų KKSC, „VKM-IV“ ir „SKM-VII“., o po vieną kartą buvo nukautos „VKM-II“ ir „SKM-VI“ komandos. Po du kartus buvo pralaimėta „SKM-V #TRVLM“ ir „Vilniaus KM-III“ krepšininkams, po vieną kartą suklupo prieš „Vilniaus KM-II“ ir „SKM-VI“.

Trenerio D. Zorubos komentaras prieš atkrintamąsias varžybas: „Kiek teko girdėti, Plungės komanda yra A diviziono lygio. Tikrai bus sunku prieš juos žaisti. Didžioji dalis 2006 m. gimusių vaikų žaidžia metais vyresnių (2005 m. gim.) A divizione, tai tikrai reikės įdėti daug darbo ir tai bus nauja patirtis visiems. Vaikams tokios rungtynės tik į naudą. Tikrai džiaugiuosi, jog patekome į antrąjį etapą, o toliau – žiūrėsime. Kamuolys apvalus.

Didžioji mūsų žaidimo dalis yra pagrįsta tolimais metimais, tad jei pataikysime savo metimus, jei apsiginsime, vaikinai atskirs, kuri priešininkų ranka yra stiprioji, tikrai galime nustebinti varžovus iš Plungės.“

Už atkrintamųjų varžybų borto liko „SKM-VI“ (6/9), „SKM-III“ (5/11) ir „SKM-VII“ (2/14) ekipos. Vis dėlto „SKM-VI ir „SKM-VII“ ekipos yra metais jaunesni krepšininkai, tad svarbiausios šių komandų kovos vyksta U12 čempionate, o „SKM-III“ ekipa turėtų nenuleisti nosių bei dirbti, jog kitą sezoną galėtų pasirodyti geriau.

IMG 0723

Įtampa pečių neslegia

U14 ČEMPIONATAS

Šiame čempionate SKM atstovavo 3 ekipos. „SKM-III“ (treneris Donatas Sabaliauskas), „SKM-IV“ (treneris Antanas Gliožeris) ir „SKM-VI“ (treneris Arvydas Menkevičius). Visos 3 ekipos išsikovojo kelialapį į antrąjį, TOP 16 etapą bei tęs kovas dėl aukščiausiųjų vietų U14 B divizione.

Pirmoji komanda, kuri užsitikrino vietą – A. Gliožerio „SKM-IV Grizliai“. Ši komanda pirmajame etape neturėjo sau lygių. Per pirmąsias 16 rungtynių „Grizliai“ 15 kartų šventė pergalę ir vieną kartą turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Vienintelį kartą SKM jaunimas 52:63 suklupo rungtynėse prieš „Vilniaus KM-II“ ekipą.

„Grizlių“ trenerio A. Gliožerio komentaras: „Mūsų komanda nėra vieną pagrindinių, tad mokykla mums nėra iškėlusi tikslų, todėl mūsų pečių įtampa neslegia. Vis dėlto norėtųsi sezoną užbaigti kaip įmanoma vėliau. Ši komanda yra gerai sukomplektuota, nes turime net po kelis gerus žaidėjus toje pačioje pozicijoje.

Mūsų komandos šansus vertinu gerai. Varžovai neturės ūgio persvaros, kuris yra lemtingas faktorius, pavyzdžiui, U15 čempionate. Vizualiai turėtumėme būti pranašesni, bet žiūrėsime, kaip bus. Žaisime prieš Raseinių komandą, kuri taip pat turi kelis žaidėjus, kurie yra pavojingi, tad reikės sunkiai dirbti. Keli žaidėjai žaidžia metais vyresnių čempionate, tad patirties jie taip pat nestokoja.“

Antroji komanda, kuri pateko į atkrintamąsias varžybas – D. Sabaliausko treniruojama „SKM-III“ ekipa. Reguliariajame sezone jie iškovojo 12 pergalių ir 4 kartus patyrė pralaimėjimo kartėlį. Jaunieji SKM krepšininkai po dukart turėjo pripažinti „SKM-IV“ ir „Vilniaus KM-II“ ekipų pranašumą. Kitame etape D. Sabaliausko auklėtinių laukia kova iki dviejų pergalių su Gargždų sportininkais, kurie grupių etape 12 kartų laimėjo ir vieną kartą patyrė pralaimėjimo skonį.

D. Sabaliausko komentaras: „Rezultatas kol kas geresnis nei praėjusiais metais – šįkart grupėje užėmėme trečiąją vietą. Dabar stosime į kovą prieš Gargždų komandą. Apie ją girdėjau labai nedaug. Gargždų komandoje yra vienas vaikinas, kuris yra labai pavojingas, tad reikės sutelkti dėmesį į gynybą prieš jį.

Praeitais metais gerai susikovėme su Šiaulių komanda, tad šiemet bandysime taip pat rodyti kovą ir nepasiduoti. Manau, jog Gargždai yra stipri komanda, o pergalių skaičius tai įrodo. Vis dėlto neketiname pasiduoti ir ruošiamės kovoti iki pat galo. Tikslas – laimėti, o kaip bus, pamatysime. Mūsų komandos raktai į pergalę būtų gera gynyba ir komandinis žaidimas.“

Paskutinioji komanda, kuri užsitikrino vietą kitame U14 „LIDL–MKL“ B divizione – A. Menkevičiaus treniruojami „SKM-V Tigrai“. Ši ekipa yra 2006 m. gimimo, tačiau jie nepasidavė, kovojo iki pat galo ir pateko į atkrintamąsias varžybas. Šioje kelionėje „Tigrai“ 9 kartus džiugino žiūrovus pergalėmis, o 7 kartus turėjo pripažinti varžovų pranašumą. A. Menkevičiaus auklėtiniai po 2 kartus pralaimėjo „SKM-IV Grizliams“, „SKM-III“ ir „Vilniaus KM-II“ ekipas. Vienąkart suklupo prieš „Vilniaus KM-III“ sportininkus. Kitame etape „Tigrų“ laukia varžovai iš pajūrio – Palangos SC, kurie 12 kartų laimėjo bei 1 kartą pripažino varžovų pranašumą.

A. Menkevičiaus komentaras: „Savo pogrupyje užėmėme ketvirtąją vietą, tad mums teks žaisti prieš D pogrupio pirmąją vietą užėmusią komandą – Palangos SC. Nesame favoritai, neturėsime namų aikštelės pranašumo, bet, manau, bandysime stipresnei, vyresnei komandai duoti gerą kovą ir nepasiduosime.

Palangos krepšininkai yra aukštesni už mūsų komanda, fiziškesni, tačiau jei susitvarkysime po krepšiais, atsikovosime kamuolius, tai bus gerai. Greičiu mes jiems nenusileidžiame, tad jei pavyks atsitverti, apibėgti, tai galbūt ir pavyks laimėti.“

Foto Elvis Zaldaris 6

„Grizliai“ centimetrų trūkumą kompensuoja pastangomis

U15 ČEMPIONATAS

U15 čempionato B divizione SKM atstovavo 2 ekipos. „SKM-III Grizliai“ (treneris A. Gliožeris) ir „SKM-IV Riteriai“ (treneris Rutenis Paulauskas, buv. treneris Vytautas Zapalskis).

Iš šių dviejų ekipų į atkrintamąsias žengė A. Gliožerio auklėtiniai. Grupių etape „SKM-III Grizliai“ iškovojo 12 pergalių bei patyrė 4 pralaimėjimus, kas lėmė, jog grupėje buvo užimta antroji vieta. Dukart buvo pralaimėta prieš Ukmergės SC, po vieną kartą „Vilniaus KM-III“ ir „Vilniaus KM-IV“ ekipoms.  A. Gliožerio treniruojami „Grizliai“ dėl patekimo į kitą etapą kovoja su Šilalės SM. Pirmose rungtynėse SKM krepšininkai 63:70 turėjo pripažinti Šilališkių pranašumą.

SKM trenerio A. Gliožerio komentaras: „Pagrindiniai faktoriai, kurie padėtų įveikti Šilalės komandą – kantrybė ir pataikymas, kurio mums trūko pirmose rungtynėse. Varžovai pasinaudojo savo ūgio pranašumu bei įmetė vos ne pusę taškų ir baudos aikštelės prieigų. Taip pat tikiuosi, jog Šilalėje pavyks geriau susitvarkyti su varžovų lyderiu – Gustu Grabausku.“

Antrose rungtynėse prieš Šilalės komandą viskas vyko panašiai. SKM krepšininkai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau likus kelioms minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos prasidėjo įvairiausi stebuklai. Per ketvirtąjį kėlinį „Grizliai“ padarė net 11 pražangų, kurios eliminavo A. Gliožerio komandos vedlius iš žaidimo. Fantastinių atoveiksmių dėka, SKM ekipa 71:80 baigė sezoną Šilalėje.

„SKM-IV Riteriai“ yra metais jaunesnių komanda (2004 m. gim.). Vis dėlto per 16 rungtynių jiems pavyko pasiekti 5 pergales, kurios tikrai sustiprino „Riterių“ stuburą ateinančioms kovoms U14 čempionate.

foto Elvis Zaldaris 18

„Gorilos“ rodo raumenis ir metais vyresniųjų čempionate

U16 ČEMPIONATAS

Šiame vaikinų čempionate SKM atstovavo dvejos ekipos. „SKM-III“ (treneris Žilvinas Grušas) ir „SKM-IV EMSI“ (treneris Algirdas Milonas). Vis dėlto į atkrintamąsias varžybas pavyko prasibrauti tik vienai komandai.

„SKM-IV EMSI Gorilos“ ekipa grupių etape iškovojo net 13 pergalių ir vieną vienintelį kartą suklupo. Pralaimėta 57:65 buvo prieš Ukmergės sportininkus, kurie grupėje liko antri. A. Milono vaikinų antrajame, TOP 16 etape laukė Telšiškių barjeras. Pirmose rungtynėse SKM krepšininkams 57:64 teko pripažinti varžovų pranašumą. Antrose rungtynėse „SKM-IV EMSI“ vaikinai 76:70 atsirevanšavo už nesėkmę pirmose rungtynėse bei sugrąžino seriją į Vilnių lemiamam mačui.

„Gorilų“ trenerio A. Milono komentaras: „Mūsų tikslas yra patekti į kuo tolimesnį etapą. Kaip pavyks – sunku pasakyti todėl, nes kitame etape negalės dalyvauti net 3 geriausi žaidėjai, kurie išvažiuos į turnyrą Maskvoje (Rusija) atstovauti U15 Lietuvos rinktinei. Be jų bus sudėtinga patekti į tolimesnį etapą, o ypač į finalinį ketvertą.

Dalyvaudami šiame čempionate įgavome labai naudingos patirties, patyrėme nemažai kietų rungtynių, kurių nepatirdavome U15 čempionate. Verta buvo dalyvauti šiame čempionate, nes gaudavo pasižaisti visi, įgydavo kietesnių rungtynių patirties. Šis čempionatas duoda be galo daug patirties įvairiose rungtynių situacijose, prisitaikymas prie varžovų, o tam, kad patekti į kitą etapą kiti žaidėjai turės pasitemti bei kompensuoti tų žaidėjų vietas, kurių nebus.“

„SKM-III“ krepšininkams šis sezonas buvo kiek sunkesnis. Didžioji komandos dalis nuo praėjusio sezono pakilo laipteliu aukščiau – gavo kvietimą atstovauti „SKM-II Mes Rūšiuojam“ ekipai, tad „SKM-III“ smarkiai nukraujavo ir liko be kelių svarbių žaidėjų. Šiame sezone jiems pavyko pasiekti 4 pergales, o pripažinti varžovų pranašumą teko 10 kartų.

DPP 0031

„Warranty Expert“ – komanda, kuri nori ir gali laimėti

U17 ČEMPIONATAS

U17 čempionate dėl SKM garbės kovojo 3 ekipos. „SKM-II Eurosportas.lt“ (treneris D. Sabaliauskas), „SKM-III Warranty Expert“ (treneris Mindaugas Noreika), „SKM-IV Neste Pure Life“ (treneris Rokas Jankūnas). Antrajame etape grūmėsi visos 3 SKM komandos. Vis dėlto tik vienai ekipai pavyko prasibrauti į trečiąjį etapą.

„SKM-III Warranty Expert“ krepšininkai toliau žengė į trečiąjį etapą. Pirmajame etape M. Noreikos auklėtiniai iškovojo net 12 pergalių, o pralaimėjo vos 2 kartus. Pralaimėta buvo prieš „Vilniaus KM-IV“ ir „Vilniaus KM-V“ ekipas. Antrajame etape SKM vyrai rodė savo raumenis bei pergalę šventė 8 kartus, o pralaimėti teko jiems 2 kartus. Trečiajame, TOP 8 etape „Warranty Expert“ laukia vieną kartą SKM kolegų įveikti Jonavos KKSC krepšininkai.         

M. Noreikos komentaras: „Lentelė viską parodo – kol kas rezultatai yra geri. Antrajame etape užėmėme antrąją vietą, tad mūsų laukia kitos grupės pirmoji vieta – Jonavos ekipa. Apie Jonavos komandą galiu spręsti tik iš lentelės, jų laimėtų ir pralaimėtų rungtynių. Mūsų pagrindiniai aspektai, kurie bus svarbūs kitame etape – užsivedimas, kova dėl kiekvieno aikštelės centimetro. Sunku kalbėti apie B diviziono čempionatą, nežinome ko tikėtis. Nei mes Jonavos ekipos žaidimo braižą žinome, nei jie mūsų.

Dėl patekimo į A divizioną yra iškilęs didelis klaustukas. Jei patektumėme ten, tai vaikinams tektų didžiulis krūvis, kas yra nelabai gerai. Šiame čempionate dalyvaujame tam, kad laimėti šį divizioną, o ką veiksime su perėjimu į A divizioną – žiūrėsime.“

„SKM-II Eurosportas.lt“ ekipa į antrąjį etapą pateko paskutinę akimirką. Pirmajame grupių etape D. Sabaliausko treniruojamiems vaikinams buvo pavykę pasiekti 8 pergales, o pralaimėta buvo 6 kartus. Antrajame etape „Eurosportas.lt“ vyrukai turėjo visas galimybes patekti į trečiąjį etapą, tačiau tuo nepasinaudoję SKM sportininkai liko už trečiojo etapo borto.

„SKM-IV Neste Pure Life“ atstovai į antrąjį etapą pateko iškovodami 9 pergales ir patirdami pralaimėjimą 5 kartus. Toks rezultatas jiems leido užsitikrinti trečiąją vietą grupėje. Vis dėlto antrajame etape viskas klostėsi ne pagal planą – SKM jaunimas antrajame etape liko paskutiniai bei baigė „LIDL–MKL“ sezoną.

Debiutiniame sezone Artūro Seržanto treniruojamiems „SKM-V“ krepšininkams taip ir nepavyko atidaryti savo pergalių kraičio, tačiau įgyta patirtis – neįkainojama.

„SKM-VI Mes Rūšiuojam“ ekipai, kurią treniruoja Ignas Pagalys, U17 čempionate buvo gera galimybė pasižaisti metais vyresnių čempionate. Per 14 rungtynių I. Pagalio auklėtiniai nustebino ne vieną varžovų komandą. „SKM-VI Mes Rūšiuojam“  komanda 5 kartus jautė pergalės skonį, o pralaimėjo 9 kartus.

2019 03 11 WR

Bebaigiant mokyklą – debiutas MKL čempionate

U18 ČEMPIONATAS

Šį sezoną U18 (2001 m.  gim.) čempionate SKM atstovavo vienintelė „SKM-II“(1/11) komanda. Didžiajai daliai Šarūnės Valinskaitės auklėtinių tai buvo nauja patirtis, kadangi prieš tai daugelis krepšininkų grūdinosi „SKM–VitirON KIDS“ bei Sostinės krepšinio lygos („GEALAN–SKL“) čempionatuose. Beje, SKL D2 lygoje SKM ekipa pasiekė mažosios taurės finalą. 

Pirmąją ir vienintelę pergalę „SKM-II“ iškovojo antrajame ture, kuomet 78:67 palaužė svečius iš Kupiškio. Deja, vėliau sostinės ekipa išgyveno pralaimėjimų seriją prieš Biržų, Utenos, Ukmergės, Rokiškio ir Pasvalio ekipas. Šie pralaimėjimai lėmė, kad komanda gana anksti atsisveikino su viltimis žengti į antrąjį etapą ir kovas U18 čempionate jau baigė.  

ResizedImage800533 rsz dpp 0037

Naujienų sąrašas