Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL B diviziono batalijos: kaip 18 SKM komandų sekasi siekti savo tikslų?

2019 01 28 Erikas Petrikas/SKM.LT
„SKM-IV Lazdynų Grizliai“ (12/0) pergalingai žygiuoja MKL U14 B divizione
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris/SKM.LT

2018–2019 m. sezone Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) B divizione savo jėgas išbando 18 Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandų. Visų jų tikslai – skirtingi. Vienos ekipos siekia įgauti daugiau patirties ir žaidybinės praktikos, tuo metu kitos ekipos nusitaikę į medalius.

SKM.LT svetainė apžvelgia visų sostinės komandų keliones savojo tikslo link.

„SKM-V #TRVLTM“ DEMONSTRUOJA RAUMENIS  

U13 ČEMPIONATAS

Šiame čempionate SKM atstovauja net 5 ekipos. „SKM-III“ (treneris Laimonas Velička), „SKM-IV Grifai“ (treneris Deividas Zoruba), „SKM-V #TRVLTM“ (treneris Tomas Urbelionis), „SKM-VI Vilkai“ (Algirdas Budėnas) ir „SKM-VII“ (treneris Gintautas Vileita).

„SKM-III“ (3/7) ekipai sezono startas buvo banguotas. L. Veličkos auklėtiniai buvo iškovoję dvi pergales iš eilės, tačiau paskui pergalių siekti buvo kur kas sunkiau – iškovota vos viena pergalė ir patirti 6 pralaimėjimai. „SKM-III“ ekipa beveik neturi galimybių patekti į atkrintamąsias varžybas.

IMG 0651

„SKKM-IV Grifai“ (7/3) pirmoji sezono dalis D. Zorubos auklėtiniams buvo sėkminga. SKM krepšininkai patyrė 3 nesėkmes, tačiau dvi iš jų buvo prieš grupės lyderius „SKM-V #TRVLTM“, o trečiasis pralaimėjimas patirtas vos dviejų taškų skirtumu 60:62 prieš „VKM-III“ ekipą. Šiuo metu SKM sportininkai grupėje užima 4-ąją vietą, bet D. Zorubos treniruojama komanda gali pakovoti dėl aukštesnių pozicijų – grupių etape liko dar penkerios rungtynės.

IMG 0431

„SKM-V #TRVLTM“ (11/0) T. Urbelionio auklėtiniai grupių etape vis dar neranda sau lygių varžovų. Nors ir ši komanda yra metais jaunesnė (2007 m. gim.) tai jiems netrukdo siekti pergalių šiame čempionate. Arčiausiai pralaimėjimo SKM krepšininkai buvo prieš „VKM-III“ sportininkus, kuriuos įveikė 64:57. Kitose rungtynėse „SKM-V #TRVLTM“ ekipa nesulaukdavo didesnio pasipriešinimo.

F6O7672

„SKM-VI Vilkai“ (4/7) Ši komanda taip pat sudaryta iš metais jaunesnių žaidėjų. Pirmoje sezono pusėje SKM krepšininkai iškovojo 2 pergales, tačiau įgijo vertingos patirties žaidžiant su vyresniais varžovais ir vis dar gali kabintis į atkrintamąsias varžybas. Nuo ketvirtosios vietos „Vilkus“ šiuo metu skiria 2 pergales. Iki reguliaraus sezono pabaigos dar liko 4 mačai.

DPP 0044

„SKM-VII“ (1/10) G. Vileitos treniruojami auklėtiniai yra metais jaunesni ir pagrindinių rezultatų siekia savo metų U12 čempionate. U13 čempionate G. Vileitos ekipa iškovojo pergalė prieš Trakų KKSC krepšininkus (75:46). Vėliau sekė 9 pralaimėjimai iš eilės, kurie palaidojo visas galimybes žengti į atkrintamųjų varžybų traukinį.

rsz f6o9583

PERGALINGOS SKM KOMANDOS IR MONSTRAI „GRIZLIAI“

U14 ČEMPIONATAS

Šiame čempionate SKM vardą gina 3 ekipos. „SKM-III“ (treneris D. Sabaliauskas), „SKM IV Lazdynų Grizliai“ (treneris A. Gliožeris) ir „SKM-V Tigrai“ (treneris  Arvydas Menkevičius). Įsibėgėjus antrajam ratui visos SKM ekipos turi galimybę patekti į atkrintamąsias varžybas, toliau tęsti kovą dėl B diviziono medalių komplektų bei patekimo į A divizioną.

„SKM-III“ (9/2) krepšininkai savo kišenėje turi 6 iš eilės pergalių seriją, kuri leidžia džiaugtis antrąja vieta grupėje. D. Sabaliausko auklėtiniai pirmąjį pralaimėjimą patyrė prieš „VKM-II“ ekipą (44:96), o antrasis pralaimėjimas buvo patirtas prieš A. Gliožerio treniruojamą „SKM-IV“ (54:74). Šiai ekipai dar liko 5 rungtynės, tačiau vieta kitame etape – beveik D. Sabaliausko sportininkų kišenėje. Beje. D. Sabaliausko auklėtiniai 2019-uosius pradėjo turnyro Jėnoje (Vokietija), kur sukaupė dar daugiau naudingos patirties, kuri turėtų pasitarnauti antroje sezono pusėje.

Foto Elvis Zaldaris 00000000000000000

„SKM-IV Lazdynų Grizliai“ (12/0) šį sezoną A. Gliožerio auklėtiniai rodo neįtikėtinai gerą žaidimą – ši SKM komanda yra viena iš 3 ekipų visame U14 B divizione, kuri dar nė karto nepralaimėjo. Įspūdingos serijos metu arčiausiai pergalės prieš SKM jaunimą buvo „VKM-II“ komanda, kuri sostinės krepšininkams pralaimėjo 67:71. A. Gliožerio vaikinai praktiškai jau užsitikrino pirmąją vietą grupėje, nors iki pirmojo etapo pabaigos dar liko 4 turai. Kelyje link išsvajotųjų medalių dar laukia daug darbo, tačiau kovotojų iš Lazdynų dvasia labai įkvepia.  

Foto Elvis Zaldaris 36

„SKM-V Tigrai“ (7/5) yra metais jaunesnių krepšininkų komanda, kuri siekia tobulėti su kiekvienomis rungtynėmis. Šiame čempionate A. Menkevičiaus auklėtiniai surengė 5 iš eilės pergalių seriją, tačiau vėlilau sekė 3 pralaimėjimai iš eilės, kurie truputį komplikavo padėtį grupėje. Visgi SKM krepšininkų viltys patekti į atkrintamųjų varžybų traukinį yra gyvos – šiuo metu „SKM-V“ ekipa užima ketvirtąją vietą grupėje, už jų rikiuojasi pergale mažiau turintys „VKM-IV“ krepšininkai.

F6O7803

„GRIZLIAI” RENKA PERGALES, „RITERIAI” KAUPIA PATIRTĮ

 U15 ČEMPIONATAS

U15 čempionate, B divizione SKM garbę gina 2 ekipos. „SKM-III Lazdynų Grizliai“ (treneris Antanas Gliožeris) ir „SKM-IV Naresta-Riteriai“ (treneris V. Zapalskis).

„SKM-III Lazdynų Grizliai“ (9/2) šiuo metu išgyvena 7 pergalių iš eilės seriją ir rikiuojasi antroje grupės vietoje. Abu pralaimėjimai patirti sezono pradžioje, kuomet 62:68 nusileista „VKM-III“ ekipai, o antrasis pralaimėjimas buvo kur kas skaudesnis 58:87 prieš Ukmergės ekipą. SKM krepšininkų dar laukia 6 rungtynės. Akivaizdu, kad A. Gliožerio „Grizlliai“ šį sezoną nusiteikę keliauti toli.

SKM MKL Foto Elvis Zaldaris 23

„SKM-IV Naresta Riteriai“ (3/9) V. Zapalskio treniruojama komanda per 12 rungtynių iškovojo 3 pergales, tačiau tai suprantama –  krepšininkai dalyvauja metais vyresnių vaikinų čempionate. Nors ir pergalių skaičius nėra didelis, bet žaidimas su vyresniais varžovais užgrūdina, leidžia sustiprėti fiziškai, patikrinti jėgas su kitomis komandomis, sužinoti, ko trūksta komandai.

rsz dpp 0014

„GORILŲ“ JĖGA IR TALENTŲ AUGINIMO MISIJA

 U16 ČEMPIONATAS

Šiame čempionate SKM mokyklai atstovauja dvi komandos. „SKM-III“ (treneris Žilvinas Grušas) ir „SKM-IV EMSI Gorilos“ (treneris Algirdas Milonas). Ekipų kelias link atkrintamųjų varžybų yra skirtingas.

„SKM-III“ (3/8) komanda praėjusiais metais grupių etape iškovojo 10 pergalių ir patyrė vos 2 pralaimėjimus. Tačiau šiame sezone Ž. Grušo auklėtiniams sekasi kur kas sunkiau – 3 buvę ekipos lyderiai persikėlė į antrąją „SKM-II Liūtai“ komandą, kuri sėkmingai rungiasi A divizione. Šiame sezone „SKM-III“ ekipa pergalę šventė 3 kartus, o pripažinti varžovų pranašumą teko 8 kartus. Ž. Grušo auklėtiniams pirmajame rate dar liko trys mačai ir teorinės galimybės patekti į atkrintamąsias varžybas.

SKM MKL U16 Foto Elvis Zaldaris 19

„SKM-IV EMSI“ (10/1) praėjusiame sezone A. Milono auklėtiniai nesivaržė 2003 m. gim. čempionate, o dalyvavo tik savo metų (2004 m. gim.) čempionato, A divizione, šiemet sugrįžo į abiejų divizionų karus. Reguliariajame sezone „SKM-IV EMSI Gorilos“ krepšininkai šiuo metu išgyvena 7 iš eilės pergalių seriją, kurios dėka rikiuojasi antroje grupės vietoje. SKM atstovai  dar turi galimybę pakilti į pirmąją grupės vietą, nes jiems dar liko sužaisti 3 rungtynes, o vienose iš jų susitiks su dabartiniais grupės lyderiais – Utenos DSC.

rsz pg9a9903 23

GAUSUS DESANTAS IR „KARŠTOJI“ „NESTLE PURE LIFE“ 

U17 ČEMPIONATAS

Šiemet kaip niekad gausus būrys komandų SKM vardą gina U17 čempionate (2002 m. gim.). Net 5 SKM ekipos kovoja dėl vietos kitame etape – „SKM-II Eurosportas.lt“ (treneris Donatas Sabaliauskas), „SKM-III Warranty Expert“ (treneris Mindaugas Noreika), „SKM-IV Neste Pure Life“ (treneris Vytautas Zapalskis), „SKM-V“ (treneris Artūras Seržantas), „SKM-VI“ (treneris Ignas Pagalys).

„SKM-II Eurosportas.lt“(7/6) ekipai šio sezono pradžia buvo ganėtinai sudėtinga. Nors praėjusio sezono „LIDL–MKL“ B diviziono trečios vietos laimėtojai neteko kelių svarbių krepšininkų, o pirmasis etapas priminė pasivažinėjimą amerikietiškais kalneliais – vieta atkrintamosiose varžybose iškovota.

Pirmojo rato metu SKM krepšininkai šventė 4 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus. D. Sabaliausko auklėtiniams pavyko įveikti „SKM-IV Neste Pure Life“ (71:69), „VKM-V“ (60:49), „SKM-V“ (84:39) ir „VKM-III“ 82:67 ekipas, o pralaimėjimai buvo patirti prieš „SKM-III Warranty Expert“ (60:74), „VKM-IV“ (39:58), „SKM VI“ 65:72 komandas.

Antrajame rate D. Sabaliausko auklėtiniai šventė 3 pergales ir tiek pat kartų suklupo. „SKM-II Eurosportas.lt“ įveikė „VKM-V“ (79:72), „SKM-VI“ (67:38) ir „SKM-V“ 95:57 sportininkus, o nesėkmes patyrė prieš „SKM-IV Neste Pure Life“ (60:64), „SKM-III Warranty Expert“ (58:65) ir „VKM-IV“ 71:90 ekipas. „SKM-II Eurosportas.lt“ komandos laukia dvikova su „VKM-III“ ekipa, tačiau ji nieko nelemia – SKM ekipa užsigarantavo ketvirtąją vietą grupėje, kurios dėka žengs į atkrintamųjų varžybų karuselę. Nei pergalė, nei pralaimėjimas nepakeis D. Sabaliausko treniruojamų vaikinų situacijos grupėje.

IMG 0892

„SKM-III Warranty Expert“ (12/2) yra metais jaunesnių vaikinų (2003 m. gim.) ekipa, kuri praėjusiame sezone, B divizione pateko į finalinį ketvertą. Šiai SKM ekipai metų skirtumas nėra kliūtis. M. Noreikos auklėtiniai atlieka stažuotes įvairiose „GEALAN–SKL“ ekipose, kuriose jaunieji krepšininkai žaidžia prieš vyrus bei kaupia patirtį ateities kovoms. Reguliariajame sezone SKM auklėtiniai patyrė vos du pralaimėjimus – 65:66 prieš „VKM-V“ ir 65:71 prieš „VKM-IV“. Reguliariajame sezone „SKM-III Warranty Expert“ užėmė antrąją vietą ir laukia varžovų atkrintamųjų serijoje.

rsz f6o5568

„SKM-IV Neste Pure Life“ (9/5) praėjusiame sezone grupėje užėmė penktąją vietą ir liko už atkrintamųjų varžybų borto. Šiemet situacija kitokia – V. Zapalskio auklėtiniai atliko kokybinį šuolį ir žengė tvirtą žingsnį į priekį.

Pirmajame rate „SKM-IV Neste Pure Life“ krepšininkai pasiekė 4 pergalės ir 3 kartus jautė pralaimėjimo kartėlį. Jiems pavyko įveikti „SKM VI“ (67:51), „VKM-III“ (85:43), „VKM-V“ (65:53) ir „SKM-V“ 72:46 ekipas. Pirmuosius du pralaimėjimus V. Zapalskio krepšininkai patyrė prieš „SKM-II Eurosportas.lt“ ir „SKM-III Warranty Expert“ ekipas (69:71 ir 45:59), o trečiasis pralaimėjimas buvo prieš „VKM-IV“ krepšininkus (50:69).

Antrajame rate  įsibėgėjusi SKM ekipa šventė 5 pergales ir suklupo vos 2 kartus. V. Zapalskio auklėtiniams pavyko nugalėti „SKM-II Eurosportas.lt“ (64:60), ‚SKM-VI“ (44:43), „VKM-III“ (72:50), „VKM-V“ (72:64) ir paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse švęsti pergalę prieš „SKM-V“ 72:39.. V. Zapalskio auklėtiniai grupėje užėmė trečiąją vietą, į priekį praleisdami tik metais jaunesnius, tačiau savo metų A divizione besirungiančius ir ten taip pat lyderiaujančius SKM ir VKM krepšininkus. Per visą praėjusį sezoną „SKM-IV Neste Pure Life“ iškovojo tik 4 pergales. Šį sezoną pergalių skaičių pavyko daugiau nei padvigubinti ir tai dar tikrai nėra kelionės pabaiga – laukia atkrintamosios. V. Zapalskio  kariauna – viena „karščiausių“ SKM B diviziono komandų.

rsz f6o9705

„SKM-V“ (0/14) ekipai šis sezonas pirmasis „LIDL–MKL“ pirmenybėse. A. Seržanto auklėtiniai 2017–2018 m. laimėjo „VitirON KIDS“ čempionatą ir užsitarnavo teisę išbandyti jėgas „LIDL–MKL“ čempionate. Šiai SKM komandai debiutas B diviziono batalijose nebuvo klotas rožėmis. „SKM-V“ krepšininkams nepavyko iškovoti nė vienos pergalės.

rsz dpp 0023

„SKM-VI“ (5/8) krepšininkai, kaip ir „SKM-III Warranty Expert“,  yra taip pat metais jaunesni (2003 m. gim.) ir siekia įgyti kuo daugiau patirties rungtyniaudami prieš vyresnius oponentus. Pirmajame rate I. Pagalio auklėtiniai iškovojo 3 pergales ir patyrė 4 nesėkmes. Antrajame rate „SKM-VI“ sportininkams sekėsi truputį sunkiau. Jiems pavyko iškovoti 2 pergales ir 4 kartus teko pripažinti varžovų pranašumą. Tarp 8 komandų I. Pagalio kariauna liko 6 vietoje ir į atkrintamąsias nepateko.  

rsz dpp 0030

BEBAIGAIINT MOKYKLĄ – DEBIUTAS MKL ČEMPIONATE

U18 ČEMPIONATAS

Šį sezoną U18 (2001 m.  gim.) čempionate SKM atstovavo vienintelė „SKM-II“(1/11) komanda. Didžiajai daliai Šarūnės Valinskaitės auklėtinių tai buvo nauja patirtis, kadangi prieš tai daugelis krepšininkų grūdinosi „SKM–VitirON KIDS“) bei Sostinės krepšinio lygos („GEALAN–SKL“) čempionatuose.

Pirmąją ir vienintelę pergalę „SKM-II“ iškovojo antrajame ture, kuomet 78:67 palaužė svečius iš Kupiškio. Deja, vėliau sostinės ekipa išgyveno pralaimėjimų seriją prieš Biržų, Utenos, Ukmergės, Rokiškio ir Pasvalio ekipas. Šie pralaimėjimai lėmė, kad komanda gana anksti atsisveikino su viltimis žengti į antrąjį etapą ir kovas U18 čempionate jau baigė.  

rsz dpp 0037

 

Naujienų sąrašas