MKL finalų ketvertų starte – du SKM sidabro medaliai!

2022 05 16
„SKM-I Outpro.lt” iškovojo vicečempionų vardus
Nuotr. autorius: J. Polikša/SKM.lt

Moksleivių krepšinio lygos (MKL) sezonas pasiekė savo kulminaciją. Vis daugiau Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandų patenka į elitinių A divizionų penketus, o dvi mokyklos komandos praėjusį savaitgalį pasipuošė sidabro medaliais. Plačiau apie tai – specialioje SKM.lt apžvalgoje.

U13 čempionate – sidabrinis „SKM-I Outpro.lt” skrydis

U13 čempionato sidabro medaliai atitenko Mindaugo Noreikos vadovaujamai „SKM-I Outpro.lt” komandai.

SKM krepšininkai pusfinalyje užtikrintai 95:66 (31:19, 29:21, 22:12, 13:14) įveikė Šiaulių KA „Saulė-I“ ekipą.

Mūšyje dėl čempionų titulo, kurį stebėjo bent keli šimtai žiūrovų, SKM auklėtiniai kovėsi su „VKM-I“ komanda. Rungtynes sėkmingiau pradėjo varžovai, kurie dar pirmajame kėlinyje sugebėjo įgyti 9 taškų pranašumą. Tiesa, po pirmojo kėlinio komandas skyrė tik 5 taškai. Antrąjį kėlinį „VKM-I“  laimėjo 7 taškų skirtumu. Tiesa, bene įspūdingiausią antrojo kėlinio momentą, o gal ir visų rungtynių momentą, sukūrė vienas SKM komandos lyderių Martynas Suzanovičius.

FINALO PROTOKOLAS

FINALO FOTOGALERIJA

Likus 1,3 sekundės iki didžiosios pertraukos M. Suzanovičius smeigė tritaškį ir sumažino savo komandos deficitą iki 12 taškų.

Užsikūręs M. Suzanovičius taikliu tritaškiu pradėjo ir 3 kėlinį.  Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui komandos skyrė 9 taškai. Paskutinėje rungtynių atkarpoje SKM kariai kovojo pavyzdingai ir didžiulių pastangų dėka kėlinio viduryje buvo sumažinę skirtumą iki 5 taškų. Vis tik varžovai netrukus atsakė taikliu tolimu metimu ir vėliau sekusia sėkmingesne atkarpa, kuri neleido dar labiau priartėti. Galutinis rungtynių rezultatas – 81:94 (14:19, 20:27, 27:24, 20:24).

Naudingiausiai vicečempionais tapusių SKM krepšininkų gretose rungtyniavo Žygimantas Ralys 20 naud. bal.), M. Suzanovičius (17), Deividas Karmazinskij (13), Erikas Gumuliauskas (13 ir Arijus Stankevičius (11).

Nugaletojų gretose nesustabdomas buvo net 41 naudingumo balą surinkęs Jokūbas Kukta.

Į simbolinį čempionato penketą, atsižvelgiant viso sezono pasiekimus, pateko SKM aukštaūgis Benas Biržinis.

Daugelyje statistikos kategorijose abi komandos demonstravo praktiškai identiškus skaičius. Tiesa, SKM auklėtiniai kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 43:52 ir atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (8 prieš 13).

Tapdami vicečempionais „SKM-I Outpro.lt“ pakartojo praėjusio sezono pasiekimą, kai U12 čempionate taip pat užėmė 2 vietą.

FINALO VAIZDO ĮRAŠAS

280838788 10160312486851155 5733015234753723290 n

U17 sidabras – „SKM-I Vilniaus duonai“

U17 čempionate praėjusį savaitgalį savo žygį užbaigė „SKM-I Vilniaus duona“. Karolio Čyžiaus vadovaujama komanda pusfinalyje po itin dramatiškos ir permainingos kovos 71:70 (16:22, 18:18, 21:5, 16:25) įveikė Plungės SRC.

Pergalingą dvitaškį iki 4 kėlinio pabaigos likus 3 sekundėms pataikė Gantas Križanauskas.

Finale, kuris vyko Kaune, vilniečių laukė šeimininkų KM „Žalgiris-II“ išbandymas. Jame SKM auklėtiniai 66:89 (17:24, 14:18, 18:22, 17:25) turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Čempionais tapę kauniečiai laimėjo visus 4 kėlinius, o naudingiausiu mačo žaidėju tapo 26 efektyvumo balus surinkęs Liutauras Serkevičius.

Tuo metu vicečempionų gretose išsiskyrė Dovydas Buika (22 naud. bal.), Nojus Kulieša (17) ir Ernestas Matulevič (15).

D. Buika pateko į simbolinį čempionato penketą.

„SKM-I Vilniaus duoną“ skandino netaiklūs tritaškiai – tikslą pasiekė vos 1 tolimas metimas iš 19. Palyginimui, kauniečiai pademonstravo itin solidų taiklumą – pataikė net 50 proc. tritaškių (12/24).  Tiesa, vilniečiai taikliau metė dvitaškius (49 proc. prieš varžovų 38 proc.).

Patekti į didįjį finalą ir iškovoti vicečempionų titulą – itin solidus pasiekimas. Tokį pasiekimą „SKM-I Vilniaus duona“ užfiksuoja jau 4 kartą iš eilės.

„Nepataikėme savo metimų, kuriuos turime pataikyti. Kur turėjome viską padaryti paprasčiau, to nepadarėme. Prametėme daug baudos metimų, o varžovai bėgo ir užsiaugino dar didesnį pasitikėjimą savimi“, – MKL.lt puslapiui sakė K. Čyžius.

280579849 10159900201612629 4023408612778632828 n

„SKM-I Vilniaus duona“ į didįjį finalą pateko jau 4 kartą iš eilės

„SKM-I Me2U“ – U14 finalo ketverte

Į MKL U14 finalo ketvertą praėjusį savaitgalį pateko Roko Kasparavičiaus treniruojama „SKM-I Me2U“ komanda. Vilniečiai ketvirtfinalio serijoje 2:0 įveikė Klaipėdos KM.

RUNGTYNIŲ VAIZDO ĮRAŠAI

Įdomu, kad abejuose mačuose buvo užfiksuotas kone identiškas rezultatas. Pirmoje akistatoje Vilniuje SKM šventė pergalę 67:53 (11:13, 20:19, 17:16, 19:5). R. Kasparavičiaus auklėtiniai geriausiai sužaidė tada, kai to reikėjo labiausiai – ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėjo net 19:5.

Šiame mače naudingiausiai žaidė Simonas Dapkus (17 naud. bal.), Pijus Daukas (17), Martynas Radžius (16) ir Benas Redecki (11).

Iš antrosios akistatos Klaipėdoje SKM išsivežė pergalę 67:52 (19:12, 16:13, 16:19, 16:8).

Atsakomojoje akistatoje Augustas Kazėla surinko 20 naudingumo balų.

Sensacingą pergalę MKL U14 antrosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse 74:64 (14:16, 23:18, 21:11, 16:19) įveikė „VKM-I“ ekipą ir išlygino serijos iki 2 pergalių rezultatą.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Tomas Daraškevičius ir Ugnius Burdaitis, kurie surinko po 21 naudingumo balą.

Lemiamos rungtynės dėl vietos finalo ketverte įvyks jau antradienį VKM sporto salėje (Birželio 23 g. 10 A). Dvikovos pradžia – 18:15 val. Kviečiame atvykti į rungtynes ir aktyviai palaikyti SKM krepšininkus!

U14 čempionato finalo ketverto data ir vieta paaiškės artimiausiu metu.

280535933 3217664968561328 370469351504269639 n

„SKM-I Me2U“ komanda pateko į MKL U14 finalo ketvertą. Kitai mokyklos komandai „SKM Ereliams“ iki analogiško pasiekimo trūksta taip pat vos vienos pergalės

Intriguojančios šio savaitės kovos

Kelialapio į U15 finalo ketvertą šią savaitę sieks Tomo Urbelionio „SKM-I Warranty Expert“ komanda. Jau pirmadienį SKM auklėtiniai pradeda ketvirtfinalio seriją su „VKM-I“.

Jau rytoj į U12 čempionato finalo ketvertą gali žengti „SKM-I Čili Pizza“. Algirdo Milono auklėtiniai sekmadienį 60:52 palaužė Tornado KM-I „Fudo“ ir atsidūrė per žingsnį nuo 4 stipriausių lygos komandų.

Atsakomosios rungtynės antradienį vyks Kaune.

Savaitės pabaigoje savo ketvirtfinalio seriją pradės ir U16 čempionate dalyvaujanti „SKM-II“ ekipa (treneris Arvydas Menkevičius). „SKM-I GEALAN“ (treneris Tomas Purlys) savo ketvirtfinalio seriją pradės kitą savaitę.

Artėjantį savaitgalį įvyks dar bent vienas MKL finalo ketvertas. Jau dabar aišku, kad gegužės 21–22 d. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje rungsis stipriausios U18 komandos Arvydo Gronskio ir Algirdo Milono treniruojama „SKM-I EMSI Gorilų“ komanda šeštadienį nuo 16:00 val. pusfinalyje susikaus su Kauno KM „Žalgiris-II“.

Šios rungtynės, kaip ir visas finalo ketvertas, tradiciškai bus transliuojamas MKL ir SKM „Facebook“ paskyrose.