MKL savaitė. Du čempionų titulai – jau SKM kišenėje

2021 06 14 skm.lt
M. Noreika mėtomas ant rankų
Nuotr. autorius: L. Žemgulio nuotr.

Praėjusi savaitė Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) buvo tiesiog įspūdinga – ją papuošė du Moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionų titulai, o dar trys komandos žengė į finalo ketvertus.

Plačiau apie tai – apžvalgoje.

Istorinis titulas. Mindaugo Noreikos treniruojama Sostinės KM I–„Warranty Expert“ iškovojo istorinę pergalę – tapo MKL A diviziono U18 pirmenybių čempionais. Anksčiau jokiai SKM komandai nebuvo pavykę laimėti šio čempionato.

Turnyro finale Sostinės KM I – Warranty Expert 94:83 (27:16, 27:23, 20:21, 20:23) privertė kapituliuoti šeimininkų Kauno KM Žalgirio I ekipą ir džiaugėsi auksu.

Į nokdauną šeimininkai buvo pasiųsti jau pirmosiomis minutėmis (11:23), o į pertrauką komandos išėjo ilsėtis vilniečiams užtikrintai pirmaujant – 54:39.

Du. Į U18 pirmenybių finalo ketverto simbolinį penketą pateko du SKM auklėtiniai – Augustinas Kiudulas ir Kasparas Sideravičius.

Dominavo. Čempionų titulą padovanojo ir Tomo Urbelionio auklėtiniai – jie neturėjo lygių A diviziono U14 pirmenybių finalo ketverte. Pusfinalyje mūsiškiai 88:59 sutriuškino šeimininkų Šiaulių KA „Saulė“-SG I ekipą, o finale 73:43 pamokė ir Klaipėdos KM I.

Dar du. Į U14 pirmenybių finalo ketverto simbolinį penketą taip pat pakliuvo du SKM auklėtiniai – Dovydas Buika ir Adomas Pocius.

Į finalo ketvertą. Čempionų titulo sieks ir ketvirtfinalio etapą užtikrintai įveikusi Sostinės KM I-„Vilniaus duona“. A diviziono U16 pirmenybėse Karolio Čyžiaus ekipa 82:62 išvykoje nugalėjo Tornado KM I-„Alburnus“ ir seriją laimėję 2:0 pateko į pusfinalį.

Kitai mūsų komandai šiame čempionate patekti tarp keturių stipriausių nepavyko – Sostinės KM II-„Riteriai“ ketvirtfinalyje 0:2 nusileido Vilniaus KM I-„Rytas“-„Šilputa“.

Lemiamos kovos. U16 čempionato lemiami mūšiai vyks jau šią savaitę – birželio 16 d., trečiadienį, Sostinės KM I-„Vilniaus duona“ pusfinalyje susigrums su Vilniaus KM I-„Rytas“-„Šilputa“. Kitame pusfinalyje žais Kauno KM „Žalgiris“ I ir V.Knašiaus KM.

Finalas ir kova dėl trečios vietos bus žaidžiami ketvirtadienį. Finalo ketvertas vyks Kaune.

Net du. A diviziono U15 čempionato finalo ketverte SKM turės net dvi komandas! Ketvirtfinalio serijas užtikrintai įveikė ir į pusfinalį žengė Sostinės KM I-„GEALAN“ ir Sostinės KM II-„Tigrai“.

Ketvirtfinalyje „GEALAN“ dukart sutriuškino Panevėžio SC, o „Tigrai“ – Vilniaus KM I-„Rytą“.

Finalo ketvertas vyks birželio 22-23 d., jis vyks Vilniuje, JEEP arenoje.

Skaudžiai. Finalo ketverte nebus reguliarųjį sezoną laimėjusios Sostinės KM I-„EMSI Gorilos“ ekipos. A diviziono U17 čempionato ketvirtfinalio serijoje Algirdo Milono auklėtiniai 83:90 nusileido Vilniaus KM I-„Rytas“ ir pralaimėjo seriją 1:2.

Nepavyko. Triumfuoti B diviziono U15 čempionate nepavyko Sostinės KM III-„Grifai“ krepšininkams, kurie finalo ketverte užėmė ketvirtąją vietą.

Savaitės „Sportpoint“ MVP. Šios savaitės „Sportpoint“ naudingiausiu žaidėju tapo Dovydas Buika. Jis sužaidė net ketverias rungtynes – su Sostinės KM I tapo U14 čempionu ir ryškiausiai žibėjo finalo ketverto metu, o „GEALAN“ komandai metais vyresnių vaikinų pirmenybėse padėjo iškopti į pusfinalį.

Prabėgusios savaitės metu svarbiausiose kovose D. Buika fiksavo 18 taškų., 10,7 atkovotų kamuolių, 3,7 rezultatyvių perdavimų ir 27,2 naudingumo balų vidurkius.

Savaitės žaidėjų TOP5. Augustinas Kiudulas (Sostinės KM I-„Warranty Expert“) – 2 rungt., 18,5 tšk., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 18 naud. bal.

Kasparas Jakučionis (Sostinės KM II-„Tigrai“) – 1 rungt., 36 tšk., 13 atk. kam., 16 rez. perd., 53 naud. bal.

Dovydas Buika (Sostinės KM I ir Sostinės KM I-„GEALAN“) – 4 rungt., 18 tšk., 10,7 atk. kam., 3,7 rez. perd., 27,2 naud. bal.

Matas Buteliauskas (Sostinės KM I-„GEALAN“) – 2 rungt., 23 tšk., 10,5 atk. kam., 8,5 rez. perd., 34,5 naud. bal.

Adomas Pocius (Sostinės KM I) – 2 rungt., 12,5 tšk., 8,5 atk. kam., 2,5 rez. perd., 20 naud. bal.