MKL savaitė. Galinga pergalė Vilniaus derbyje ir saldus finišas Kaune

2021 03 29 skm.lt
K. Jakučionis surengė galingą pasirodymą, bet pergalei to neužteko
Nuotr. autorius: Ievos Markūnaitės nuotr.

Antrąją Moksleivių krepšinio lygos sugrįžimo savaitę Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) atstovai sužaidė net 7 rungtynes, kuriose pasiekė tris pergales.

Skm.lt kviečia iš arčiau pažvelgti, kaip sekėsi mūsų komandoms.

Neįvyko. Iš planuoto tvarkaraščio šią savaitę teko išbraukti vieną susitikimą – dėl COVID-19 atvejo Sostinės KM I komandai dar teks palaukti pirmųjų savo rungtynių U14 čempionate po MKL sezono atnaujinimo. Spalį Tomo Urbeliono auklėtiniai buvo spėję laimėti visas trejas rungtynes.

Geležinė gynyba. Užtikrintą pergalę Vilniaus derbyje iškovojo Algirdo Milono treniruojami Sostinės KM I-„EMSI Gorilos“ krepšininkai. U17 čempionate išvykoje 68:42 patiesta Vilniaus KM I–„Rytas“.

Mūsiškius į priekį vedė Paulius Velutis, pelnęs 24 taškus (5/7 dvit., 4/6 trit., 2/2 baud.). Įdomu tai, kad jis vienas susmeigė 4/6 tritaškių, kai visa likusi komanda – vos 1 iš 15.

Saldus finišas. Puikią pergalę į savo sąskaitą įsirašė Roko Kasparavičiaus treniruojama Sostinės KM II–„Liūtai“, kuri U17 čempionato rungtynėse išvykoje 71:69 nugalėjo Kauno KM „Perkūną“. Beveik viso susitikimo metu šeimininkai buvo priekyje ir kelis kartus turėjo dviženklį pranašumą.

Prasidėjus paskutinei minutei jie vis dar pirmavo 69:66, bet tada tritaškį įsmeigė Nojus Krulikauskas, varžovai prametė, o pergalingą dvitaškį pelnė Dastinas Morkūnas, likus žaisti 17 sekundžių.

Sugrįžimas. R. Kasparavičiaus auklėtiniai ne tik įspūdingai išplėšė pergalę mačo pabaigoje, bet ir galingai sugrįžo į rungtynes po didžiosios pertraukos. Po dviejų kėlinių „Liūtai“ atsiliko  12 taškų skirtumu, bet trečiąjį laimėjo net 25:10 ir išsiveržė į priekį.

Neišgelbėjo. Šį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) debiutavęs Kasparas Jakučionis surengė galingą pasirodymą U15 čempionate. Puolėjas pelnė 32 taškus (4/7 dvit., 6/14 trit., 6/11 baud.), atkovojo 16 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, suklydo 5 kartus ir surinko 35 naudingumo balus.

Tiesa, K. Jakučionio pastangų neužteko – Arvydo Menkevičiaus treniruojama Sostinės KM II–„Tigrų“ ekipa 77:82 nusileido Klaipėdos KM I–„Uniqa“.

Dominavo. U16 čempionate Sostinės KM II-„Riteriai namie 101:79 sutriuškino Mažeikių SM ir įspūdingai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 58:36.

Užstrigo. Sostinės KM II ekipa U14 pirmenybėse 65:84 nusileido Mažeikių SM, o nemažai tam įtakos turėjo išsiderinęs taikiklis – jaunieji krepšininkai pataikė tik 1/13 tritaškių ir 24/62 dvitaškių.

Lemiamu tapo antrasis kėlinys, kurį Gintauto Vileitos auklėtiniai pralaimėjo net 13:29 ir neatsitiesė.

Rami savaitė. Ši savaitė SKM komandoms bus žymiai ramesnė – bus sužaistos vos vienerios rungtynės. U15 čempionate Sostinės KM I–„Gealan“ namie priims Kauno KM „Žalgiris“ II komandą.

Savaitės žaidėjų „Top 5“. Deividas Pavliukoit (Sostinės KM II–„Riteriai) – 24 tšk., 11 atk. kam., 32 naud. bal.;

Orestas Katiliauskas Sostinės KM II–„Riteriai) – 24 tšk. (4/5 trit.), 5 atk. kam., 25 naud. bal.

Paulius Velutis (Sostinės KM I–„EMSI Gorilos“) – 24 tšk. (4/6 trit.), 21 naud. bal.;

Dastinas Morkūnas (Sostinės KM II–„Liūtai“) – 19 tšk., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 21 naud. bal.;

Kasparas Jakučionis (Sostinės KM II–„Tigrai“) – 32 tšk., 16 atk. kam., 8 rez. perd., 35 naud. bal.

Visi rezultatai ir statistika:

U14. Sostinės KM II – Mažeikių SM 65:84 (15:19, 13:29, 20:17, 17:19)

U15. Sostinės KM II-„Tigrai“ – Klaipėdos KM I-„UNIQA“ 77:82 (18:16, 14:29, 21:16, 24:21)

U16. Sostinės KM II–„Riteriai“ – Mažeikių SM 101:79 (32:19, 27:23, 23:17, 19:20)

U16. Sostinės KM I–„Drakonai“ – Kauno KM „Žalgiris“ II 68:81 (13:20, 18:17, 16:24, 21:20)

U16. Sostinės KM III-„Grizliai“ – Tornado KM I-„Alburnus“ (U16) 60:98 (11:32, 19:22, 18:21, 12:23)

U17. Vilniaus KM I-„Rytas“ – Sostinės KM I-„EMSI Gorilos“ 42:68 (8:20, 14:14, 11:18, 9:16)

U17. Kauno KM „Perkūnas“ – Sostinės KM II-„Liūtai“ 69:71 (20:17, 22:13, 10:25, 17:16)