MKL savaitė. Išgyvenimo rungtynės ir iškalbingas trigubas dublis

2021 06 07 skm.lt
K. Jakučionis
Nuotr. autorius: I. Markūnaitės nuotr.

Moksleivių krepšinio lygoje atėjo lemiamų kovų metas – praėjusią savaitę dar viena Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komanda žengė į finalo ketvertą, o kelios jų priartėjo prie šio.

Kviečiame susipažinti su svarbiausiais praėjusios savaitės įvykiais.

Į finalo ketvertą. Sostinės KM I-„Warranty Expert“ užtikrintai žengė į U18 pirmenybių A diviziono finalo ketvertą. Mindaugo Noreikos auklėtiniai antrose ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje 108:67 (24:29, 28:14, 26:16, 30:8) sutriuškino Kauno KM „Perkūną“ ir seriją laimėjo 2:0.

Pusfinalyje mūsiškiai susikaus su V.Knašiaus KM I-„LED HEAD“, o finalo ketvertas vyks artėjantį savaitgalį.

Atsitiesė. U17 A diviziono ketvirtfinalis prasidėjo ne taip, kaip norėjosi, bet Algirdo Milono auklėtiniai ištaisė padėtį. Pirmą vietą reguliariame sezone užėmusi Sostinės KM I-„EMSI Gorilos“ pirmose rungtynėse netikėtai 87:91 (21:15, 28:27, 23:22, 15:27) nusileido Vilniaus KM I-„Rytas“ ir buvo atsidūrusi nepavydėtinoje situacijoje.

Vis tik antrose rungtynėse klaidą pavyko ištaisyti – išvykoje varžovai įveikti 86:73 (14:23, 26:18, 28:16, 18:16) ir serija išlyginta 1:1.

Lemiamos, trečiosios serijos rungtynės įvyks antradienį.

Po pratęsimo. Dramatiška pergale U16 A diviziono ketvirtfinalį pradėjo Sostinės KM I-„Vilniaus duona“, kuri namuose po pratęsimo 96:90 (22:24, 20:22, 25:19, 16:18, 13:7) įveikė Tornado KM I-„Alburnus“ ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Pratęsimo pradžioje mūsiškiai pavojingai atsiliko 83:88, bet mačą pabaigė spurtuodami 13:2 ir įsirašydami pergalę.

Sugriuvo. U16 A diviziono ketvirtfinalio startas nesusiklostė Sostinės KM II-„Riterių“ krepšininkams, kurie reguliariame sezone liko šešti. Mūsiškiai pirmose rungtynėse išvykoje 75:100 (20:16, 21:21, 16:25, 18:38) pralaimėjo Vilniaus KM I-„Rytas“-„Šilputa“. Igno Pagalio ekipa tris kėlinius lygiai kovėsi su favoritais, bet sugriuvo ketvirto kėlinio metu, kurį pralaimėjo net 18:38.

Be žodžių. Galingą šou U15 čempionato A diviziono ketvirtfinalio starte surengė Kasparas Jakučionis, surinkęs trigubą dublį ir vienas pats naudingumo balais pranokęs visą varžovų ekipą.

K. Jakučionis pelnė 38 taškus (9/14 dvit., 6/14 trit., 2/4 baud.), atkovojo 19 kamuolių, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, perėmė 6 kamuolius ir surinko 59 naudingumo balus.

Tokiu K. Jakučionio šou pasinaudoję Sostinės KM II–„Tigrai“ 93:69 (29:17, 17:16, 19:19, 28:17) nubloškė Vilniaus KM I-„Rytas“ ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Palyginimui, Vilniaus KM I-„Rytas“ surinko 53 naudingumo balus – šešiais mažiau nei K. Jakučionis.

Čempionai. Donato Sabaliausko treniruojami Sostinės KM II-„Ereliai“ tapo U13 čempionato B diviziono čempionais!

Pusfinalyje jie 83:45 nušlavė Plungės SRC, o finale po atkaklios kovos 71:69 palaužė Nacionalinė KA I.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Savaitės „Sportpoint“ MVP. Antrą kartą savaitės „Sportpoint“ MVP atitenka Kasparui Jakučioniui. Jis praėjusią savaitę padėjo pergales iškovoti Sostinės KM I-„Vilniaus duonos“ ir Sostinės KM II-„Tigrų“ ekipoms. Surengęs įspūdingą trigubo dublio pasirodymą jis fiksavo 26,5 taško, 11 atkovotų kamuolių, 8,5 rezultatyvaus perdavimo ir 42 naudingumo balų vidurkį.

Savaitės žaidėjų „Top 5“. Gediminas Alisas (Sostinės KM I-„Warranty Expert“ ir Sostinės KM I-„EMSI Gorilos“) – 3 rungt., 17,6 tšk., 11,3 atk. kam., 2 rez. perd., 24,3 naud. bal.

K. Jakučionis (Sostinės KM I-„Vilniaus duona“ ir Sostinės KM II-„Tigrai“) – 2 rungt., 26,5 tšk., 11 atk. kam., 8,5 rez. perd., 5,5 per. kam., 42 naud. bal.

Ernestas Matulevič (Sostinės KM I-„Vilniaus duona“) – 1 rungt., 26 tšk., 7 atk. kam., 5 per. kam., 31 naud. bal.

Danas Kazakevičius (Sostinės KM I-„Vilniaus duona“) – 1 rungt., 24 tšk., 8 atk. kam., 32 naud. bal.

Emilis Tamulevičius (Sostinės KM II-„Ereliai“) – 2 rungt., 9 tšk., 10, 5 atk. kam., 18 naud. bal.