MKL savaitė. Nė vieno pralaimėjimo, dramos ir geriausi žaidėjai

2021 04 19 skm.lt
SKM komandos praėjusią savaitę nė karto nesuklupo
Nuotr. autorius: S. Čirbos nuotr.

Praėjusi savaitė Sostinės krepšinio mokyklai – itin sėkminga. Moksleivių krepšinio lygoje mūsų komandos sužaidė devynerias rungtynes – nors netrūko dramų, bet visose iškovotos pergalės ir nepatirtas nė vienas pralaimėjimas!

Kviečiame iš arčiau susipažinti su įdomiausiais praėjusios savaitės įvykiais MKL aikštėse.

Drama nr. 1. Fantastiškos rungtynės įvyko tarp Sostinės KM II-„Riterių“ (3/4) ir Kauno KM „Žalgiris“ II (3/4) – po dviejų pratęsimų varžovas palaužtas 102:101.

Mūsiškiai pirmavo didžiąją ketvirto kėlinio dalį, bet likus žaisti 8 sekundes Aidas Užpalis tritaškiu išlyginio rezultatą – lemiama mūsiškių ataka buvo netiksli ir komandos žaidė pratęsimą.

Šio pradžioje SKM krepšininkai krito į duobę – atsiliko 87:94, tačiau parodė charakterį. Kristupas Čivilis smeigė tritaškį, Ignas Šliavas pelnė du taškus su pražanga ir išlygino rezultatą 96:96. Per likusį laiką SKM neleido varžovams atlikti metimo, bet patys dukart prametė ir komandoms teko žaisti dar vieną pratęsimą.

Nors mūsiškiai geriau pradėjo jį ir pirmavo 100:96, bet viskas sprendėsi chaotiškoje pratęsimo pabaigoje - žalgiriečiai turėjo šansą paskutinei atakai, kurią kartojo dukart, bet du kartus prametė, o galiausiai Ignas Zagorskas perėmė kamuolį ir „Riteriai“ triumfavo.

Drama nr. 2. U17 čempionate pergalę iškovojo Sostinės KM I–„EMSI Gorilos“ (6/0), kuri išvykoje po pratęsimo 85:83 palaužė Kauno KM „Žalgiris“ I-„ARKU“ (4/1).

Algirdo Milono auklėtiniai išbarstė 14 taškų pranašumą ir turėjo gelbėtis. Likus žaisti 8 sek. kauniečiai pirmavo 71:70, bet Tomas Išaras išprovokavo pražangą. SKM auklėtinis pataikė vieną baudą iš dviejų ir išplėšė pratęsimą, bet ne pergalę.

Pratęsimas klostėsi labai sunkiai – įpusėjus jam šeimininkai atitrūko 81:75. Tada apie minutę abi komandos nepelnė taškų, o tylą nutraukė du iš eilės tritaškius paleidęs Adas Kačinskas, priartinęs „Gorilas“ iki 81:82.

Netrukus Jokūbas Fominas dvitaškiu persvėrė rezultatą, o Gytis Autuškevičius baudomis įtvirtino pergalę.

Antra iš eilės. Antrą pergalę iš eilės U14 čempionate iškovojo Gintauto Vileitos treniruojama SKM II (2/4) komanda, kuri svečiuose 74:55 įveikė Marijampolės SC–„Eurostandard“ (0/4) krepšininkus. Į visus klausimus buvo atsakyta jau pirmame kėlinyje – jį mūsiškiai laimėjo 20:3.

Baudų metimai. Dramatišką pergalę U14 čempionate įsirašė ir toliau be pralaimėjimų žengianti SKM I (5/0) komanda. Tomo Urbelionio auklėtiniai išvykoje 66:62 palaužė Kauno KM „Žalgiris“ I (0/6). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę kauniečiai pirmavo 62:58, bet mūsiškiai mačą pabaigė spurtu 7:0. Įdomu tai, kad visus taškus SKM I surinko baudų metimais.

Tiksliomis baudomis Jegoras Milovanovas persvėrė rezultatą, o Ernas Pakamanis – įtvirtino pergalę.

Nekrito. J. Milovanovas prieš Kauno KM „Žalgiris“ I prametė visus 9 metimus iš žaidimo. Tiesa, jis sugriebė net 12 kamuolių ir susitikimo pabaigoje tapo vienu iš herojų – per paskutines dvi minutes net tik realizavo svarbius baudos metimus, bet ir dukart nusiėmė kamuolį puolime, kartą jį perėmė, taip suteikdamas vis naujus šansus komandai.

Nesustabdomi. Galingą žygį U15 pirmenybėse tęsia Sostinės KM I–„Gealan“ (5/0), kuri namuose 85:50 nušlavė Šiaulių KA „Saulė“-SG I (1/3). Mūsiškiai suklydo tik 13 kartų, kai varžovai – 29.

Sezono rungtynės. Galingas rungtynes sužaidęs Mantas Rimkus tapo Sostinės KM II–„Tigrai“ (3/1) ekipos vedliu į sunkią pergalę U15 čempionate – namie 78:76 palaužta V.Knašiaus KM I (3/1).

M. Rimkus pelnė 24 taškus (8/9 dvit., 2/6 trit., 2/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius, tiek pat kartų „apvogė“ varžovus ir surinko 29 naudingumo balus. Iki šio mačo per trejas rungtynes jis iš viso buvo pelnęs 27 taškus ir surinkęs 30 naudingumo balų.

Dvigubi dubliai. Nesunkią pergalę U16 pirmenybėse šventė Sostinės KM I–„Drakonai“ (5/1), kuri namuose 85:62 įveikė Plungės SRC (1/4).  Mūsų komandoje net trys žaidėjai surinko dvigubus dublius – Danas Kazakevičius (19 tšk., 13 atk. kam.), Dominykas Neverbickas (10 tšk., 11 atk. kam.) ir Ernestas Matulevič (10 tšk., 10 atk. kam.).

Pašokinėjo. Pergalę sostinės derbyje įsirašė Roko Kasparavičiaus treniruojama SKM II–„Liūtų“ (2/4) komanda, kuri U17 čempionato rungtynėse išvykoje 58:53 nugalėjo Vilniaus KM I–„Rytas“ (1/5).

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes VKM pirmavo 53:51, bet mūsiškiai galingai pabaigė susitikimą – atkarpa 7:0. Gytis Gervickas tapo tikru herojumi – per šį spurtą smeigė du tritaškius, o vienas jų įkrito dar pašokinėjęs ant lanko.

Šalia trigubo dublio. Pirmas rungtynes po čempionato sustabdymo sužaidė Sostinės KM I–„Warranty Expert“ (5/0). U18 pirmenybių mače namie 97:70 sutriuškinta Vilniaus KM II (1/4)

Mūsiškių gretose Mantas Šipkauskas buvo arti trigubo dublio – 23 taškai, 9 atkovoti kamuoliai ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

Savaitės „Sportpoint MVP“. Antrą savaitę iš eilės prizas atitenka T. Purlio treniruojamos Sostinės KM I-„GEALAN“ komandos atstovui. Šį kartą galingai pasirodė Matas Buteliauskas, pelnęs 28 taškus, atkovojęs 15 kamuolių, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs net 42 naudingumo balus.

Savaitės žaidėjų TOP5. Matas Buteliauskas (Sostinės KM I-„GEALAN“) – 1 rungtynės, 28 tšk., 15 atk. kam., 7 rez. perd., 42 naud. bal.

Mantas Rimkus (Sostinės KM II-„Tigrai“) – 1 rungtynės, 24 tšk., 4 atk. kam., 4 per. kam., 29 naud. bal.

Danas Kazakevičius (Sostinės KM I-„Drakonai“) – 1 rungtynės, 19 tšk., 13 atk. kam., 5 rez. perd., 31 naud. bal.

Mantas Šipkauskas (Sostinės KM I-„Warranty Expert“), – 1 rungtynės, 23 tšk., 9 atk. kam., 8 rez. perd., 32 naud. bal.

Geraldas Jonaitis (Sostinės KM I-„Warranty Expert“) – 1 rungtynės, 28 tšk., 9 atk. kam., 34 naud. bal.

Visi rezultatai ir statistika:

U18. Sostinės KM I-„Warranty Expert“ – Vilniaus KM II 97:70 (26:19, 22:6, 28:23, 21:22

U17. Kauno KM „Žalgiris“ I-„ARKU“ – Sostinės KM I-„EMSI Gorilos“ 83:85 (15:20, 17:24, 15:13, 24:14, 12:14)

U17. Vilniaus KM I-„Rytas“ – Sostinės KM II-„Liūtai“ 53:58 (17:10, 11:12, 15:14, 10:22)

U16. Sostinės KM II-„Riteriai“ – Kauno KM „Žalgiris“ II 102:101 (24:23, 19:18, 21:22, 23:24, 9:9, 6:5)

U16. Sostinės KM I-„Drakonai“ – Plungės SRC 85:62 (20:11, 29:18, 20:20, 16:13)

U15. Sostinės KM I-„GEALAN“ – Šiaulių KA „Saulė“-SG 85:50 (30:15, 20:16, 15:11, 20:8)

U15. Sostinės KM II-„Tigrai“ – V.Knašiaus KM I 78:76 (17:21, 21:25, 21:12, 19:18)

U14. Marijampolės SC-„Eurostandard“ – Sostinės KM II (U14) 55:74 (3:20, 13:20, 13:19, 26:15)

U14. Kauno KM „Žalgiris“ I – Sostinės KM I 62:66 (20:21, 13:12, 13:16, 16:17)