MKL savaitė. Penkiolikmečių dominavimas ir įspūdingas MVP žaidimas

2021 04 12 skm.lt
SKM komandos sužaidė devynias rungtynes
Nuotr. autorius: Ievos Markūnaitės nuotr.

Praėjusi savaitė Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandoms buvo labai įtempta – sužaistos net devynerios rungtynės Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL). Per jas iškovotos šešios pergalės – kviečiame susipažinti su svarbiausiais įvykiais iš aikštelių.

Įspūdinga gynyba. Pergalingą žygį U17 čempionate pratęsė Algirdo Milono vadovaujama Sostinės KM I–„EMSI Gorilos“ – namie 69:58 nugalėta Ukmergės SC. Tai buvo penktoji „gorilų“ pergalė iš tiek pat galimų ir ketvirtos iš eilės rungtynės, kuriose varžovams neleido pasiekti 60 taškų ribos.

Įstrigo. Skaudų pralaimėjimą U16 pirmenybėse patyrė Roko Kasparavičiaus auklėtiniai – išvykoje Sostinės KM II-„Riteriai“ 69:71 pripažino Tornado KM I-„Alburnus“ pranašumą.

Likus žaisti beveik 7 minutes mūsiškiai po Oresto Katiliausko tritaškio pirmavo 67:58, bet tada tiesiog sustojo – šešias minutes nepelnė taškų, pralaimėjo atkarpą 0:13 ir nebesugebėjo išsigelbėti.

Spurtas. U15 pirmenybėse antrąją pergalę įsirašė Sostinės KM II–„Tigrai“, kurie svečiuose 70:57 įveikė Kauno KM „Žalgiris“ I krepšininkus. Lemiamu tapo Arvydo Menkevičiaus auklėtinių spurtas tarp antrojo ir trečiojo kėlinio – atkarpą mūsiškiai laimėjo 13:2, susikrovė dviženklį pranašumą ir šio neišvaistė iki pat mačo pabaigos.

Klaidų gausa. Panašu, kad ilga pertrauka be krepšinio turi nemažai įtakos ir dideliam klaidų skaičiui. Šį kartą šiuo nemaloniu aspektu išsiskyrė du krepšininkai, padarę net po 11 klaidų per vienerias rungtynes.

Du frontai – du dubliai. 15-metis Titas Dabriega praėjusią savaitę savo gabumus įrodinėjo dviem frontais – tiek U15, tiek U16 čempionato rungtynėse surinko dvigubus dublius.

Su metais vyresniais Sostinės KM II-„Riterių“ krepšininkais patirtoje nesėkmėje Kaune pasižymėjo 13 taškų ir 14 atkovotų kamuolių, o vilkėdamas „tigrų“ aprangą prieš „Žalgiris“ I ekipą U15 pirmenybėse surinko 11 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Šluoja. Įspūdingai ir toliau U15 čempionate rungtyniauja Tomo Purlio treniruojama Sostinės KM I-„GEALAN“, kuri iškovojo net dvi pergales namie.

Balandžio 6 d. 109:41 nušluota Klaipėdos KM I–„Uniqa“, o po trijų dienų pasismaginta ir prieš Plungės SRC-„Litnaglis“ – 102:67.

T. Purlio komanda yra iškovojusi visas keturias pergales, o tą daro vidutinišku 51,7 taško skirtumu.

Dominavo. Ryškiausiai T. Purlio komandoje per šias dvejas rungtynes išiskyrė Dovydas Buika. Jis rinko po 24 taškus, 10 atkovotų kamuolių, 8 rezultatyvius perdavimus ir 42,5 naudingumo balo.

Pirmoji. Pirmąją pergalę U14 pirmenybėse šventė Gintauto Vileitos treniruojama Sostinės KM II, kuri namie 84:70 nugalėjo Jonavos KKSC. Iki šio mačo mūsiškiai buvo patyrę keturias nesėkmes.

G. Vileitos auklėtiniai antrąjį kėlinį pabaigė spurtu 10:0, susikrovė dviženklį pranašumą 46:32 ir jį išlaikė iki susitikimo pabaigos.

Neklumpa. U14 čempionate pergalę šventė ir toliau nepralaiminti Sostinės KM I. Tomo Urbelionio auklėtiniai namie po atkaklios kovos laimėjo sostinės derbį prieš Vilniaus KM I – 69:63.

Mūsiškių pergalę įtvirtino du tritaškiai paskutinės minutės metu – juos smeigė Matas Deniušas ir Ignas Razdaigora, leidę Sostinės KM I atitrūkti nepavejamai – 69:60.

Savaitės rungtynės. Praėjusią savaitę įvyko pirmoji SKM „Savaitės rungtynių by ChupaChups“ tiesioginė transliacija, kurių metu dirbo du komentatoriai – Natanas Nainys ir Andrius Čerškus, buvo pateikiamos trenerio T. Urbelionio įžvalgos.

Tokios transliacijos vyks kiekvieną savaitę, o šį kartą buvo pasirinktas intriguojantis Vilniaus derbis U14 čempionate.

Savaitės „Sportpoint MVP“. Geriausiai MKL savaitės metu pasirodęs krepšininkas nuo šiol bus apdovanotas mūsų ilgamečių rėmėjų „Sportpoint“ įsteigtu prizu.

Šį kartą prizą gauna Sostinės KM I-„GEALAN“ lyderis Dovydas Buika, vedęs komandą į dvi įspūdingas pergales U15 čempionate. Su nugalėtoju susisieksime asmeniškai.

Savaitės žaidėjų TOP5. Dovydas Buika (Sostinės KM I-„GEALAN“) – 2 rungtynės, 24 tšk., 10 atk. kam., 8 rez. perd., 42,5 naud. bal.;

Steponas Žilakauskis (Sostinės KM I-„GEALAN“) – 2 rungtynės, 16,5 tšk., 5 atk. kam., 4,5 rez. perd., 24,5 naud. bal.

Titas Dabriega (Sostinės KM II-„Tigrai“ ir Sostinės KM II-„Riteriai“) – 2 rungtynės (U16 ir U15), 12 tšk., 12 atk. kam., 3,5 per. kam., 2 blk., 22,5 naud. bal.

Adomas Pocius (Sostinės KM I) – 1 rungtynės, 22 tšk., 7 atk. kam., 2 rez. perd., 23 naud. bal.;

Dastinas Morkūnas (Sostinės KM II–„Liūtai“) – 1 rungtynės, 24 tšk., 9 atk. kam., 3 rez. perd., 22 naud. bal.

Visi rezultatai ir statistika:

U17. Sostinės KM II-„Liūtai“ – Klaipėdos KM I-„Tobula instaliacija“ 65:91 (18:27, 19:16, 12:25, 16:23)

U17. Sostinės KM I-„EMSI Gorilos“ – Ukmergės SC 69:58 (18:14, 10:13, 24:14, 17:17)

U16. Tornado KM I-„Alburnus“ – Sostinės KM II-„Riteriai“ 71:69 (15:16, 19:23, 20:21, 17:9)

U16. Kauno KM „Žalgiris“ II – Sostinės KM III-„Grizliai“ 96:75 (25:21, 29:13, 25:15, 17:26)

U15. Kauno KM „Žalgiris“ I – Sostinės KM II-„Tigrai“ 57:70 (21:17, 8:21, 13:19, 15:13)

U15. Sostinės KM I-„GEALAN“ – Klaipėdos KM I-„UNIQA“ 109:41 (25:12, 34:15, 27:9, 23:5)

U15. Sostinės KM I-„GEALAN“ – Plungės SRC-„Litnaglis“ 102:67 (11:14, 40:14, 27:19, 24:20)

U14. Sostinės KM I – Vilniaus KM I 69:63 (16:16, 16:15, 21:19, 16:13)

U14. Sostinės KM II – Jonavos KKSC 84:70 (20:21, 26:11, 20:16, 18:22)