MKL savaitė. Picos vertas metimas, Campazzo ir tobulos serijos

2021 04 26 skm.lt
Nuotr. autorius: I. Markūnaitės nuotr.

Praėjusi savaitė Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) ir vėl buvo sėkminga – iš sužaistų septynių rungtynių Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos pasiekė šešias pergales. Čia netrūko visko – galingų pasirodymų, džiaugsmo, intrigos, o viena ekipa pelnė 100 taškų.

Kviečiame iš arčiau susipažinti su praėjusios savaitės įvykiais MKL aikštėse.

Dvi iš dviejų. Toliau be pralaimėjimų U14 čempionate žengia SKM I (7/0) krepšininkai, kurie praėjusią savaitę šventė dvi pergales.

Tomo Urbelionio auklėtiniai išvykoje 77:42 sutriuškino Marijampolės SC-„Eurostandard“ (1/5) ir namie 88:73 įveikė Kauno KM „Perkūnas“-„Vytrita“ (4/3).

Marijampolėje mūsiškiai atsiplėšė jau mačo pradžioje, kai rungtynes pradėjo spurtu 12:0, o prieš kauniečius pergalingą persvarą susikrovė antrame kėlinyje, laimėdami jį 29:18.

Skirtumas. T. Urbelionio auklėtiniai rungtynėse su Kauno KM „Perkūnas“-„Vytrita“ išsiskyrė dviem statistiniais rodikliais – kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 49:31, bet dar įspūdingiau atrodo rezultatyvių perdavimų grafa – mūsiškiai išskirstė 16 rezultatyvių perdavimų, kai varžovai – vos 1 (!).

Neklumpa. Be pralaimėjimų toliau žengia ir Sostinės KM I-„Warranty Expert“ (6/0), kuri išvykoje 77:65 nugalėjo Kėdainių SC (1/5).

Likus žaisti dvi minutes Mindaugo Noreikos auklėtinių pranašumas siekė tik šešis taškus, bet mačą jie baigė spurtu 10:2 ir įsirašė nelengvą, bet užtikrintą pergalę.

Neklumpa II. Dar viena komanda, kuri nėra patyrusi pralaimėjimo šiame MKL sezone – Algirdo Milono vadovaujama Sostinės KM I-„EMSI Gorilos“. U17 pirmenybėse „EMSI Gorilos“ 101:67 sutriuškino Tornado KM-„Envija“ (0/7).

Saldu. „Pergalė yra viena įdomesnių, nes turime sąskaitų su šia komanda – esame jiems kažkada pralaimėję pusfinalį ir visada norisi sužaisti su ja kuo geresnes rungtynes“, – po mačo sakė „EMSI Gorilos“ treneris A. Milonas.

Jokūbas „Campazzo“ Fominas. Po „gorilų“ pergalės SKM rungtynių komentatorius Natanas Nainys kaip reikiant pralinksmino vieną iš A. Milono komandos lyderių Jokūbą Fominą, priklijuodamas jam „Campazzo“ pravardę. N. Nainys turėjo aiškią užuominą į NBA rungtyniaujantį argentinietį Facundo Camppazo, kuris su kamuoliu išdarinėja tikrus burtus ir kartais net komandos draugai nežino, kada sulauks perdavimo.

J. Fominas mače su Tornado KM-„Envija“ surinko tikrai F. Campazzo vertą statistiką – 14 taškų, 6 rezultatyvūs perdavimai ir du taiklūs tritaškiai.

Pica. Paulius Velutis pelnė 100-ąjį ir 101-ąjį„EMSI Gorilų“ tašką, tad komanda iš jo lauks picų. A. Milono auklėtiniai turi tradiciją sezoną uždaryti picų vakarėliu – pasibaigus MKL pirmenybėms susirenka visa komanda, o už picas moka tie žaidėjai, kurie yra „skolininkų“ sąraše – sezono metu jie buvo tie, kurie įmesdavo šimtąjį tašką.

Tad P. Velutis jau yra šiame sąraše, o po mačo komandą jis galėjo pavaišinti SKM „Savaitės rungtynių“ transliacijų rėmėjo „ChupaChups“ ledinukais – visą jų dėžę gavo iš N. Nainio rankų.

Sugrįžo. Nelengvą pergalę U16 čempionate pasiekė Sostinės KM I-„Drakonai“ (6/1), kurie išvykoje 82:72 palaužė V.Knašiaus KM (4/3) ekipą.

Karolio Čyžiaus treniruojama komanda po dviejų kėlinių atsiliko šešiais taškais ir varžovams buvo leidusi sumesti net 46 taškus. Mūsiškiai galingai sugrįžo po ilgosios pertraukos – trečią kėlinį laimėjo 18:7 ir išsiveržė į priekį.

Po pertraukos pavyko sustyguoti ir gynybą – varžovai per likusius du kėlinius surinko tik 26 taškus.

Galingai. K. Čyžiaus ekipos vedliais tapo galingus dvigubus dublius surinkę Danas Kazakevičius ir Ernestas Matulevič. Pirmasis pelnė 15 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, antrojo sąskaitoje – 21 taškas ir 11 sugriebtų kamuolių. Abu krepšininkai surinko po 27 naudingumo balus.

Pergalingas sugrįžimas. Pergalingai į U13 diviziono kovas sugrįžo Roko Kasparavičiaus treniruojama Sostinės KM I-„Liūtai“ (3/0), kuri išvykoje 77:56 įveikė Kauno KM „Žalgiris“ I (1/3) krepšininkus.

Itin galingai „Liūtai“ sužaidė antrą kėlinį, kurį laimėjo net 20:7. Įdomu tai, kad R. Kasparavičiaus auklėtiniai nė vienam varžovui neleido surinkti dviženklio taškų skaičiaus.

Vienintelis. Vienintelį pralaimėjimą praėjusią savaitę patyrė Sostinės KM II (2/5), kuri U14 čempionato rungtynėse 45:65 nusileido Vilniaus KM I (2/5).

Savaitės „Sportpoint MVP“. Šį kartą „Sportpoint“ įsteigtas prizas geriausiam savaitės žaidėjui atitenka Sostinės KM I nariui Ernui Pakamaniui. Nors kiti žaidėjai individualiai ir surengė galingesnių pasirodymų, bet E. Pakamanis praėjusią savaitę sužaidė dvejas rungtynes ir abejose buvo vienas iš T. Urbelionio ekipos lyderių, leidusių pasiekti pergales.

Marijampolėje E. Pakamanis pelnė 12 taškų ir surinko 21 naudingumo balą, o kauniečiams atseikėjo 17 taškų.

Savaitės žaidėjų TOP5.  Geraldas Jonaitis (Sostinės KM I-„Warranty Expert“) – 1 rungtynės, 16 tšk., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 3 blk., 22 naud. bal.

Adas Kačinskas (Sostinės KM I-„EMSI Gorilos“) – 1 rungtynės, 13 tšk., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., +/- 37, 22 naud. bal.

Danas Kazakevičius (Sostinės KM I-„Drakonai“) – 1 rungtynės, 15 tšk., 15 atk. kam., 4 rez. perd., 27 naud. bal.

Ernestas Matulevič (Sostinės KM I-„Drakonai“) – 1 rungtynės, 21 tšk., 11 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam., 27 naud. bal.

Ernas Pakamanis (Sostinės KM I) – 2 rungtynės, 14,5 tšk., 5,5 atk. kam., 3 rez. perd., 17 naud. bal.

Visi rezultatai ir statistika:

U18. Kėdainių SC – Sostinės KM I-„Warranty Expert“ 65:77 (23:18, 20:25, 10:16, 12:18)

U17. Sostinės KM I-„EMSI Gorilos“ – Tornado KM-„Envija“ 101:67 (15:17, 29:17, 27:18, 30:15)

U16. V.Knašiaus KM – Sostinės KM I-„Drakonai“ 72:82 (21:19, 25:21, 7:18, 19:24)

U14. Marijampolės SC-„Eurostandard“ – Sostinės KM I 42:77 (4:22, 10:26, 9:18, 19:11)

U14. Sostinės KM II – Vilniaus KM I 45:65 (11:20, 15:14, 8:19, 11:12)

U14. Sostinės KM I – Kauno KM „Perkūnas“-„Vytrita“ 88:73 (18:14, 29:18, 16:20, 25:21)

U13. Kauno KM „Žalgiris“ I – Sostinės KM I-„Liūtai“ 56:77 (18:18, 7:20, 17:16, 14:23)