MKL sezono finiše – sidabrinis „SKM-I Drakonų“ skrydis!

2019 05 27 SKM.LT
MKL sezonas pasibaigė beprotiškai dramatišku U14 finalu
Nuotr. autorius: D. Radlinskas

„SKM-I Drakonai“ Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje („LIDL–MKL“) iškovojo sidabro medalius. U14 čempionato finale Karolio Čyžiaus auklėtiniai po beprotiškai dramatiškos ir permainingos kovos 57:59 (13:16, 14:15, 18:13, 12:15) nusileido KM „Žalgiris-I“.

PROTOKOLAS

FINALO ĮRAŠAS

FOTOGALERIJA

Rungtynes sėkmingiau pradėjo namuose rungtyniavę kauniečiai (14:2), tačiau sostinės krepšininkai greitai atsitiesė ir pirmąjį ketvirtį baigė atsilikdami tik 13:16.

Antrajame kėlinyje SKM deficitas vėl buvo išaugęs iki dviženklės ribos (17:30), tačiau K. Čyžiaus ir Rūtenio Paulausko treniruojami „Drakonai“ vėl atsitiesė ir prieš didžiąją pertrauką rezultatas buvo 27:31.

Trečiajame kėlinyje kova virė taškas į tašką, o prieš lemiamą ketvirtį vieno taško persvarą jau turėjo SKM (45:44).

Iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms vilniečiai laikė iniciatyvą savo rankose (54:47), tačiau tuomet krito į duobę ir pralaimėjo atkarpą, po kurios vėl atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 54:59.

Likus 9 sekundėms Nojus Kulieša smeigė neįtikėtiną tritaškį, kuris atgaivino SKM viltis. KM „Žalgiris“ atstovai prasižengė puolime bandydami išsimesti kamuolį ir K. Čyžiaus kariauna gavo auksinę galimybę išgelbėti rungtynes. Vis tik paskutinė ataka nepasiekė metimo fazės ir baigėsi apmaudžia klaida.

„SKM-I Drakonai“ vicečempionų vardus iškovojo antrus metus iš eilės. Antrąją vietą „Drakonai“ iškovojo ir Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL).

Mokykla dėkoja krepšininkų tėveliams ir komandos rėmėjams, kurie su ekipa ištikimai buvo viso sezono metu ir padėjo pasiekti šių aukštų rezultatų.

Į simbolinį žaidėjų penketą vilniečių gretose pateko Danas Kazakevičius.

Tai buvo paskutinis 2018–2019 m. MKL sezono finalo ketvertas. SKM A divizione iškovojo du aukso medalius (U13 ir U15), du sidabro (U13 ir U14) bei vieną bronzos (U16). Vilniečiai taip pat triumfavo „Pirmajame iššūkyje“ (U12). B divizione aukso medaliais SKM auklėtiniai pasipuošė U17 pirmenybėse, o U14 iškovojo sidabrą.

Tai – geriausias sezonas mokyklos istorijoje, o detaliau šiuos pasiekimus aptarsime jau artimiausiu metu.