MKL sezono finiše – trečias „SKM-I GEALAN“ titulas iš eilės!

2022 06 06 MKL
Iškovodami MKL U16 auksą „SKM-I GEALAN“ tapo pirmąja komanda SKM istorijoje, kuri sugebėjo laimėti U16 čempionatą.
Nuotr. autorius: MKL

Paskutinis Moksleivių krepšinio lygos (MKL) 2021–2022 m. sezono savaitgalis Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) nusidažė aukso spalvomis.

Lietuvos čempionais U16 amžiaus grupėje tapo Tomo Purlio treniruojami „SKM-I GEALAN“ krepšininkai. Sostinės komanda didžiajame finale 71:61 (20:14, 19:12, 13:15, 19:20) įveikė Kauno KM „Žalgiris-I“ ekipą.

AUKSINIŲ RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Finalinį mačą geriau pradėjo SKM ekipa, kuri netruko įgyti 8 taškų pranašumą, o po dviejų kėlinių komandas jau skyrė 13 taškų. Antroje mačo pusėje skirtumas buvo išaugęs iki 18 taškų. „Žalgiris-I“ bandė organizuoti sugrįžimą į rungtynes ir sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 10 taškų. Vis tik paskutinė rungtynių minutė tebuvo formalumas.

Rungtynėse netrūko įspūdingų momentų – greitajame puolime D. Buika sugrūdo kamuolį krepšį galingu dėjimu, o rungtynes tritaškiu iš aikštės kampo „uždarė“ M. Buteliauskas.

Finale sostinės ekipoje išsiskyrė Nedas Raupelis (24 naudingumo balai), Dovydas Buika (23) ir Matas Buteliauskas (20).

„SKM-I GEALAN“ taikliau metė dvitaškius  – pataikė 21 iš 49 (43 proc.) ir tritaškius (tikslą pasiekė 7 iš 16 metimų (44 proc.).

„Žalgiris-I“ pataikė 14 dvitaškių iš 42 (33 proc.) ir 7 tritaškius iš 21 (33 proc.).

Į simbolinį U16 finalo ketverto penketą pateko net 3 SKM auklėtiniai – M. Buteliauskas, D. Buika ir Gantas Križanauskas.

FINALO VAIZDO ĮRAŠAS

Savo treniruojamas komandas į MKL viršūnę jau 8 kartą savo karjeroje atvedęs T. Purlys sakė:

„Lengva tikrai nebuvo. Priešininkai pusfinalyje ir finale davė tikrai gerą kovą. Kai tik pasiekdavome dviženklį pranašumą, varžovai iškart sugrįždavo, todėl įtampėlė jautėsi. Noriu pagirti savo vaikinus. Labai didžiuojuosi, kad treniruoju tokius gerus vaikinus ir sveikinu su puikia pergale. Jie iškovoja jau trečią čempionų titulą iš eilės.“

„Visos komandos labai norėjo laimėti. Mes finale labai gerai padarėme tai, kad „suėmėme už gerklės“ priešininkus nuo pat rungtynių pradžios ir laikėme iki pat galo. Apibendrinant sezoną, buvo kažkiek traumų, nepasisekimų, bet matome, koks yra rezultatas (šypsosi). Vasaros planuose – rinktinės, tobulėjimas, aišku, dabar reikia kažkiek poilsio“, – kalbėjo net 39 minutes finale žaidęs ir 20 taškų pelnęs D. Buika.

Pusfinalyje „SKM-I GEALAN“ 97:90 (26:18, 30:25, 13:15, 28:32) įveikė broliškąją „SKM-II Tigrų“ ekipą.

Itin gražioje ir permainingoje dvikovoje po trijų kėlinių komandas skyrė vos 6 taškai. Intriga išsilaikė praktiškai iki pat rungtynių pabaigos. Paskutinę minutę komandas skyrė vos 5 taškai. Vis tik tiksliau mačo pabaigą sužaidę T. Purlio auklėtiniai šventė pergalę.

Pusfinalyje M. Buteliauskas pelnė net 39 taškus ir surinko 40 naudingumo balų.

2021–2022 m. „SKM-I GEALAN“ reguliariajame sezone per 22 rungtynes iškovojo 19 pergalių ir tapo reguliaraus sezono nugalėtojais. Iš viso U16 čempionate SKM komanda per 26 rungtynes pasiekė 23 pergales.

Iškovodami MKL U16 auksą „SKM-I GEALAN“ tapo pirmąja komanda SKM istorijoje, kuri sugebėjo laimėti U16 čempionatą. T. Purlio auklėtiniai savo metų čempionatą jau laimėjo 3 kartą iš eilės ir pagal šį rodiklį susilygino su „SKM-I Warranty Expert“ ekipa, kuri praėjusį savaitgalį triumfavo U15 pirmenybėse.

Čempionais tapo: Aurimas Bosakas, Karolis Butkus, Steponas Žilakauskis, Ervinas Trusilo, Nedas Raupelis, Erikas Sirgedas, Kristijonas Jakštas, Dovydas Buika, Nikolas Petenko, Rapolas Fominas, Rokas Baltrušaitis, Matas Buteliauskas.

Vyr. komandos treneris – Tomas Purlys. Trenerio asistentas – Tomas Urbelionis.

SKM savo istorijoje jau yra laimėję visus įmanomus A diviziono čempionatus, išskyrus vieną – U17. Simboliška, kad būtent „SKM-I GEALAN“ jau kitą sezoną gali pasiekti ir šią viršukalnę.

SKM treneris T. Purlys prasidėjusią vasarą vadovaus Lietuvos U16 rinktinei, kuri rugpjūčio 12–20 d. dalyvaus Šiaurės Makedonijoje vyksiančiame Europos čempionate.