Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL sezono starte – naujos palaikymo taisyklės žiūrovams ir sirgaliams

2019 10 04 MKL.LT

Nuotr. autorius: Saulius Čirba/SKM.LT

Devynioliktuosius gyvavimo metus skaičiuojanti „LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga“ (MKL) pradeda dar vieną savo sezoną. Daugiau nei 6 tūkstančiai jaunųjų krepšininkų iš visos šalies stos į kovą dėl geriausiųjų vardų ir nugalėtojų taurių. Tradiciškai krepšininkės ir krepšininkai varžysis 12-oje įvairaus amžiaus čempionatų.

Šiame sezone rungtyniaujančios komandos vėl susidurs su keletu naujovių, o viena svarbiausių – užtikrinti, kad varžybų metu žiūrovai nenaudotų jokių garso skleidimo priemonių, nes nuo šio sezono MKL rungtynių metu yra uždrausta naudoti garsines priemones (įvairias dūdas, būgnus bei kitas garso skleidimo priemones). Rungtynių metu užfiksavus, kad naudojamos garso skleidimo priemonės, rungtynių vyr. teisėjas galės stabdyti rungtynes ir pareikalauti komandų trenerių kreiptis į savo sirgalius, kad šie nebenaudotų draudžiamų garsinių priemonių.

„Praėjusio sezono pabaigoje sukvietėme lyderiaujančių krepšinio mokyklų vadovus ir vyr. trenerius į mokyklų tarybą, kurios metu diskutavome apie sezono metu iškilusias problemas ir kaip galėtume jas išspręsti ateityje. Kaip vieną iš dažniausiai pasitaikančių, susirinkime dalyvavę atstovai, paminėjo rungtynių metu įsiaudrinusius, o kartais ir nevaldomus sirgalius, kurie labai dažnais atvejais būna žaidžiančių vaikų tėveliai. Negatyvi palaikymo kultūra ypatingai pasireiškia lemiamų kovų metu ar per lygos finalinius ketvertus. Iš šono žiūrint, tai labai gerai matosi ir dažnais atvejais tai nėra geras pavyzdys aikštelėje rungtyniaujančiam jaunimui, ar tribūnose sėdintiems vaikams, kurie tiesiog ateina palaikyti savo draugų. Nėra paslaptis, kad su „tokia“ sirgalių palaikymo kultūra, susiduriame jau eilę metų, o tai tikrai nesutampa su lygos puoselėjamomis vertybėmis.

Didžiulis garsinių priemonių naudojimas, ypač mažesnėse salėse, taip pat apsunkina darbą rungtynėse atliekantiems žmonėms bei treneriams. Sudėtingiausia situacija yra pačių mažiausiųjų vaikų čempionatuose, kuriems dar yra tik pirmieji metai, kuomet jie žaidžia oficialias rungtynes, o spaudimas iš tribūnų jaučiamas labai didelis. Remiantis šiais argumentais buvo nuspręsta uždrausti garsines priemones. Kaip tai suveiks, galim tik spėlioti, bet norėtume, jog tai duotų signalą į rungtynes ateinančių žmonių suvokimui, padėtų suprasti, jog veiksmas vyksta viešoje aplinkoje, adekvačiai įvertinti savo veiksmus ir gerais pavyzdžiais užkrėsti aplinkinius. Kiekvienos krepšinio mokyklos administracijai rekomenduojame savo sporto salėse pasikabinti informacinius skelbimus/plakatus su išrašu iš lygos nuostatų apie šį draudimą, kad žiūrovus supažindinti ir informuoti su pasikeitusiomis taisyklėmis ir nauja bendrąja tvarka rungtynėse“, – sakė MKL direktorius Irmantas Birbalas.

Oficialus lygos sezono startas įvyks šeštadienį, spalio 5 d., krepšinio mokykloje Žalgiris (Pašilės g. 41, Kaunas), kur įvyks dvejos A diviziono šešiolikmečių merginų ir vaikinų atidarymo rungtynės, kurias tiesiogiai transliuos MKL lyga savo Facebook  ir YouTube kanaluose.

Naujienų sąrašas