Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL U13 čempionatas: ko iš savo auklėtinių tikisi SKM komandų treneriai?

2021 10 06 SKM.lt
Šį penktadienį SKM komandos tarpusavio akistatoje pradės oficialų U13 sezoną
Nuotr. autorius: MKL.lt

 

 

Įsibėgėjančiame 21-ajame Moksleivių krepšinio lygos (MKL) sezone prasideda intriguojantis U13 amžiaus grupės čempionatas.

Plačiau apie „SKM-I Outpro.lt“ ir „SKM-II“ ekipas – specialioje apžvalgoje.

„SKM-I Oupro.lt“: „Svarbiausia tai, ką komanda nuveikė po finalo“

Komandos vyriausiasis treneris Mindaugas Noreika sau ir savo treniruojamoms komandoms visada kelia tik aukščiausius tikslus. Nereiktų galvoti, kad praėjusiame sezone „Pirmajame iššūkyje“ (U12) iškovoti sidabro medaliai trenerio ir auklėtinių širdis pripildė laimės ir harmonijos.

Pirmosioms SKM komandoms pastaraisiais metais keliami tik maksimalūs tikslai, o „SKM-I Outpro.lt“ – ne išimtis. Generalinė komandos rėmėja – internetinė laisvalaikio drabužių ir reikmenų parduotuvė visai šeimai Outpro.lt – turėjo būti patenkinta vaizdeliu, kurį prieš pora savaičių išvydo Klaipėdoje.

Prestižinėje „Tobulos instaliacijos“ taurėje šventė visas 5 pergalės ir jas iškovojo vidutiniu 25,6 taško skirtumu.

„Džiaugiuosi komandos energija ir susitelkimu. Manau, rezultatus lemia tai, ką komanda nuveikė po praėjusio sezono finalo. Tokiame amžiuje turi tendencingai darbuotis, gerinti žaidėjų įgūdžius, jų meistriškumą kelti aukštyn“, – po pergalingo turnyro kalbėjo treneris M. Noreika.

Iš Vakarų Lietuvos sostinės su pirmuoju sezono trofėjumi grįžę „SKM-I Outpro.lt“ vaikinai prieš akis mato naują tikslą – MKL aukso medalius.

Didysis klausimas: kaip pavyks susitvarkyti su spaudimu?

MKL specifika tokia, kad čempionatus laimi ne tik galingiausios, geriausiai krepšinį žaidžiančios, bet ir psichologiškai atspariausios komandos. Jeigu pralaimėjęs pirmąsias ketvirtfinalio serijos iki 2 pergalių rungtynes dar gali atsitiesti, vienintelis pralaimėjimas finalo ketverte reiškia atsisveikinimą su titulu, o pralaimėjęs dukart apskritai lieki be medalių.

Praėjęs MKL sezonas priminė kino filmą „Click! Arba gyvenimas pagreitintai“. Tik balandį pirmąsias oficialias U12 čempionato rungtynes sužaidusi „SKM-I Outpro.lt“ iškovojo 9 pergales ir tai padarė įspūdingais skirtumais. Vėliau po atkaklios kovos ketvirtfinalio serijoje 2:0 buvo palaužti V. Knašiaus II krepšininkai (74:72 ir 81:77), o pusfinalyje – Šiaulių KA „Saulė-I“ (75:72). Patekdami į didįjį finalą M. Noreikos auklėtiniai iš viso laimėjo 12 rungtynių ir nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Finalo nugalėtoją, kuriame SKM rungėsi su „VKM-I“, iš esmės nulėmė trečiasis kėlinys, kuris buvo pralaimėtas 10:26 (rungtynės baigėsi rezultatu 62:76). Sezono metu bus be galo įdomu stebėti, kaip komandai seksis kovoti ne tik su antrosios lentelės pusės komandomis, bet ir su realiais pretendentais į finalo ketvertą. Būtent tokios rungtynės leidžia visapusiškai pamatyti tikrąją komandos jėgą.

Trenerio M. Noreikos komentaras: „Žaidėjams kiekvienose rungtynėse yra keliami konkretūs uždaviniai puolime ir gynyboje, nepriklausomai nuo varžovo. Manau, šiemet mūsų laukia daug daugiau įtemptų rungtynių, todėl turime būti pasiruošę. Norint tapti profesionaliu žaidėju, treniruočių salėje reikia gyventi. Jeigu žaidėjai į krepšinį žiūri tik kaip į pramogą, apie jokias profesionalų karjeras galvoti nereiktų.“

Tvarkaraštis. Spalį „SKM-I Outpro.lt“ sužais 3 rungtynes – jau penktadienį vicečempionai egzaminuos „SKM-II“ komandą, o spalio 17 d. vyks į Palangą, kur kovos su pajūrio sporto centro bendraamžiais. Spalio 22 d. vilniečiai namuose priims Kauno KM „Žalgirį-I“.

Išvada. „SKM-I Outpro.lt“ – čempioniško potencialo komanda. Norint tai įrodyti, aikštėje reiks palikti visas jėgas – žaisti protingai, pademonstruoti individualius įgūdžius ir gerus tarpusavio ryšius, kurie gludinami treniruotėse.

Palinkėjimas „SKM-I Outpro.lt“: prisijungti prie čempioniškų SKM komandų būrio ir tapti 11-aja mokyklos komanda, kuriai elitiniuose divizionuose pavyko iškovoti titulą.

 

U12 Vilniaus KM Sostines KM 2021 06 22 57

 

„SKM-II“: daug iššūkių ir galimybių tobulėti

Gedimino Bražionio vadovaujama komanda MKL sezoną pradės dvikova būtent su „SKM-I Outpro.lt“. Būtent „SKM-II“ ekipa buvo pirmoji, kuri būsimiems vicečempionams aštuntfinalio serijoje metė bent kiek didesnį iššūkį.

2009 m. gimę vaikinai „Pirmajame iššūkyje“ laimėjo pirmąsias 4 rungtynes, o iš viso per 12 rungtynių iškovojo 6 pergales. Pernai prie U12 pirmenybių starto stojo net 56 komandos iš visos Lietuvos. G. Bražionio auklėtiniai sugebėjo patekti į „Top 16“ etapą, o šį sezoną sieks pergalių žaisdami su elitinio diviziono komandomis.

Tiesa, ekipos gerbėjams nereiktų susikurti nepagrįstų vilčių. Tą SKM.lt svetainei teigė ir komandos strategas G. Bražionis: „U13 čempionatas bus be galo stiprus, tačiau žaidėjams tobulėti rungtyniaujant A divizione yra geriau. Iššūkių bus pakankamai daug, bet tikiu mūsų treniruočių procesu. Krepšininkai nusiteikę kovingai ir aš tikiu, kad nenuleisdami rankų, tikėdami ir pasitikėdami vieni kitais galime pasiekti gerų rezultatų.“

2021–2022 m. U13 čempionate dalyvaus 12 komandų. Įdomu tai, kad SKM yra vienintelė mokykla, kuri šiose pirmenybėse turės dvi savo komandas.

 

241370569 148040074153509 5139834948309067574 n

 

Didysis klausimas: ar komandai pavyks pateikti malonių staigmenų?

Komanda dar pirmoje rugsėjo pusėje lankėsi Aukštaitijoje, kur kontroliniame turnyre pasišpagavo su kitomis A diviziono komandomis iš Kauno, Panevėžio ir Šiaulių. Nors pergalių iškovoti nepavyko, G. Bražionis vylėsi, kad turnyras padėjo komandai tobulinti žaidimą ir grūdintis ateities kovoms.

„Pirmajame iššūkyje“ neretai galima sulaukti rungtynių, kurios pasibaigia didžiuliais skirtumais. A ir B divizionai tokių rungtynių skaičių sumažina, tačiau tikrai nepanaikina. Kaip ir pabrėžė treneris, SKM krepšininkams po galimų pralaimėjimų labai svarbu nenuleisti rankų ir neprarasti tikėjimo treniruočių procesu.

Trenerio G. Bražionio komentaras: „Su žaidėjais ir tėveliais kalbame, kad reikia apsišarvuoti kantrybe. Pagrindinis mano tikslas – ugdyti gerus žaidėjus ir gerus žmones. Komandą stengiamės burti aplink kovingiausius žaidėjus. Išsiugdyti kovotojų mentalitetą mums yra svarbiausias dalykas. Vieni jį turi įgimtą, kitiems jį reikia įgyti. Tam ir yra U13 A divizionas ir U14 B divizionas, kuriame žaisime su metais vyresniais priešininkais.“

Tvarkaraštis. Čempionato startas SKM vaikinų tikrai nelepina. Jeigu pirmose rungtynėse spalio 8 d. teks susitikti su vicečempionais „SKM-I Outpro.lt“, antrame mače spalio 15 d. laukia čempionų „VKM-I“ krepšininkų išbandymas. Spalio 21 d. namuose G. Bražionio kariauna priims Kauno Tornado KM „VS Sistemos-I“.

Išvada. Jeigu komandoje vyraus darbinė atmosfera, žaidėjai tikės ir pasitikės vienas kitu, kad antroje sezono pusėje komanda gali maloniai nustebinti.

Palinkėjimas „SKM-II“ komandai. Neprarasti kovingumo net sunkiausiomis akimirkomis. Intensyviai kovoti dėk kiekvieno kamuolio. Išreikšti savo stiprybes ir paslėpti savo silpnybes.

 

2021 10 06

 

 

 

 

Naujienų sąrašas