Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL U14 čempionate – nugalėtojų mentalitetą turinčios SKM komandos

2021 10 04

 

Į įsibėgėjančias Moksleivių krepšinio lygos (MKL) batalijas antradienį ners ir perspektyviausi Lietuvos keturiolikmečiai.

U14 amžiaus grupėje Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) atstovaus „SKM-I ME2U“ ir „SKM-II Ereliai“. Plačiau apie komandų tikslus ir galimybes šiose pirmenybėse – specialioje apžvalgoje.

„SKM-I ME2U“: komanda, kuri nori žaisti greičiau

Niekas taip nemotyvuoja, kaip noras pagerinti praėjusio sezono rezultatą. Roko Kasparavičiaus auklėtiniai reguliarųjį 2020–2021 m. sezoną baigė antroje vietoje (6 pergalės ir vos 1 pralaimėjimas). Gegužės pabaigoje vykusią kovą dėl antrosios vietos reguliariajame sezone SKM krepšininkai prieš „Tornado-I Xiaomi“ laimėjo 72:67, tačiau pagrindinis sezono karas, kuris tarp šių komandų vyko pusfinalyje, buvo pralaimėtas 49:64. Mažajame finale vilniečiai 68:59 įveikė V. Knašiaus KM bendraamžius ir pasipuošė bronzos medaliais, o vilniečius pusfinalyje įveikę ir sėkmės paukštę pagavę „Tornado-I Xiaomi“ nužygiavo iki čempionų titulo.

„Ačiū už paguodą“, – tokiais žodžiais į sveikinimus iškovojus medalius atsakinėjo treneris R. Kasparavičius. Maksimalius tikslus sau ir komandai keliantis treneris šį sezoną nusiteikęs atlikti naują kokybinį šuolį ir peršokti pusfinalio kartelę. Būtent pusfinalyje R. Kasparavičiaus auklėtiniai suklupo 2019 m. „Jr. NBA Lietuva“ pirmenybėse (U11). Tuomet Šarlotės „Hornets“ aprangą vilkėję SKM auklėtiniai taip pat pasidabino bronziniais apdovanojimais. 2019–2020 m. „Pirmajame iššūkyje“ (U12) čempionate R. Kasparavičiaus kariauna fiksavo 12 iš eilės pergalių seriją, tačiau pergalingo sezono viltis paskandino prasidėjusi pandemija.

 

 61618645 10157198131467629 5102389777206870016 n

 

Didysis klausimas: „SKM-I ME2U“: ar ekipa subrendo didžiausioms pergalėms?

Akivaizdu, kad bronzos medaliai nėra pagrindinis tikslas, kurį sau kelia su nauju generaliniu rėmėju sezoną pradedanti komanda. Sveikuoliškų užkandžių prekės ženklas ME2U prisidės prie geresnių komandos treniruočių ir rungtynių sąlygų, kas dar labiau sustiprins ekipos pozicijas kovojant dėl aukščiausių pozicijų.

Sunku pabėgti nuo konkrečių sportinių tikslų, nes vien pralaimėdamas netobulėsi – tokį mentalitetą savo žaidėjams bando įdiegti Damiano Lillardo ir Portlando „Trail Blaizers“ gerbėjas R. Kasparavičius.

Trenerio R. Kasparavičiaus komentaras: „Kadangi atstovaujame stipriausiai krepšinio mokyklai, mūsų lūkesčiai – tokie patys. Tikslai – demonstruoti gerą, gražų ir greitą krepšinį. Manau, greito žaidimo labiausiai pritrūko pernai. Kadangi esame aukšta komanda, tad natūralu, kad mums reikia daugiau noro ir pastangų, kad būtume ne tik aukšti, bet ir greiti. Šio sezono čempionate jau bus galima naudotis užtvarų pagalba, tad, manau, daugelio komandų rezultatai priklausys ir nuo to, kaip jos sugebės prisitaikyti ir pasinaudoti gindamiesi prieš užtvaras. Bet kokiu atveju, pats svarbiausias mano tikslas, kad kuo daugiau komandos narių ateityje belstųsi į jaunimo rinktinių duris, pasiektų profesionalų vyrų komandų lygį ir tas komandas stiprintų.“

Tvarkaraštis. Spalio 9 d. „SKM-I ME2U“ pradės čempionatą namų rungtynėmis su „NKA-I“, dar po savaitės sužais su „SKM-II Ereliais“. Spalio 23 d. SKM komanda savo aikštėje priims Šiaulių KA „Saulė“ I, o pirmoji išvyka laukia spalio 30 d. Mėnesio pabaigoje komanda sieks pergalės prieš Panevėžio SC.

Išvada. Komanda dukart iš eilės pateko į finalo ketvertus ir juose iškovojo bronzos medalius. Atėjo laikas žengti dar vieną žingsnį į priekį ir pasibelsti į rungtynes dėl aukso medalių.

Palinkėjimas „SKM-I ME2U“: kiekvienoje treniruotėje tobulinti individualų meistriškumą ir komandinius ryšius. Emocijas nukreipti tinkama linkme ir paversti jas varžovus nugalinčia jėga.

 

61564647 10157198157342629 1077947876883038208 n

 

„SKM-II Ereliai“: čempioniška komanda, kuriai teks atlaikyti elitinio diviziono išbandymus

„SKM-II Ereliai“ mokyklos bendruomenei praėjusį pavasarį padovanojo pačias geriausias emocijas. Donato Sabaliausko auklėtiniai MKL U13 B divizione nepatyrė nė vieno pralaimėjo, o daugelis rungtynių baigdavosi triuškinančia SKM persvara. Šį įspūdingą pasiekimą „Ereliai“ vainikavo finale 71:69 įveikdami „NKA-I“ ekipą. Tai buvo vos antrasis B diviziono titulas SKM istorijoje, o šis triumfas kaitina komandos gerbėjų fantaziją prieš šio sezono kovas.

Sportiniu keliu vietą A divizione išsikovoję „SKM-II Ereliai“, be abejonės, nori savo sparnų jėgą pademonstruoti ir elitiniame divizione. Vis tik reiktų suprasti, kad dabar D. Sabaliausko kariauna susidurs su kitokio lygmens varžovais, todėl komandos gerbėjams nereiktų tikėtis įspūdingų pergalių serijų.

 

196525765 10159270570482629 4187310056151903463 n

 

Didysis klausimas: kiek stiprūs „Erelių“ sparnai?

Kur yra šio komandos lubos, kol kas kas negali atsakyti nei patys žaidėjai ar treneris ir tai, turbūt yra geriausias dalykas šioje situacijoje. Noras įrodyti savo vertę A divizione yra didžiausias komandos variklis ir juo reikia pasinaudoti. Sezono pradžia gali būti itin svarbi – daugelis komandų į iš B diviziono atėjusią komandą gali pasižiūrėti pro pirštus, o to „Ereliams“ ir tereikia. Kita vertus, labai svarbu nepalūžti, jeigu sezono starte būtų patirti keli skaudūs pralaimėjimai iš eilės.

Trenerio D. Sabaliausko komentaras: „Mūsų laukia nauji išbandymai, nes niekada nebuvome susitikę su tokiais stipriais priešininkais, todėl bus labai įdomu. Daug kas bus nauja ir pirmasis ratas bus susipažinimas su savo galimybėmis. Aišku, norisi ne tik išlikti A divizione, bet ir pakovoti dėl aukštesnių pozicijų. Svarbiausia – mąstyti aikštėje ir padėti draugui. Mes visada laimime ir pralaimime kaip komanda. Noriu padėkoti tėveliams už palaikymą viso treniruočių proceso metu. Mes tendencingai einame į priekį.“

Tvarkaraštis. Debiutas A divizione „Ereliams“ įvyks Klaipėdoje, kai spalio 5 d. komanda žais su V. Knašiaus KM I. Spalio 16 d. Vilniuje D. Sabaliausko kariauną egzaminuos bronzos medalininkai „SKM-ME2U“, spalio 23 d. laukia derbis su „VKM-I“, o spalio 30 d. – čempionų „Tornado-I Xiaomi“ išbandymas.

Išvada. Pozityvi trenerio D. Sabaliausko energija komandą jau atvedė į B diviziono sostą, o dabar mes savo vertę įrodinėti rungiantis su stipriausiomis Lietuvos komandomis.

Palinkėjimas „SKM-II Ereliams“: kiekvienos šios komandos rungtynės A divizione bus tarsi maža šventė, o pagrindinis šventės tikslas – mėgautis žaidimu, tobulėti ir pakilti kuo aukščiau turnyrinėje lentelėje.

 

197183440 10159270570457629 7354772666503076137 n

 

 

Naujienų sąrašas