Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL U16 čempionate – į naujus horizontus žvelgiančios SKM komandos

2021 10 07
„SKM-I GEALAN“ ir „SKM-II Tigrų“ komandos pasiruošusios naujoms galimybėms
Nuotr. autorius: MKL

 

Šeštadienį tarpusavio akistatoje „SKM-I GEALAN“ ir „SKM-II Tigrai“ pradės pasirodymą Moksleivių krepšinio lygos (MKL) U16 čempionate.

Plačiau apie ekipų lūkesčius ir galimybes – specialioje SKM.lt parengtoje apžvalgoje.

„SKM-I GEALAN“: šansas pagerinti rekordus

Niekas niekada Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) istorijoje nėra laimėjęs 3 čempionatų iš eilės. Šį sezoną Tomo Purlio vadovaujama „SKM-I GEALAN“, kaip ir U15 čempionate besivaržanti T. Urbelionio „SKM-I Warranty Expert“, šį sezoną gali tapti pirmosiomis komandomis, kurioms pavyks užfiksuoti šį pasiekimą.

„SKM-I GEALAN“ laimėjo U13 ir U15 pirmenybes, o U14 triumfui sutrukdė pandemiją nutraukęs sezonas. Jeigu ne COVID-19, galbūt dabar kalbėtume apie komandų šansus triumfuoti ketvirtajame iš eilės čempionate.

7 kartus savo vadovaujamas komandas į MKL sostą atvedęs T. Purlys puikiai žino, ką reiškia laimėti. Dar dirbamas Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje (ŠMKA) krepšinio specialistas kartu su 2002 m. gimusiais vaikinais 3 sezonus iš eilės apskritai nepatyrė nė vieno pralaimėjimo ir užfiksavo naują MKL rekordą, kuris nepagerintas iki šiol.

Didysis klausimas: kiek stipri bus „SKM-I GEALAN“ motyvacija?

2019–2020 m. sezone „SKM-I GEALAN“ laimėjo visas 16 žaistų rungtynių, o 2020–20021 m. per 15 rungtynių iškovojo 14 pergalių. Triumfas praėjusį birželį vykusiame U15 čempionate buvo itin dramatiškas. T. Purlio auklėtiniai išbarstė turėtą persvarą ir rungtynes prieš V. Knašiaus KM-I laimėjo 73:72.

Trenerio T. Purlio komentaras: „Mūsų komandoje dauguma krepšininkų nori tapti profesionalais, todėl jiems motyvacijos tikrai netrūksta. Titulų jau turime, o dabar svarbiausia yra stiprėti individualiai ir sudaryti sąlygas, kad kuo daugiau žaidėjų pakiltų į aukštesnį lygį. Faktas, kad laimėti visada norisi, bet svarbiausia yra gerai paruošti žaidėjus jaunimo ir vyrų rinktinėms. Pats esu dirbęs jaunimo rinktinėse ir žinau, kaip smagu gauti gerai paruoštus žaidėjus, kurie gali išpildyti tavo uždavinius. Turime konkrečių planų, kaip žaidėjams tobulėti šį sezoną. Vienas jų – atletinio rengimo gerinimas. Naudodamasis proga noriu padėkoti treneriui Tomui Urbelioniui, su kuriuo sėkmingai rotuojame žaidėjus 2006 ir 2007 m. kartos čempionatuose. Tai tikrai prisideda prie jų tobulėjimo, o paskui tobulėjimą turėtų ateiti ir pergalės.“

Tvarkaraštis. Jau šeštadienį T. Purlio auklėtiniai stos į kovą su „SKM-II“ ekipa, spalio 16 d. priims Jonavos KKSC, o spalio 23 d. išvykoje susitiks su Gargždų SC krepšininkais.

Išvada: komanda yra stipri tiek, kiek stiprus silpniausias jos narys. T. Purlio ekipoje sunku atrasti silpnų vietų, todėl čempionatą „SKM–I GEALAN“ pasitinka vėl būdami pagrindiniais pretendentais į titulą.

Palinkėjimas „SKM-I GEALAN“: neužmigti ant laurų. Devinto prakaito komandinėse ir individualiose treniruotėse, kad žaidėjai toliau artėtų prie profesionalaus krepšinio.

 

U15 Sostines KM I V.Knasiaus KM I 2021 06 23 58

 

„SKM-II Tigrai“: prasideda nauja komandos era

Persistatymas (angl. Rebuild). Taip trumpai galima apibūdinti Arvydo Menkevičiaus vadovaujamos komandos nuotaikas 2021–2022 m. sezono išvakarėse. Sunku prisiminti žaidėją, kuris turėjo tiek įtakos komandos žaidimui ir rezultatams, kiek jos savo rankose laikė Kasparas Jakučionis. Į „Barcelonos“ jaunimo akademiją išvykęs vienas didžiausių savo kartos talentų prisidėjo prie skambių savo komandos pergalių ir SKM organizacijos pasiekimų.

2018–2019 m. sezone K. Jakučionis atvedė komandą į didįjį finalą, kuriame tuomet dar „SKM-I Tigrai“ susitiko su „SKM-II GEALAN“.

Kova vyko taškas į tašką iki pat paskutinės minutės, o tiksliau mačo pabaigą sužaidę „Tigrų“ varžovai iškovojo titulą. Tai buvo pirmasis ir kol kas vienintelis kartas SKM istorijoje, kai mokyklos komandos susitiko MKL A diviziono finale.

Į finalo ketvertą K. Jakučionis komandą atvedė ir praėjusiame sezone, tačiau jame negalėjo žaisti dėl patirtos traumos.

 

205111785 10159689064071155 7871815866368180170 n

 

Didysis klausimas: kaip keisis „SKM-II Tigrų“ žaidimas ir galimybės?

Pagrindinis žaidimo kūrėjas nuo šiol komandą palaikys per atstumą, todėl A. Menkevičius šį tarpsezonį ieškojo būdų, kaip atrasti naujus lyderius ir permodeliuoti komandos braižą.

Šis „persistatymo“ procesas tikrai nėra baigtinis ir sezono metu tikrai išvysime įspūdingų pasirodymų iš tų žaidėjų, kurių anksčiau rampų šviesos nepasiekdavo.

Viena yra aišku jau dabar – komandos žaidimas tikrai keisis ir naujų lyderių tikrai atsiras. Gantas Križanauskas, Airidas Petraitis ir Titas Dabriega turėtų sudaryti naująjį didįjį trejetą, o svarbią rolę komandoje turėtų atlikti žymiai daugiau žaidėjų nei iki šiol. Kaip tai įtakos komandos vietą turnyrinėje lentelėje ir sportinį potencialą atsakyti dar kiek per anksti.

Trenerio A. Menkevičiaus komentaras: „Čempionato startui ruošiamės jau pakankamai ilgai ir nekantriai laukiame pirmųjų rungtynių. Taip, netekome pagrindinio variklio, bet esminiai principai puolime ir gynyboje išliko tie patys. Džiaugiuosi, kad žaidėjai vasarą gerino savo individualius įgūdžius SKILLS ACADEMY ir kitose stovyklose. Krepšininkai yra pasiruošę prisiimti jiems tekusias atsakomybes, įtraukti į žaidimą kitus komandos narius ir garbingai atstovaus „Tigrų“ vardui. Apie konkrečias vietas kalbėti dar anksti, bet komandos viduje turime gerą darbinę atmosferą ir tai džiugina. Labiausiai tikimės, kad galėsime žaisti ir tobulėti, ypač žinant visą pandemijos kontekstą. Turime mėgautis žaidimu, tobulėjimo procesu ir pernelyg negalvoti, kokią vietą užimsime pavasarį.“

Tvarkaraštis. Jau pirmose rungtynėse „SKM-II Tigrai“ rungsis su čempionų titulą ginančia „SKM-I GEALAN“. Spalio 16 d. A. Menkevičiaus kariauna namie priims Plungės SRC „Litnaglis“ ekipą, o 21 d. išvykoje susitiks su Panevėžio SC krepšininkais.

Išvada: prasideda naujas komandos gyvavimo etapas. Ilgą laiką šešėlyje buvę krepšininkai taps pagrindiniais komandos žaidėjais ir turės prisiimti ne tik daugiau teisių, bet ir atsakomybių.

Palinkėjimas „SKM-II Tigrams“: dirbti vardan vieno tikslo – komandos pergalių. Kuo daugiau tikros lyderystės aikštėje ir už jos ribų.

 

 203278295 10159689064236155 914095342117023982 n

Naujienų sąrašas