Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL U16 finalo ketverte – dviejų SKM ekipų viltys ir dėmesį kaustanti Pelenės istorija

2018 04 05 Balys Šmigelskas, SKM.lt
Adomas Linartas vilki SKM „Eurosportas.lt" marškinėlius
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris/SKM

Prasidedantis savaitgalis Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) bendruomenei pasižymės gausybe reikšmingų renginių. Vienas jų – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) U16 B diviziono finalinis ketvertas Marijampolėje, kuriame grumsis net dvi #skmvilnius ekipos.

Pirmajame pusfinalyje šeštadienį nuo 14:00 val. į kovą stos SKM „Warranty Expert” (treneris Mindaugas Noreika) ir Pasvalio sporto mokykla, o nuo 16:00 val. ginklais žvangins Donato Sabaliausko treniruojama SKM „Eurosportas.lt“ ir šeimininkų „Fildingas“ komandos.

Sekmadienį komandos susigrums dėl bronzos ir aukso medalių. Titulą iškovojusi ekipa pelnys teisę dalyvauti kito sezono MKL U17 A divizione, o antrąją ir trečiąją vietas užėmusios komandos žais „perėjimo serijos" rungtynes.

PELENĖS ISTORIJA

„Eurosportas.lt“ istorija šiek tiek primena Pelenės pasaką. Naujai suformuotam kolektyvui ypatingų tikslų prieš sezoną nebuvo keliama – patekimas į aštunfinalį. Tačiau D. Sabaliauskas ir jo auklėtiniai norėjo daugiau. Žymiai daugiau. Reguliariajame sezone per 14 rungtynių 11 pergalių pasiekę SKM vaikinai 8 A grupės komandų rikiuotėje finišavo antri. Dar prieš reguliaraus sezono finišą, kuomet ekipos laukė itin svarbios dvikovos su lentelės kaimynais, D. Sabaliauskas sostinės krepšininkus pakvietė į motyvacinio kino filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ peržiūrą. Po jos krepšininkai sulaukė ir pačio filmo autoriaus Arūno Matelio padrąsinimų bei geriausių linkėjimų ne tik aikštėje, bet ir gyvenimo kelyje.

Motyvacijos dozę gavę „Eurosportas.lt“ vyrai įrodė pranašumą prieš tiesioginius savo varžovus iš Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) ir Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC). Aštuntfinalyje SKM auklėtinių laukė Jonavos ekipa (8/4).

Jau pirmajame mače Vilniuje „Eurosportas.lt“ gavo šaltą dušą ir serijoje iki dviejų pergalių startavo pralaimėjimu 62:78. Nepraėjus nė parai komandos susitiko jau Jonavos teritorijoje. Atėjus „gyvenk arba mirk“ rungtynėms D. Sabaliausko auklėtiniai neišskydo – nugalėjo varžovus 66:48 ir išplėšė lemiamas serijos rungtynes sostinėje. Jose vilniečiai nepaliko galimybių varžovams (79:36) ir žengė į ketvirtfinalį.  

Jame #skmvilnius 81:62 ir 74:67 įveikė Telšių atstovus ir žengė tarp 4 stipriausių čempionato komandų.

„Sezono pradžia buvo labai sunki. Vėliau treniruotės ir vaikinų tikėjimas vedė į vis geresnį žaidimą ir atsirado mažytė viltis, kad galime patekti į finalinį ketvertą. Žinoma, apie tai niekam nieko nesakėme ir šias mažytes viltis laikėme komandos viduje. Vaikinai visą sezoną iki to kantriai ėjo ir džiaugiuosi, kad esame čia. Treniruočių procese bandžiau įtikinti žaidėjus, kad jie yra pajėgūs laimėti. Atsirado pasitikėjimas savo jėgomis, tarpusavio palaikymas. Jei komanda savimi tiki ir dirba  nuosekliai, galima kažką nuveikti“, – kolektyvo sulipdymo niuansais dalijosi „Eurosportas.lt“ treneris.  

„Pusfinalyje žaisime prieš ketverto šeimininkus, bet tikiu, kad būsime susikaupę ir parodysime solidų žaidimą. Pusfinaliuose nutinka labai netikėtų dalykų. Labai svarbi psichologija, žaidėjų noras, užsivedimas. Žvelgiant iš mūsų perspektyvos, žaisti vienas rungtynes su Marijampole mums yra parankiau, negu kovoti su šia komanda serijoje. Turime tam tikrą planą ir paskutinėse treniruotėse dirbsime ties tam tikrais niuansais, o jų rezultatai ir bus sumuojami savaitgalį. Tikrai nesakau, kad pasiekėme viską, ką galėjome ir daugiau nieko nenorime. Dabar jau reikia kovoti iki galo ir nežiūrėti, kas favoritas, o kas ne. Komanda tikrai gali žengti dar vieną žingsnį į priekį ir pakovoti dėl medalių“, – kovingai kalbėjo D. Sabaliauskas.

PER 30 DIENŲ – 20 RUNGTYNIŲ

Nors pagrindinis SKM „Warranty Expert“ tikslas – triumfas MKL U15 čempionato A divizione ir kuo sėkmingesnis pasirodymas Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) finaliniame etape, M. Noreikos auklėtiniai sėkmingai triukšmauja ir metais vyresnių pirmenybėse.

Reguliariajame sezone „Warranty Expert“ per 14 rungtynių iškovojo 13 pergalių ir į atkrintamąsias žengė kaip geriausia A grupės komanda.

Aštuntfinalyje SKM komanda užtikrintai 97:63 ir 71:61 palaužė Kėdainių „Nevėžį“. Tuo metu ketvirtfinalyje prieš Kauno „Perkūną“ prireikė visų 3 serijos rungtynių. Pirmąjį susitikimą vilniečiai laimėjo 74:56, o svečiuose varžovams pralaimėjo 75:77. Lemiamas rungtynes „Warranty Expert“ savų žiūrovų akivaizdoje laimėjo 59:49.  

Šį rezultatą sostinės krepšininkai pasiekė be trijų svarbių pagrindinės sudėties žaidėjų. Pagal MKL nuostatus, moksleivis tuo pat metu gali žaisti tik dviejuose čempionatuose. Būtent dėl šios priežasties komandai U16 čempionate negali padėti Gediminas Alisas ir Bartautas Linartas. Tuo metu Adomas Linartas šiame ketverte gins SKM „Eurosportas.lt“ garbę.

 „Finaliniam ketvertui neturime laiko ruoštis, nes per pastarąjį mėnesį žaidėme 20 rungtynių. Tačiau jeigu iki čia patekome, vadinasi, kažką gero turime. Laimėti medalius visada yra smagu ir mes važiuojame dėl jų kovoti. Vienas iš mūsų pranašumų bus tai, kad „Warranty Expert“ vyrukai jau yra sukaupę daug finalinių ketvertų patirties. Esame užsigrūdinę ir pakankamai tvirti psichologiškai“, – finalinio ketverto išvakarėse mintis dėstė M. Noreika.

DAUGIAU APIE MKL U16 ČEMPIONATĄ

Naujienų sąrašas