Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL U17 čempionatas: kokį rezultatą atneš intriguojančios SKM komandų sudėtys?

2021 10 08 SKM
„SKM-I Vilniaus duonos“ ir „SKM-II Riterių“ ekipos pradeda dar vieną žygį savo svajonių link
Nuotr. autorius: SKM

 

 

Ilgiausiai savo starto šiame Moksleivių krepšinio lygos (MKL) sezone laukė U17 amžiaus grupėje besivaržančios komandos.

Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) U17 čempionate atstovaus „SKM-I Vilniaus duonos“ ir „SKM-II Riterių“ ekipos. Plačiau apie tai – specialioje SKM.lt parengtoje apžvalgoje.

„SKM-I Vilniaus duona“: kelio į triumfą ieškanti komanda

„SKM-I Vilniaus duona“ ilgiausiai laukė ne tik šio sezono starto. Karolio Čyžiaus vadovaujama ekipa net 3 pastaruosius sezonus iškovojo vicečempionų vardus, tačiau turbūt su malonumu visus šiuos sidabro medalius iškeistų į 1 auksinį apdovanojimą.

Dėl skirtingų priežasčių šiai komandai iki galutinio triumfo pritrūkdavo kelių sėkmingų epizodų, o pernai iki titulo „SKM-I Vilniaus duoną“ skyrė tik vienas metimas. Šį sezoną didžioji komandos dalis rungsis Regionų krepšinio lygoje (RKL). Tai reiškia, kad reguliariojo sezono kovose savo vertę įrodinės krepšininkai, anksčiau likdavę nominalių lyderių šešėlyje.

Didysis klausimas: ar vilniečiams pagaliau pavyks laimėti U17 čempionatą?

Krepšinis neatsiejamas nuo istorinės statistikos. SKM per savo 15 metų istoriją dar niekada nėra pavykę laimėti U16 ir U17 MKL A diviziono pirmenybių. Nuo U16 titulo per plauką praėjusį birželį buvę SKM auklėtiniai šį sezoną sieks laimėti U17 čempionatą ir tapti pirmąja mokyklos komanda, kuriai pavyko tai padaryti.

Vis tik titulo medžioklė bent jau pirmoje sezono fazėje vyks su gerokai atsinaujinusia sudėtimi ir tai įneša dar daugiau intrigos.

„SKM-I Vilniaus duona“ dukart iš eilės laimėjo priešsezoninę Rudens taurę. Šiemet joje K. Čyžiaus auklėtiniai iškovojo visas 4 pergales. Viena iš jų buvo pasiekta prieš 2019 m. čempionato nugalėtojus KM „Žalgiris-I“ krepšininkus (59:42).

Vis tik turnyre vilniečių ir kauniečių gretose nežaidė keli pagrindinės sudėties krepšininkai, todėl pernelyg toli siekiančių išvadų daryti nereiktų.

Šį sezoną K. Čyžiaus rankose – ne tik „SKM-I Vilniaus duonos“ vairas, bet ir RKL čempionate žaisiančios „Rytas-MRU-VKM“ komandos dirigento lazdelė. Sumanusis treneris pasižymi itin aukštu krepšinio intelektu ir mokėjimu perteikti savo auklėtiniams įvairų individualių įgūdžių paketą. Bus įdomu stebėti, kaip „SKM-I Vilniaus duonos“ naujokai ir mažiau žaidimo minučių gaudavę krepšininkai kabinsis į suteiktas galimybes.

Trenerio K. Čyžiaus komentaras: „Laukiu įdomaus sezono. Turime labai nemažai individualiai pajėgių 2005 ir 2006 m. gimusių žaidėjų derinį. Kaip jiems seksis tapti darnia komanda – pamatysime sezono metu. Aš labai džiaugiuosi, kad vyksta rotacija ir į aukštesnį lygį pakilusius žaidėjus komandoje keičia alkani ir žaidimo minučių ištroškę krepšininkai.“

Tvarkaraštis. Sekmadienį vilniečiai namuose priims Panevėžio SC, po savaitės vyks į Mažeikius, o spalio 24 d. sostinėje priims Mažeikių SKM.

Išvada. Šį sezoną įprasti komandos lyderiai grūdinsis NKL ir RKL čempionatuose ir kovos su vyrų komandomis. Sukaupta patirtis, jeigu viskas klostysis sėkmingai, turėtų suteikti dar vieną realią galimybę šiai komandai kovoti dėl čempionų vardų.

Palinkėjimas „SKM-I Vilniaus duonai“: suderinti žaidimą įvairiose lygose ir pasisemti iš šio sezono kuo daugiau patirties. Įgyti čempionišką mentalitetą.

 

IMG 7548

 

„SKM-II Riteriai“: su skydu ar ant skydo?

Spartiečių linkėjimas einant į karą, kuris puikiai tinka „SKM-II Riteriams“. Linkėjimas simbolizuoja garbingą grįžimą iš karo – būnant nugalėtoju arba žuvusiu (neišgyvenę buvo parnešami ant skydo).

Ypatingai kovinga, trenerio rankai paklusni komanda, kuri pasiruošusi kibti į gerkles visiems favoritams. Praėjusiame sezone Igno Pagalio vadovaujama komanda buvo per plauką nuo lemiamų trečiųjų ketvirtfinalio serijos rungtynių. Dar rimčiau dėl finalo ketverto komanda turėtų pakovoti 2021–2022 m. sezone.

Didysis klausimas: ar komanda išlaikys kylančią trajektoriją?

Nors komandoje nebėra ilgamečio komandos lyderio Oresto Katilausko, kuris sėkmingai žaidžia „SKM-I Vilniaus duonoje“, komandoje liko kovingieji „Riteriai“ Ignas Zagorskas, Benitas Setkauskas, Kristupas Čivilis, Lukas Pičuginas, Robertas Tabero ir kiti. Komandą papildė U16 Lietuvos rinktinės „centras“ Robertas Veličko ir tai turėtų tapti viena pagrindinių komandos varomųjų jėgų. 

„Kažkada komanda kovojo dėl patekimo į atkrintamąsias, vėliau būdavo aštunta, septinta. Dabar užėmėme 6 vietą ir davėme neblogą kovą ketvirtfinalio serijoje. Manau, ši komanda kasmet tobulėja ir aš esu labai laimingas treneris“, – po paskutinių 2020–2021 m. sezono rungtynių kalbėjo treneris I. Pagalys.

Ar Vilniaus „Perlo Energijos“ trenerių štabe dirbantis specialistas pasiruošęs dar vienam komandos pakilimui?

 164072753 10159464498156155 8125301207682076374 n

 

Trenerio I. Pagalio komentaras: „Labai tikiuosi, kad šį sezoną būsime nenuspėjama komanda, kurią sunku „išskautinti“. Džiaugiamės, kad „Riterius“ papildė Lietuvos jaunimo rinktinės narys Robertas Veličko bei Augustas Aukštuolis. Robertas parodė žaisti norą mūsų komandoje ir aš, kaip treneris, labai tuo džiaugiuosi. Tai – palaikantis, labai daug lyderio savybių turintis žmogus, kuris mus sustiprins. Esame kovinga komanda, todėl bus labai svarbu toliau stengtis ir žaisti kiekvienose rungtynėse iš visų jėgų. Sunkus darbas ir didelis noras visada atsiperka.“

Tvarkaraštis. Rungtynių išvakarėse dėl COVID-19 saugos protokolo nukeltos sekmadienį turėjusios vykti rungtynės su Tornado KM „Alburnus-I“. Remiantis dabartiniu tvarkaraščiu, „SKM-II Riteriai“ pirmąsias rungtynes sužais spalio 17 d. namuose su Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ krepšininkais, o spalio 18 d. namuose priims Tornado KM krepšininkus. Spalio 26 d. „Riteriai“ namuose priims Kauno KM „Žalgiris-II“ krepšininkus.

Išvada. Komandos sudėtis atrodo labai intriguojančiai. Treneris I. Pagalys turi labai įdomią medžiagą, o stratego mokėjimas sujungti krepšininkus į darniai veikiantį mechanizmą leidžia tikėtis dar vieno pozityvaus sezono.

Palinkėjimas „SKM-II Riteriams“: išlaikyti puikią atmosferą komandos viduje, kovingumą, aistrą krepšiniui. Dar didesnio noro nugalėti „ant popieriaus“ stipresnius varžovus ir pateikti kuo daugiau malonių staigmenų.

 164151580 10159464497386155 7941652543732350928 n

 

Naujienų sąrašas