Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL uždanga kyla: SKM.LT taikiklyje – ypatingas U15 čempionatas

2019 10 02 Erikas Petrikas/SKM.LT
Net trys SKM komandos grumsis „LIDL–MKL“ A divizione
Nuotr. autorius: L. Šlikaitis

Jau ketvirtadienį rungtynėmis Plungėje tarp „Plungės-SRC“ ir „SKM-II Naresta Riteriai“ prasideda 19-asis Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) sezonas.

Simboliška, kad jau pirmose čempionato akistatoje susigrums geriausios Lietuvos krepšinio mokyklos atstovai ir nepaprastu kovingumu bei krepšinio istorija garsėjantys Plungės krepšininkai.

2019–2020 m. elitiniame MKL A divizione Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) garbę gins rekordinis komandų skaičius – 12. SKM.LT savo skaitytojus tradiciškai supažindins su visų komandų tikslais, operatyviai pateiks nuotraukų galerijas, lepins tiesioginėmis transliacijomis, operatyviai pateiks karštus žaidėjų ir trenerių komentarus iškart po rungtynių, dovanos begalę ypatingų akimirkų iš visuomet tikromis emocijomis trykštančio MKL čempionato. 

Net 3 SKM komandos šį sezoną rungsis jaunučių U15 pirmenybėse. Tai – taip pat dar neregėti skaičiai 13-ąjį sezoną skaičiuojančios SKM mokyklos istorijoje.

Galimų komandos lyderių prognozė ir kitos įžvalgos yra SKM.LT korespondento Eriko Petriko nuomonė.

U15 ČEMPIONATAS

„SKM-I Drakonai“ (treneris Karolis Čyžius), „SKM-II Naresta Riteriai“ (treneris Ignas Pagalys) ir „SKM-II Grizliai“ (treneris Antanas Gliožeris) turi ypatingas savo komandų istorijas, su kuriomis ir siūlome susipažinti pirmoje specialioje MKL apžvalgoje.

SKM.LT apžvelgia praėjusio sezono pasiekimus, potencialius komandų lyderius šį sezoną ir kiekvienai komandai pateikia išskirtinį palinkėjimą.

„SKM-I Drakonai“: ar sidabriniai vaikinai subrendo būti auksiniais?

rsz dragoons

Nuotr. autorius/Dmitrijus Radlinskas

Pernai „SKM-I Drakonai“ vėl buvo per plauką nuo „LIDL–MKL“ čempionų vardo – dar kartą užimta antroji vieta. „Drakonai“ vasarą įdėjo daug darbo, jog šį sezoną būtų pasiekta jau ne kartą taip arti buvusi svajonė – čempionų titulas. „Drakonų“ ekipoje visi žaidėjai žengė žingsnį į priekį fiziškumo prasme – greitis, jėga. Draugiškose rungtynėse su „SKM-II Naresta Riteriais“ atrodė, jog „Drakonai“ buvo pernelyg atsipalaidavę, tad K. Čyžiui sezono eigoje jauniesiems krepšininkams reikės priminti, jog kiekvienos rungtynės – aukso vertės. Šį sezoną turėtų po truputį iššauti daug potencialo turintys žaidėjai, tad K. Čyžius kiekvienose rungtynėse galės laviruoti ilgu atsarginiu žaidėju suoleliu, o tai  yra didelis privalumas.

Prognozuojami komandos lyderiai: Mykolas Mačiulis ir Ernestas Matulevič. Šioje komandoje lyderių gali būti ir daugiau, bet M. Mačiulis ir E. Matulevič padarė žingsnį į priekį. M. Mačiulis tapo greitesniu, staigesniu žaidėju, vasaros metu pagerino savo baudos metimo procentą ir metimą iš toli, o E. Matulevič sustiprėjo ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, tad Ernestas galės būti tvirta jėga po krepšiu. Be to, reikia nepamiršti, kad „Drakonų“ meškinas gali šveisti ir tolimus metimus, tad Ernesto lubos šiame sezone – aukštos. Žaidėjai, kurie yra verti paminėjimo – Nojus Kulieša ir Danas Kazakevičius. N. Kulieša pernai buvo vienas pagrindinių puolimo lyderių – jei reikėdavo taškų, Nojus būdavo tas kūrėjas, kuris sugebėdavo susikurti savo metimą. Vis dėlto N. Kulieša per vasarą nelabai ūgtelėjo, tad bus įdomu – kaip pavyks prisitaikyti prie aukštesnių varžovų. Tik praėjusiame sezone „Drakonus“ papildęs D. Kazakevičius spėjo užsitarnauti K. Čyžiaus pagarbą ir A divizione vidutiniškai rinkdavo po beveik dvigubą dublį. Danas vasara taip pat netinginiavo, o gerino savo fizinius gebėjimus, tačiau Danui vis dar trūksta techniškumo, bet tai yra natūralus dalykas, kadangi aukštaūgiai atsiskleidžia kiek vėliau nei gynėjai.

K. Čyžiaus komentaras: „Po vasaros vaikinai tikrai sustiprėjo, pagreitėjo. Komanda tikrai ruošiasi artėjančiam sezonui, dalyvavome turnyre Klaipėdoje, kur pamatėme taisytinų dalykų. Pirmasis tikslas artėjančiam sezonui – patekti į finalinį ketvertą, o pačiame ketverte tikslai aukščiausi.“

Palinkėjimas komandai: „LIDL–MKL“ U15 čempionų titulas.

„SKM-II Naresta Riteriai“: ar raiteliai pasiruošę toliau kurti stebuklus?

rsz 1img 6733

Nuotr. autorius/I. Pagalys

Praėjusiame sezone šią komandą drebino permainos, kurios didžiąja dalimi buvo susijusios su trenerių kaita. Permainos antroje sezono pusėje „Riteriams“ padėjo dar labiau mobilizuotis ir susitelkti. Atkrintamosiose varžybose I. Pagalio auklėtiniai metė rimtą iššūkį būsimiems čempionams Kauno „Žalgirio KM-I“ ekipai – išplėšė lemiamas trečiąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes. „Riterius“ nuo didžiulės sensacijos – patekimo į finalinį ketvertą – skyrė tik viena pergalė. Jau praėjusio sezono eigoje, kuomet I. Pagalys perėmė komandos vairą, buvo galima įžvelgti, jog ši ekipa tapo dar artimesnė tarsi šeima, kurioje visi jos nariai kovoja vienas už kitą. Šiemet tas ryšis dar labiau sustiprėjo, kas leidžia tikėtis, jog „Riteriai“ pasiruošę nustebinti ne vieną krepšinio sirgalių. Patys žaidėjai vasarą nesėdėjo prie kompiuterių, o gludino savo krepšinio įgūdžius. Vis dėlto didžiausias iššūkis šiai komandai bus kova po krepšiais, bet kovingumas ir noras laimėti gali nubraukti šį minusą.

Prognozuojami komandos lyderiai: Orestas Katilauskas ir Deimantas Grabštunovičius. Abu šie žaidėjai yra gynėjai, tad varžovams reikės ypač atidžiai gintis perimetre. O. Katilauskas šią vasarą dar labiau patobulino savo metimą po driblingo, atletiškumą, tad jei jau pernai Orestas baudė varžovus savo aštriais reidais ir klaidinančiais judesiais – šiemet varžovams turėtų būti dar sunkiau stabdyti šį gynėją. Tuo metu D. Grabštunovičius atsiskleidė praėjusiame sezone ir parodė, jog gali sublizgėti ir prieš rimčiausias „LIDL–MKL“ komandas. Jei Deimanto taikiklis išliks bent toks pats kaip ir pernai, varžovai turės problemų gaudant šį mažylį.

I. Pagalio komentaras: „Po vasaros vaikinai paaugo ir sustiprėjo, bet labiausiai mane žavi jų psichologinis augimas. Vaikinai tapo dar tvirtesnio charakterio! Taip pat labai žaviuosi komandos atmosfera. Kiekvienoje treniruotėje jaučiuosi kaip tvirtoje ir stiprioje šeimoje.

Taigi, komanda mentaliai yra sutvirtėjusi, suvyriškėjusi ir labiau žinanti ko nori tiek iš savęs, tiek iš trenerio, tiek iš komandos draugų.

Labai svarbu, kad pasiruošimo laikotarpyje nebuvo jokių rimtų traumų. Pradėjome dirbti nuo Rugpjūčio 5 dienos, tuomet išvykome į stovyklą Ignalinoje. Sužaidėme 8 draugiškas rungtynes. 4 laimėjome, 4 pralaimėjome. Dalyvavome Klaipėdoje turnyre, kur gavome labai gerų pamokų prieš sezoną. Pamatėme kas veikia, kas neveikia. Dabar telieka tik taisyti klaidas ir ruoštis MKL startui.

Tikslai yra paprasti. Visų pirmiausia – mažiau kalbėti, daugiau daryti. Nesiteisinti, o kovoti. Stengtis laimėti kiekvienas rungtynes. Išvengti traumų ir išlikti šeima tiek aikštelėje, tiek už jos ribų.“

Palinkėjimas komandai: atkrintamosios varžybos.

„SKM-III Grizliai“: Lazdynų krepšininkai pradeda ypatingą sezoną 

rsz img 6732

Nuotr. autorius/Saulius Čirba

Praėjusio sezono juodasis arkliukas, kuris pernai nustebino visus, o krepšininkų aikštėje paliktos pastangos ir emocijos nepaliko abejingų. Darnus trenerio, žaidėjų ir tėvelių darbo rezultatas – iškovotas vicečempionų titulas B divizione ir teisė dalyvauti A divizione.

Sunkus ir juodas darbas yra šios komandos moto. Vis dėlto pirmasis krikštas A divizione turėtų būti ypač sunkus – jau pirmosiose dvejose rungtynėse A. Gliožerio muštruojamiems „Grizliams“ teks kautis su dvejomis stipriausiomis praėjusio sezono komandomis. A. Gliožerio kariauna nusiteikusi būti ne tik A diviziono turistais, bet ir komanda, kuri gali įkąsti ekipoms, kurios linkusios juos nuvertinti. Pripratimas prie greičio, fiziškumo bus tikras iššūkis, tačiau antroje sezono dalyje galima tikėtis, jog „Grizliai“ pradės rodyti savuosius raumenis.

Prognozuojami komandos lyderiai: Ridas Barkovskis ir Deividas Pavliukoit. Šie du žaidėjai buvo vieni lyderių B diviziono batalijų metu, bet norint pasiekti pergalių jie turės žengti didelį žingsnį į priekį. R. Barkovskis pagerino savo atletines galimybes, plastiškumą, tad tai turėtų padėti jo aštriems prasiveržimams arčiau krepšio. D. Pavliukoit taip pat pagerino savo judesių arsenalą, kas turėtų padėti pralaužti varžovų gynybą. Vertas paminėjimo yra „Grizlių“ herojus Kajus Bartkus, kuris sezono eigoje turėtų užkurti savo varikliuką ir taiklią rankelę. Žinant tai, jog Kajus jau turi A diviziono patirties – adaptacijos laikotarpis gali būti kiek trumpesnis.

A. Gliožerio komentaras: „Liepos pabaigoje pradėjome pasiruošimą naujam sezonui. Vykome į stovyklą, tęsėme treniruotes visą rugpjūčio mėnesį. Gaila, bet pasiruošimas vyko ne taip, kaip planavau. Dalis žaidėjų buvo išvykę, dalis buvo traumuotų ir apsirgusių bei tik šiomis dienomis pradeda grįžti į aikštelę. Bus sunku, bet tikiuosi iki pirmo rato vidurio įsivažiuosime.

Tikslai „Grizlių“ pagrindinei komandai nėra neįgyvendinami. Jei vaikinai sukovos ir visada stengsis, aš jau džiaugsiuosi. O jei dar 3-4 pergales pavyks iškovoti, būsiu dar labiau laimingas. Nesinorėtų užimti 12 vietos, kuri reikštų tiesioginį kelialapį atgal į B divizioną. 10–11 vieta dar leistų sužaisti papildomas dvejas rungtynes su geriausiomis B diviziono komandomis. Nepamirškite, kad mes esame III mokyklos komanda, o iš viso A divizione žaist net penkios Vilniaus  komandos.“

Palinkėjimas komandai: vietos A divizione išsaugojimas.

Naujienų sąrašas