Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MVP prizą pelniusiam K. Sideravičiui – palyginimai su K. Pangosu (trenerio komentaras, interviu)

2018 04 12 SKM.lt

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) U15 čempionato reguliarusis sezonas priartėjo prie finišo tiesiosios. Rytoj, penktadienį, po Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „Warranty Expert“ (18/3) ir Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) „Teknos“ (19/2) komandų akistatos paaiškės galutinė jų rikiuotė ir varžovai ketvirtfinalio serijoje.

ATSPARUS SPAUDIMUI

Akylesni SKM gerbėjai turėtų prisiminti puikų Mindaugo Noreikos vadovaujamos „Warranty Expert“ ekipos pasirodymą „LIDL–MKL“ gruodžio mėnesio rungtynėse. Jose SKM 83:70 pranoko A. Sabonio „Beko“ ekipą, o rungtynes transliavo lankomiausias naujienų portalas Lietuvoje Delfi.tv

Tuomet 4 tritaškius iš 5 pataikiusio, 8 rezultatyvius perdavimus atlikusio ir 20 naudingumo balų surinkusio Kasparo Sideravičiaus pasirodymą stebėjo Lietuvos jaunimo rinktinių vyriausiasis treneris Rolandas Radvila, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) projektų vadovas ir MKL direktorius Martynas Račkauskas, SKM sporto konsultantas Rūtenis Paulauskas, puikią reputaciją pelnę treneriai Marius Linartas ir Šarūnas Sakalauskas.

„Solidus vadovavimas komandai, brandūs sprendimai“. Tokias ir panašias frazes buvo galima išgirsti iš šių garbių žiūrovų lūpų.

K. Sideravičius itin solidžius rodiklius fiksavo pirmoje sezono pusėje, o gruodį jie siekė tokius vidurkius: 30 min., 18 tšk. (79 proc. dvit., 66 proc. trit.), 5 atk. kam., 5 rez. perd.), 23 naud. bal.

SVEIKATOS PROBLEMOS – JAU PRAEITYJE

Deja, iškart po Naujųjų krepšininką sustabdė čiurnos trauma: „Pirmasis sezono etapas man ir komandai labai sėkmingas. Žaidėme puikiai. Tačiau vėliau gavau netikėtą čiurnos traumą, kuri mane privertė mėnesį praleisti be sporto. Išsigydžius buvo gana sunku grįžti į pradinę sezono formą. Taip pat buvo ir kitų sveikatos keblumų, kurie trukdė jaustis gerai žaidžiant. Tačiau su trenerių ir komandos draugų pagalba dabar jaučiuosi visiškai atsistatęs ir pasiruošęs padėti savo komandai visu 110 proc.“, – SKM.lt svetainei kalbėjo „Warranty Expert“ įžaidėjas.

Dabar, išgyvenus tamsųjį sezono etapą, K. Sideravičiaus statistika yra tokia: 23 min., 10 tšk., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam., 12 naud. bal.

„Kasparas pirmoje sezono pusėje demonstravo fantastišką taiklumą ir savo rankose tvirtai laikė komandos vadžias. Vėliau krepšininką kankino sveikatos problemos ir tai lėmė statistikos pokyčius. Tačiau nebūčiau linkęs žiūrėti vien į statistiką. Kasparas yra įžaidėjas ir ši pozicija reikalauja ypatingų savybių – sugebėjimo valdyti komandą, priimti teisingiausius sprendimus, būti psichologiškai tvirtam. Visada galima žaisti geriau. Kevinui Pangosui šiuo metu yra  25-eri ir jis vis dar tobulėja. K. Pangosas yra pavyzdys, kiek daug gali lemti supratimas arba nesupratimas, ko konkrečiai iš tavęs nori treneris. Lygiai taip pat ir jaunieji krepšininkai neturėtų per anksti pasijusti žvaigždėmis, o įsiklausyti, ko iš jų reikalauja treneriai. Tada kartu galima pasiekti nuostabių dalykų. Kasparas pasižymi puikiu treniruočių lankomumu, atsidavusiu darbu ir yra vertas šio titulo“. – apie auklėtinį kalbėjo treneris M. Noreika, kuris darbuojasi ir LKF projekte „Talentų U15 karta".

U9A9995

Reguliariojo sezono metu K. Sideravičius spėjo sužaisti ir SKM „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, kuriose prieš „Kažkur Matytų“ ekipą pelnė 13 taškų.

Jam, kaip ir kitiems naudingiausiems SKM mėnesio žaidėjams, atitenka neįkainojama patirtis – treniruotė su profesionaliu klubu.

Šį sezoną SKM auklėtiniai jau džiaugėsi treniruotėmis su Vilniaus „Lietuvos rytu“, Molėtų „Ežerūnu“ ir Šakių „Vyčiu“.

JAUČIA DĖKINGUMĄ

Kaip jautiesi tapęs naudingiausiu SKM mėnesio žaidėju?, – paklausėme Kasparo.  

Esu maloniai nustebęs. Nesitikėjau, kad gausiu tokį įvertinimą. Jaučiuosi laimingas ir tai mane motyvuoja dar labiau tobulėti krepšinyje

Kokios mintys užplūsta, kai pagalvoji, kiek prakaito reikėjo išlieti, jog taptum MVP?

Aišku, jausmas yra geras, kai gauni tokį įvertinimą, tačiau reikia prisiminti, kas atvedė tave link jo. Norėčiau padėkoti savo tėvams, kurie mane labai palaiko ir rūpinasi. Šį sezoną jie man padėjo išsigydyti sveikatos problemas ir traumas. Taip pat labai dėkoju savo treneriams, kuriems, manau, darbas su manimi kainuoja labai daug nervų. Jie yra tie žmonės, kurie manimi labai tiki ir deda į mane daug vilčių. Nenoriu jų nuvilti ir stengiuosi viską atlikti tinkamai. Jie taip pat man padeda ne tik krepšinio aikštėje, bet ir už jos ribų. Nenoriu nepamiršti ir savo geriausių komandos draugų, be kurių pagalbos netobulėčiau. Jie yra viena iš priežasčių, kodėl man šį sportą yra linksma žaisti. Visi jie man – kaip broliai. Be kiekvieno iš čia įvardintų nebūčiau ten, kur esu dabar.

Kaip pats vertini savo pasirodymą reguliariajame sezone?

Pirmasis sezono etapas man ir komandai buvo labai sėkmingas. Žaidėme puikiai. Tačiau vėliau gavau netikėtą čiurnos traumą, kuri mane privertė mėnesį praleisti be sporto. Išsigydžius buvo gana sunku grįžti į pradinę sezono formą. Taip pat buvo ir kitų sveikatos keblumų, kurie trukdė jaustis gerai žaidžiant. Tačiau su trenerių ir komandos draugų pagalba dabar jaučiuosi visiškai atsistatęs ir pasiruošęs padėti savo komandai visu 110 proc. 

Kokios nuotaikos vyrauja prieš prasidedant atkrintamosioms rungtynėms?

Atkrintamosioms rungtynėms esu pasiruošęs. Nors ir gavau tokį įvertinimą, mano ir komandos tikslo jis nekeičia – čempionų titulas. Matau, kaip mano komanda ruošiasi atkrintamosioms, dėl to esu visiškai ramus ir pasiruošęs. Jeigu žaisime ne savanaudišką krepšinį, o atiduosime visą save dėl komandos, tuomet, manau, mūsų laukia geri rezultatai.

 

 

Naujienų sąrašas