Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„Nevėžio“ treniruotėje – SKM auklėtinio tritaškių salvės

2018 05 11 Balys Šmigelskas, SKM.lt

Kėdainių „Nevėžis“ pirmą kartą nuo 2013–2014 m. sezono pateko į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) atkrintamąsias varžybas. Jau sekmadienį Ramūno Cvirkos auklėtiniai laikinojoje sostinėje pradės ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių su Kauno „Žalgiriu“. Būtent šis į Eurolygos finalinį ketvertą patekęs klubas yra vienintelis, kurio šiame LKL sezone dar nėra pavykę nugalėti „Nevėžio“ krepšininkams.

Geografiniame Lietuvos centre įsikūręs klubas šiuo metu savo žaidimą grindžia ir pergalių siekia tolimų metimų salvėmis. „Geri perdavimai, geri ir metimai!“, – perduodamas kamuolį Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtiniui Kasparui Sideravičiui tarstelėjo krašto puolėjas Gintautas Matulis. 77 iš 122 (63 proc.). Tiek tritaškių atviroje „Nevėžio“ treniruotėje pataikė šis perspektyvusis 15-likmetis.

„Kuriam rajone gyveni“?, – K. Sideravičiaus lyg seno bičiulio paklausė „Nevėžio“ gynėjas Margiris Normantas.

Vilniaus „Lietuvos rytui“ priklausantis 21-erių krepšininkas jaunesnįjį kolegą pamena dar nuo mokyklos laikų, kuomet abu sostinėje lankė Vilniaus Gabijos gimnaziją.

Matosi, kad vaikinas nori dirbti. Tai yra svarbiausia. Dabar jaunųjų krepšininkų rengime daugiau akcentuojamas individualus meistriškumas ir Kasparo žaidime tai tikrai jaučiasi. Visus šiuos dalykus reikia praeiti dar sporto mokyklose, nes atėjus į profesionalų krepšinį jau reikia žaisti, o ne mokytis. Aišku, kažkiek to mokymosi vis tiek vyksta, bet čia jau negalima tam skirti daug laiko, todėl labai svarbu, su kokiu bagažu jaunasis krepšininkas palieka krepšinio mokyklą. SKM eina į priekį, progresuoja, sugeba sudominti ir patraukti jaunuosius krepšininkus Vilniuje. Pirmasis įspūdis apie Kasparą – neblogas“, – apie Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) projekto „Talentų U15 karta“ dalyvį kalbėjo „Nevėžio“ treneris R. Cvirka.

Įžaidėjo pozicijoje žaidžiantis vilnietis taip pat išgyvena karščiausią sezono tašką – su SKM „Warranty Expert“ (treneris Mindaugas Noreika) rengiasi kitą savaitgalį vyksiančiam Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) U15 čempionato finaliniam ketvertui, kuriame gins pernai iškovotus čempionų vardus.

„Sportavau su vyrais ir buvo tikrai įdomu susipažinti su profesionaliu sportu. Visi buvo draugiški ir palaikė. Tai yra gana didelė patirtis ir man tikrai pravers ateities planuose. Be to, miestas ir arena paliko labai gerą įspūdį, norėčiau čia žaisti ateityje. MKL finaliniame ketverte tikimės geros kovos ir pirmosios vietos, nes tikrai labai tam ruošiamės ir norime pasiekti aukščiausią rezultatą“, – kalbėjo SKM auklėtinis.

R. Cvirka po atviros treniruotės įvertino ir „Nevėžio“ sezoną bei džiaugėsi geriausiu klubo pasiekimu per pastaruosius 4 metus: „Visos komandos stengiasi patekti į atkrintamąsias varžybas ir tai yra tam tikras sezono įvertinimas. Klube pasikeitė tiek daug žaidėjų, kad aš juokauju, jog šį sezoną teko treniruoti dvi skirtingas komandas – vieną iki lapkričio–gruodžio ir kitą po to. Pasikeitė 5 labai svarbūs žaidėjai. Iki Naujųjų turėjome daugiau patirties, o dabar daugiau energijos ir noro. Kartu su žaidėjais reikėjo keisti ir žaidimo braižą. Mums, treneriams, buvo iškeltas tikslas patekti į atkrintamąsias. Nuo 6 vietos mus skyrė tik 2 pergalės, tad geriau susiklosčius aplinkybėms galėjome būti dar aukščiau.  Visgi mes įvykdėme klubui iškeltus tikslus ir esame patenkintiSerija su „Žalgiriu“ yra kiekvieno žaidėjo ir jo lygio įvertinimas. Labai gerai matosi, ar jis gali žaisti prieš tokio lygio komandas. Kauniečiai pasiruošia kiekvienoms rungtynėms, nes sudėtyje turi 15 žaidėjų, vienose rungtynėse jie gali kažkam suteikti poilsio ir pajungti jaunimą. Dėl to galbūt žaidimo tempas šiek tiek krenta, jie sprendžia savus uždavinius, bet nemanau, kad kažkuriose serijos rungtynėse su mumis jie bus mažiau susikaupę nei įprastai. Aišku, „Žalgiris" pagal meistriškumą yra keliomis galvomis geresnė komanda, bet nesinori, kad mūsų žaidėjai jaustųsi kaip atėję iš kitos lygos ir pasipriešintų“

„Nevėžio“ strategas taip pat pasidalino savo mintimis apie gegužės 18–20 d. vyksiantį Eurolygos finalinį ketvertą, kurio pusfinalyje

„Žalgiris“ grumsis su čempionų titulą ginsiančiu Stambulo „Fenerbahče“: „Mano nuomone, „Žalgiriui“ teko stipriausias ir neparankiausias varžovas. Jeigu pavyktų jį nugalėti, realu, kad gali iškovoti ir taurę, bet tai labai priklauso nuo pusfinalio.“

SKM geriausiems mokyklos krepšininkams treniruotes su profesionaliais klubais dovanojo antrąjį sezoną. 2017–2018 m. #skmvilnius auklėtiniai taip pat plušėjo „Lietuvos ryto“, Molėtų „Ežerūno“, Šakių „Vyčio“ ir Šiaulių „Šiaulių“ treniruotėse.

 

Naujienų sąrašas