Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Paaiškėjo, kokių klubų spalvas „Jr. NBA Lietuva“ čempionate gins SKM „Vilkai"

2018 03 03 Musukrepsinis.lt ir SKM.lt inf.

Penktadienį oficialiai pristatytas trečiasis „Jr. NBA Lietuva“ čempionatas, kurį organizuoja Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Jaunųjų krepšininkų turnyre vienoje komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų.

„Jr. NBA Lietuva“ čempionate ir šį sezoną bus 6 divizionai, kuriuose varžysis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Marijampolės/Alytaus regionų komandos. 30 ekipų reguliariame sezone sužais po 8 rungtynes, vėliau vyks atkrintamosios ir paaiškės čempionai. „Jr. NBA Lietuva“ varžybose kiekvienai dalyvaujančiai komandai priskiriamas NBA klubas ir ji rungtyniaus su tos ekipos aprangomis.

Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) „Jr. NBA Lietuva“ čempionate atstovaus dvi Tomo Urbelionio vadovaujamos „Vilkai I“ ir „Vilkai II“ komandos.

„Vilkų I“ komandai burtai lėmė šiose pirmenybėse nešioti Majamio „Heat“ klubo vardą, o „Vilkai II“ pergalių sieks apsijuosę Indianos „Pacers“ vėliavą.

„Burtų traukimas mums lėmė puikių klubų pavadinimus. Abu klubai turi šlovingą praeitį, lietuviškų pėdsakų ir dažnai kovoja dėl pačių aukščiausių vietų NBA lygoje. Bandysime ir mes. Džiaugiamės ir pažadame kautis iš visų jėgų", – kalbėjo T. Urbelionis. 

„Heat“ ir „Pacers“ ekipos tikrajame NBA čempionate šį sezoną atrodo gana solidžiai – Majamio klubas (32/30) Rytų konferencijoje užima 8 poziciją, kuri leidžia tęsti kovą atkrintamosiose varžybose, o Indianos komanda (35/27) kartu su Domantu Saboniu Rytuose užima dar aukštesnę – penktąją poziciją.

„Smagu matyti, kad tokie projektai yra įgyvendinami, manau jaunimas su dideliu entuziazmu priima tokius dalykus, nes yra ryšys su NBA. Žaidėjai tuo pasinaudos ir manau išgaus iš to teigiamas emocijas. Nauda yra abipusė, tiek NBA, nes platinamas vardas visame pasaulyje, tiek ir žaidėjams, asocijuoja save su komandomis ar pačia NBA, gauna emocijas ir kažkokį užsidegimą. Dabar vertinti žinoma anksti, bet tokie projektai gali išauginti ir būsimas NBA žvaigždes“, – sakė burtus ištraukęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris, Bostono „Celtics“ klubo skautas. Benas Matkevičius.

„Jr. NBA“ yra pasaulinė jaunimo krepšinio programa, kuri skirta berniukams ir mergaitėms. NBA siekia padėti augti jauniesiems krepšininkams, moko pagrindinių įgūdžių, kaupia patirtį jų treneriams ir tėvams. „Jr. NBA“ projekte dalyvauja beveik 7 milijonai jaunųjų krepšininkų iš daugiau nei 30 pasaulio šalių.

 „Šiandien krepšinio mokyklos sužinojo NBA klubus, kuriems jos atstovaus. Burtų traukimo šventė labai pavyko ir norėčiau padėkoti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriui B. Matkevičiui, kuris rado laiko ir atvyko ne tik ištraukti burtų, bet ir pasidalinti pasakojimais apie savo darbą, NBA virtuvę“, – sakė Moksleivių krepšinio lygos direktorius Martynas Račkauskas.

Pirmajame „Jr. NBA Lietuva“ čempionate, triumfavo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ komanda „Clippers“, o praėjusiais metais stipriausi buvo Palangos sporto centro krepšininkai, kurie atstovavo Minesotos „Timberwolves“ ekipai.

NBA Lietuvoje didins šios krepšinio lygos gerbėjų skaičių ir įkvėps daugybei vaikų meilę krepšiniui per įdomią ir teigiamą patirtį. NBA ir LKF jaunimui stengsis parodyti bendrą komandinį darbą, vadovavimą, sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą.

Ištraukus „Jr. NBA Lietuva“ burtus, krepšinio mokyklos pasiskirstė taip:

Mažeikių SM – „Celtics“

Kuršėnų SM – „Raptors“

Akmenės SC – „Knicks“

KM Tauragės Žaibas – „76ers”

Šiaulių KA „Saulė“ – ASKA – „Nets“

 

Anykščių KKSC – „Cavaliers“

Sostinės KM II – „Pacers“

Panevėžio KKSC – „Bulls“

Ukmergės SC – „Pistons“

Vilniaus KM I – „Bucks“

 

Aukštaitijos KM – „Hawks“

Sostinės KM I – „Heat“

Utenos DSC – „Hornets“

Kupiško KKSC – „Magic“

Vilniaus KM II – „Wizards“

 

Plungės SRC – „Jazz“

V.Knašiaus KM – „Thunder“

Palangos SC – „Nuggets“

Klaipėdos KM – „Blazers“

Kretingos SM – „Timberwolves“

 

Jurbarko KKSC – „Warriors“

Tornado KM – „Clippers“

„Perkūnas“ KM – „Lakers“

Jonavos KKSC – „Kings“

Marijampolės ŽSM – „Suns“

 

Kauno KM Aisčiai – „Pelicans“

Sabonio KC – „Rockets“

Raseinių KKSC – „Spurs“

Druskininkų KKSC – „Grizzlies“

Kėdainių SC – „Mavericks“

 

 

Naujienų sąrašas