Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Paskutinė senojo tūkstantmečio karta kyla į „Olimpinės taurės“ šturmą (interviu)

2018 01 26 SKM.lt

Nuotr. autorius: SKM.lt

Vyriausieji Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtiniai kyla į kovą patekimo į Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) „Olimpinės taurės“ (U19) ketvirtfinalį.

Arvydo Menkevičiaus vadovaujama SKM I ekipa pirmajame taurės etape iškovojo penkias pergales ir patyrė tiek pat nesėkmių. Dar viena papildoma pergalė sostinės krepšininkams būtų leidusi sučiupti garantuotą kelialapį į ketvirtfinalį – pirmąsias dvi vietas A, B ir C grupėse užėmusios komandos šiuo metu vykstančiame antrajame „Olimpinės taurės“ etape tarpusavyje grumiasi D grupėje, kur visos ekipos jau turi kelialapius į atkrintamąsias varžybas.

DAUGIAU APIE SKM I DEVYNIOLIKMEČIUS 

Sostinės devyniolikmečiai priversti eiti sunkesniu, tačiau vis dar realiu keliu link išsvajotojo aštuoneto – iš E grupėje besivaržančių šešių komandų į ketvirtfinalį pateks vos dvi. Viena iš jų dėl to jau beveik rami – Raseinių (6/0) ekipa turi šešias įskaitines pergales ir tik ypatingai keistai per likusius 4 turus susiklosčiusi situacija galėtų Alberto Vilimo auklėtinius palikti už borto.

Tuo metu dėl antrosios vietos grupėje, panašu, arši kova virs iki paskutiniojo turo. Į šią poziciją taikosi ne tik SKM I (2/4), bet ir Ukmergės (4/3), Šilutės (3/4) ir Utenos (3/3) krepšininkai. Marijampolės (1/5) ekipai likusi sezono atkarpa veikiausiai taps kova dėl garbės.

Lemiamą keturių rungtynių atkarpą SKM vaikinai pradės sekmadienį, kuomet savų žiūrovų akivaizdoje susitiks su grupės lyderiais Raseiniais.

Vėliau #skmvilnius žaidėjai namuose priims jau kartą įveiktą Marijampolę (78:75), keliaus į Šilutę (namuose vilniečiai šventė pergalę 92:87), o antrąjį „Olimpinės taurės“ etapą užbaigs rungtynėmis namuose su Ukmerge (išvykoje SKM I varžovams nusileido (59:62).

„Neįmanoma paskaičiuoti, kiek pergalių garantuotų vietą kitame etape. Geriausia yra laimėti visas likusias rungtynes. Mums pergalės sekmadienį prieš Raseinius reikia daug labiau nei varžovams“, – – SKM.lt svetainei kalbėjo A. Menkevičius.

Strategas su 1999 m. gimusių vaikinų karta pastaruosius du sezonus pateko į MKL B diviziono finalinį ketvertą. 2016 m. sostinės ekipa jame pasipuošė bronzos medaliais ir įgijo teisę žaisti „perėjimo“ į A divizioną serijos rungtynes. Tiesa, serija po atkaklios kovos 1:2 buvo pralaimėta Panevėžio atstovams.

Tai – paskutinė SKM abiturientų karta, kuri gimė dar praėjusiame tūkstantmetyje. Dešimties žaidėjų galvose tvyro ne tik mintys apie krepšinį ir pergales – visi jie ruošiasi valstybiniams brandos egzaminams ir projektuoja tolimesnę savo ateitį.

A. Menkevičius su SKM.lt svetainės lankytojais pasidalijo mintimis apie artėjančias rungtynes su Raseiniais, šios kartos istoriją ir krepšininkų siekius už aikštės ribų.

U19 vaikinai 13

– Pirmajame rate Raseiniams pralaimėjote 73:100. Tai atspindi realų komandų pajėgumo skirtumą?

– Manau, kad Raseiniuose rezultatas buvo teisingas. Jis atspindėjo tos dienos komandų pajėgumą. Bet laikas bėga ir pažadame atkaklesnę kovą. Raseiniai tose rungtynėse buvo tinkamai nusiteikę ir pasiruošę, labai rimtai mus priėmė. Dabar tą patį padarysime mes.

– Kokie faktoriai gali įtakoti sekmadienio rungtynių nugalėtoją?

– Varžovai turi daug žaidėjų, kurie atstovauja Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ir Regionų krepšinio lygos (RKL) klubams. Tai – puikiai sukomplektuota komanda, grupės lyderė. Jeigu norime laimėti, reiks ne tik sužaisti gerai patiems, bet ir tikėtis, kad varžovai bus šiek tiek atsipalaidavę.

Kita vertus, dabar mūsų fizinis pasirengimas kur kas geresnis nei pirmoje tarpusavio akistatoje. Mums tai yra labai svarbios rungtynės. Jeigu savo mąstymą ir psichologiją nukreipsime į agresiją bei greitį, turime galimybių kabintis.

– Antrajame etape lieka keturios rungtynės. Kiek pergalių užtektų patekti į ketvirtfinalį?

– To paskaičiuoti neįmanoma, išskyrus Raseinius, visos kitos komandos žaidžia labai lygiai. Galimybės šiuo metu patekti į ketvirtfinalį yra tikrai neblogos. Mums reikia antrosios vietos arba nieko. Ją tikrai galime pasiekti, tačiau situacija tokia, kad galime likti ir paskutiniai.

– Jaučiasi, kad mokyklas baigiantys žaidėjai gali mažiau laiko skirti krepšiniu?

– Mano komandos žaidėjai yra protingi žmonės, kurie savo prioritetus ir laiką moka paskirstyti teisingai. Suprantu, kad mokslai yra labai svarbus dalykas, bet kelis kartus per savaitę krepšiniui laiko taip pat galima rasti (šypsosi).

– Mityba – svarbi krepšininko gyvenimo dalis. Ar greito tempo pasaulyje tenka žarstyti savo auklėtiniams patarimus ir šia tema?

– Tenka daug keliauti, važinėti į turnyrus, stovyklas. Tokiose išvykose geriau pastebi, ką valgo krepšininkai. Aišku, kasdien apie tai treniruotėse nekalbi, bet susiklosčius tam tikros aplinkybėms pasakai savo nuomonę, duodi patarimą. Jeigu kažkam tu esi autoritetas, jis įsiklausys. O tas, kam „čipsai“ yra svarbiau už tave, liks prie senų įpročių.  

– Galbūt teko domėtis, su kokiomis profesijomis ar sritimis žaidėjai norėtų sieti savo karjerą?

– Taip, po krepšinio tai šiuo metu būna bene dažniausia pokalbių tema. Auklėtiniai pasidalina ateities planais, turi konkrečių tikslų, svajonių, bet pasilieka ir atsarginį planą. Reikia turėti bent kelis variantus, jeigu kažkur nepasisektų. Yra vaikinų, kurie ateitį sieja su informacinėmis technologijomis (IT), yra užsiminusių apie krepšinio trenerio mokslų kryptį, studijas užsienyje, tačiau didžioji dalis nori likti Lietuvoje.  

– Papasakokite 1999 m. gimusių vaikinų komandos istoriją. Kaip ji keitėsi, adaptavosi bėgant metams ir kintant sostinės krepšinio mokyklų žemėlapiui?

– Vienu metu SKM turėjo tris šios kartos grupes. Su šiais vaikinais yra dirbę daug trenerių, berods 8, o aš SKM I komandą treniruoju trečiąjį sezoną. Keli žaidėjai iš dabartinio startinio penketo krepšinį pradėjo lankyti 2011 m., kuomet pravėrė SKM duris (A. Menkevičius SKM treneriu taip pat dirba nuo 2011 m., – aut. pastaba). Jie buvo šiek tiek čiupinėję kamuolį kiemuose, tačiau krepšinio pagrindus įgijo čia. Smagu prisiminti prieš porą metų iškovotą MKL bronzą. Tikiuosi, šie ir kiti prisiminimai vaikinus motyvuos atkakliai siekti savo tikslų ir kitose gyvenimo srityse.

Kviečiame atvykti į Vilniaus Antakalnio gimnaziją ir palaikyti vyriausius SKM žaidėjus itin svarbiame mače!

Susirinkusius žiūrovus džiugins ne tik krepšinio aistros, bet ir „G-Stars“ šokėjų pasirodymai.

Rungtynių pradžia 13:45 val.

Vieta: Antakalnio g. 29

 22323548 10212059528462315 1555505414 o

 

Naujienų sąrašas