Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„Pirmajame iššūkyje“ – kovos dėl patekimo į elitinį divizioną

2019 04 17 Balys Šmigelskas, Erikas Petrikas/SKM.LT
Net 3 SKM ekipos turės galimybę kovoti dėl patekimo į kitąmet vykstantį U13 A divizioną
Nuotr. autorius: MKL.LT

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) kovos įsisiūbavo, vyriausieji žaidėjai išsidalino pirmuosius medalius. Vis dėlto nereikia pamiršti ir jaunųjų Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) krepšininkų, kurie žaidė U12 čempionato TOP 16 etape. Į šį etapą prasibrovė 3 SKM ekipos – „SKM-I #TRVLM” (treneris Tomas Urbelionis), „SKM-II“ (treneris T. Urbelionis) ir „SKM-III“ (treneris Gintautas Vileita).

Reguliariajame sezone „SKM-I #TRVLM” nesutiko sau lygių – ši komanda iškovojo visas 12 pergalių iš tiek pat galimų. Dėl patekimo į TOP 16 etapą T. Urbelionio auklėtiniai kovojo prieš Palangos SC krepšininkus. Po pakankamai nesunkios kovos jaunieji SKM krepšininkai pateko į TOP 16 turą Klaipėdoje. Klaipėdoje sužaidę trejas rungtynes „SKM-I #TRVLM“, kuriose 101:30, 95:38, 69:56 įveikė „SKM-II“, Kretingos SM-I ir V. Knašiaus KM I sportininkus. Tolimesnėje kovoje dėl U12 čempionų titulo T. Urbelionio auklėtinių laukia serija prieš Marijampolės krepšininkus, kurie viso sezono metu iškovojo 12 pergalių ir patyrė vos 3 pralaimėjimus.

SKM I1

Nuotr. autorius MKL.LT / T. Urbelionio treniruojama pirmoji komanda tęsia kovą dėl U12 čempionų titulo

„SKM-II“ ekipa reguliariojo sezono metu iškovojo 12 pergalių ir patyrė 2 pralaimėjimus prieš „Vilniaus KM-II“ ekipą. Antrajame etape „SKM-II“ krepšininkų laukė Tauragės ekipa, kurią šiaip ne taip pavyko įveikti. TOP 16 etape antrajai SKM ekipai nesisekė. Per 3 rungtynes tiek pat kartų teko pripažinti varžovų pranašumą. Vis dėlto dėl patekimo į kito sezono A divizioną SKM auklėtiniai kovos su Kėdainių SC sportininkais.

SKM II

Nuotr. autorius MKL.LT / Antroji T. Urbelionio komanda grumsis dėl patekimo į U13 A diviziono batalijas

„Rungtynių formatas, kuomet visos 16 U12 čempionato komandos atvyksta į vieną vietą man patinka. Tai taip pat puiki proga pasižiūrėti į būsimus varžovus ir palyginti savo galimybes su kitų komandų galimybėmis. Toks formatas šiek tiek padidina netikėtumo faktorių, nes nereikia žaisti serijos iki 2 pergalių, todėl tai puiki proga pateikti sensaciją, o tai išlaiko intrigą visose rungtynėse ir čempionatas tampa dar įdomesnis.

Su taisyklių išskirtinumais esame susipažinę jau seniai, todėl turėjome laiko tam pasiruošti ir priprasti. Taisykles vertinu teigiamai. Jos leidžia rungtynių metu remtis žaidėjų individualiu meistriškumu ir taip skatina auginti individualiai geresnius žaidėjus Lietuvai, nesivaikant trumpalaikių rezultatų.“, – dėstė T. Urbelionis

Trečioji komanda „SKM-III“  reguliariojo sezono metu iškovojo 10 pergalių ir patyrė 2 pralaimėjimus prieš „SKM-I #TRVLM“ ekipą. Antrajame etape SKM krepšininkų laukė mažeikiškiai, kurių barjerą SKM ekipą peržengė pakankamai lengvai. TOP 16 etape G. Vileitos vaikinams sekėsi kiek sunkiau. Buvo pasiekta vos viena pergalė 70:49 prieš Plungės SRC ir patirti pralaimėjimai prieš Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) pirmąją komandą bei prieš Klaipėdos KM sportininkus. Tačiau SKM sportininkai nenuleidžia nosies ir tęs kovą dėl vietos U13 A divizione. Šioje kelionėje kelią SKM vaikinams bandys užstoti „Tornado KM“ krepšininkai.

SKM III

Nuotr. autorius MKL.LT / G. Vileita viliasi, jog pavyks prasibrauti į U13 čempionato A divizioną

„Šiai dienai toks ir buvo planas – laimėti vienerias rungtynes, užimti grupėje trečiąją vietą ir dvikovoje dėl patekimo į A divizioną turėti namų pranašumą. Vis dėlto grupėje buvo dvi stiprios komandos – VKM ir Klaipėdos KM, aš manau, kad šios komandos turi daug šansų patekti į finalinį ketvertą. Savo komandos pasirodymą vertinčiau labai geru, nes pralaimėjime nelabai dideliais skirtumais. Komanda suprato, ko reikia, jog laimėtume tokios svarbos rungtynes. Po truputį geriname savo žaidimą, ruošiamės ir laukiame rungtynių prieš kauniečius.

Šioje (2007 gim. – aut. past.) kartoje yra tikrai įdomių ir savo žaidimu išsiskiriančių vaikų. Kiekvienoje komandoje yra po vieną ar net daugiau žaidėjų, kai kuriose komandose yra net keturi ar penki jaunuoliai, kurie galbūt savo laiku užsivilks rinktinės marškinėlius, bet tai parodys tiktai laikas, ko jie išmoks, kaip jie priims informaciją. Vaikų potencialas – didelis.

Taisyklių pakitimas, mano nuomone, nėra pats svarbiausias dalykas. Svarbiausias dalykas yra tas, jog jauni treneriai dirba teisinga linkme, seminarų dėka gauna daug papildomos informacijos, kurią galima pasidalinti ir kartu pritaikyti, o dėl to jaučiasi, jog vaikai individualiai tobulėja.

Ši komanda yra trečia pagal stipruma komanda, kuri buvo suburta prieš trejus metus. Buvo padarytas didelis darbas su šiais vaikinais, aš manau, kad būtų fantastiška, jei su šia komanda patektume į elitinį A divizioną.“

Naujienų sąrašas