Pirmosios MKL savaitės įdomybės: NBA tempas ir pribloškiantis ketvirtasis kėlinys

2019 10 08 Erikas Petrikas/SKM.LT
Trenerio Roko Kasparavičiaus vadovaujami „SKM-II Liūtai“ Klaipėdoje pergalingą mačą baigė spurtu 20:1
Nuotr. autorius: SKM.LT

Kaip pirmosios snaigės, taip ir pirmasis Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) savaitgalis – abu prabėgo netikėtai greitai. Sezono atidarymo savaitę Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ekipos sužaidė net 6 mačus, kuriuose netrūko dramos, sugrįžimų ir geležinės gynybos. SKM.LT pateikia įdomiausius faktus bei rezultatus iš pirmosios „LIDL–MKL“ savaitės.

Nugalėti buvę „Pirmojo iššūkio“ čempionai

Igno Pagalio treniruojami „SKM-II Naresta Riteriai“ keliavo į tolimąją Plungę, kur jų laukė 2017 m. „Pirmojo iššūkio“ čempionai. Vilniečiai šio iššūkio nepabūgo, parodė savo kardų aštrumą ir mūšio lauke 82:58 nugalėjo aikštės šeimininkus.

FAKTAS NR. 1: šiame mače I. Pagalio kariauna įmetė net 28 taškus greitajame puolime, o tuo tarpu Plungės krepšininkai atsakė vos trimis.

IMG 6926

Pirmąją pergalę šventė ir I. Pagalio kariauna/Nuotr. aut. Saulius Čirba

Geležinė ir nepramušama „Warranty Expert“ gynyba

Pirmasis sezono mačas U17 čempionate – broliškų ekipų susitikimas. Vis dėlto – M. Noreikos ekipai broliškumas buvo antrame plane.

FAKTAS NR. 2: aikštelėje „SKM-I Warranty Expert“ parodė visus savo komandinės gynybos sugebėjimus ir sukaustė „SKM-II Mes Rūšiuojam“ kariaunos puolimą, kas lėmė, jog M. Noreikos vyrai šventė įtikinamą pergalę 118:48.

vgtu 110

Kasparas Sideravičius diriguoja savo komandos atakoms/Nuotr. aut. S. Čirba

Gorilų grumtynės po krepšiais

Tretieji į kovą „LIDL–MKL“ čempionate stojo legendinio trenerio Algirdo Milono auklėtiniai. Tris kėlinius vargę vilniečiai parodė savo raumenis ketvirtajame kėlinyje. Ukmergės krepšininkus pavyko įveikti dviženkle persvara (71:57).

FAKTAS NR. 3: vienas pagrindinių aspektų šiose rungtynėse – žvėriška kova po krepšiais, kurią „SKM-I EMSI Gorilos“ laimėjo įtikinamu 21 atšokusio kamuolio skirtumu (54:33).

skm 2

Sunkiai rungtynes pradėję A. Milono auklėtiniai šventė pirmąją sezono pergalę/Nuotr. aut. S. Čirba

„Grizlių“ krikštas A divizione

Pirmajame „SKM-III Grizlių“ susitikime laukė nemenkas iššūkis – praėjusio sezono vicečempionai „SKM-I Drakonai“. 2 kėlinius galvą virš vandens laikę „Grizliai“ (21:31) galiausiai krito prieš labiau patyrusius „Drakonus“ (41:78), tačiau pirmojo prestižiniame divizione mačo patirtis – neįkainojama.

FAKTAS NR. 4: kovą dėl puolime atšokusių kamuolių Antano Gliožerio auklėtiniai laimėjo dvigubai (20:10), tačiau Karolio Čyžiaus treniruojami „SKM-I Drakonai“ tiesiog fantastiškai atakavo iš įvairių distancijų, kas lėmė jų pergalę.

skm 66

„Grizliams“ teko pripažinti „Drakonų“ pranašumą/Nuotr. aut. S.Čirba

Geriausias būdas užbaigti rungtynes: „Liūtų“ atkarpa 20:1

Priešpaskutiniame savaitgalio susitikime – įspūdingas „SKM-II Liūtų“ sugrįžimas, kuris įrodo šios komandos dvasią, charakterį, komandiškumą. Vienu rungtynių momentu Roko Kasparavičiaus gvardija turėjo 18 taškų deficitą, o prieš lemiamąjį kėlinį V. Knašiaus KM-I „Jumex“ ekipa pirmavo 14 taškų skirtumu.

FAKTAS NR. 5: rankų nenuleidę „Liūtai“ draskėsi iš visų jėgų, kas lėmė, jog pavyko sužaisti įspūdingą kėlinį, kuris galbūt įgaus „sezono kėlinys“ apdovanojimą. 20:1 lemiamą ketvirtį sužaidę „Liūtai“ iš pajūrio išvyko sausu kailiu ir 52:47 nukalta pirmąja pergale šiame sezone.

unnamed

Sausą kailį ištraukę „Liūtai“ šventė pirmąją sezono pergalę Klaipėdoje/Nuotr. aut. Erikas Petrikas

FENOMENALAUS LIŪTŲ SPURTO VAIZDO ĮRAŠAS

„SKM-I EMSI Gorilų“ savaitgalis – NBA tempu

Antrąjį susitikimą per savaitgalį žaidę „SKM-I EMSI Gorilų“ vaikinai ne tik pratinosi NBA tvarkaraščio tempo, bet ir darė tai pergalingai.

FAKTAS NR. 6: Šiauliuose komandinėmis pastangomis buvo iškovota antroji pergalė, kurią vainikavo dar viena įspūdinga kova po krepšiais (65:36) ir puikus dalinimasis kamuoliu (25:14). Šie du pagrindiniai aspektai lėmė, jog A. Milono vyrukai 89:72 nugalėjo šiauliečių ekipą.

IMG 6925

Ginčo kamuolys antrajame sezono susitikime/Nuotr. aut. Šiaulių KA „Saulė“

Artėjančio savaitgalio SKM komandų tvarkaraštį ir tiesioginę rungtynių eigą tradiciškai kviečiame sekti SKM.LT rezultatų juostoje.

Šios savaitės rungtynėmis skelbiamos U15 čempionato sostinės derbis tarp „SKM-II Naresta Riterių“ ir „VKM-I Šilputa“ ekipų. Šią dvikovą SKM Facebook kanale galėsite stebėti tiesiogiai šeštadienį nuo 12:00 val.