Prestižiniame Klaipėdos turnyre – SKM triumfas ir pozityvūs ženklai komandų žaidime

2021 09 20 SKM

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vyko tradicinis, pajėgias komandas iš visos Lietuvos į uostamiestį sutraukiantis „Tobula instaliacija Cup“ turnyras.

Įvairiose amžiaus grupėse Vakarų Lietuvos sostinėje grūmėsi ir 4 Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos. Tomo Urbelionio vadovaujama „SKM-I Vilkai“ ekipa triumfavo U15 amžiaus turnyre, kuriame grūmėsi net 8 komandos. Dukart iš eilės Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) triumfavę krepšininkai neužleido savo pozicijų ir kontroliniame turnyre – grupės varžybose 71:51 įveikė Šiaulių KA „Saulė-SG“, 63:52 V. Knašiaus KM ir 79:30 Palangos SC krepšininkus.

Pusfinalyje T. Urbelionio kariauna 64:55 įveikė Kauno KM „Perkūną“, o finale 73:51 nugalėjo Klaipėdos KM.

Naudingiausiu turnyro žaidėju tapo SKM auklėtinis Jegoras Milovanovas.

„Dar niekada nebuvome laimėję šito turnyro – visada likdavome antri. Pirmą kartą žaidėme tokiu mažu penketu, kas labai pasiteisino. Buvo daug taiklių tritaškių, žaidimo „iš perimetro“. Iš to, ką mes žaidėme, tikrai galima nemažai dalykų perkelti ir į oficialų sezoną. Dabar ateina metas, kai mūsų amžiaus grupėje atsiranda daugiau taktinių sprendimų. Iš varžovų gavome zoninės gynybos „2-3“ ir „1-3-1“ modelį, kur reikėjo greitai prisitaikyti ir kas vaikams buvo pakankamai naujo“, – kalbėjo „SKM-I Vilkų“ treneris T. Urbelionis.

242292660 4723687877663342 6189105174984102273 n

Pergalėmis Klaipėdos miestas sužibo ir „SKM-I Outpro.lt“ komandai. Mindaugo Noreikos auklėtiniai U13 amžiaus grupės turnyro pirmajame etape 56:39 nugalėjo Šiaulių KA „Saulė-SG“, 71:42 Klaipėdos KM ir 63:27 Palangos SC krepšininkus.

Pusfinalyje įvyko praėjusio MKL sezono finalo komandų dvikova – „SKM-I Outpro.lt“ šįkart užtikrintai 53:27 įveikė bendraamžius iš „VKM-I“ ekipos. Finale M. Noreikos auklėtiniai 70:50 nugalėjo Šiaulių KA „Saulė-SG“.

Naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP) tapo Martynas Suzanovičius.

„Smagu laimėti. Pergalės atneša gerų emocijų, o laimėjus turnyrą jų yra dar daugiau. Prieš metus nelaimėjome šio turnyro, vadinasi, einame į priekį. Džiaugiuosi komandos energija ir susitelkimu. Manau, rezultatus lemia tai, ką komanda veikė po praėjusio sezono finalo. Tokiame amžiuje turi tendencingai darbuotis, gerinti žaidėjų įgūdžius, jų meistriškumą kelti aukštyn“, – sugrįžęs į Vilnių po pergalingo turnyro kalbėjo M. Noreika.

242308882 273654604579128 288657957180360766 n

Klaipėdoje jėgas metais vyresnių U13 vaikinų grupėje rungėsi Algirdo Milono „SKM-I Tigrų“ ekipa. 2010 m. gimę krepšininkai grupės etape 27:37 nusileido „VKM-I“, 35:53 pralaimėjo Kauno KA „Snaiperiui“ ir 60:38 nugalėjo V. Knašiaus KM.

Antrajame etape vilniečiai 54:24 įveikė Palangos SC, o rungtynėse dėl 5 vietos po atkaklios kovos 32:40 pripažino metais vyresnių varžovų iš Klaipėdos KM pranašumą.

„Patirties prasme tai buvo tikrai labai geras turnyras – net 6 iš 8 komandų žais MKL U13 A divizione. Sukovojome su visais ir nugalėjome komandas, kurias turėjome nugalėti. Labai gerai išryškėjo vaikinų charakteriai – žaidžiant su bendraamžiais visi jaučiasi gerai ir laisvai, o dabar turėjome visiškai kitokį fiziškumą. Susidūrėme su varžovais, kurie yra aukštesni, stipresni ir tai iškart išryškino mūsų didžiuosius trūkumus, – kalbėjo treneris A. Milonas. – Mūsų metų U12 čempionatas kaip įprasta startuos kiek vėliau nei kitos MKL kovos, bet dalyvausime ir U13 B divizione, kur pirmosios rungtynės laukia jau spalio 10 d. Esame pasiruošė ne tik dalyvauti, bet ir kažką pasiekti vyresniųjų čempionate.“

242374717 4723668174331979 3945161640423997025 n

U11 turnyre Klaipėdoje savo jėgas išbandė ir „SKM-III Smaugliai“. Pauliaus Kamarausko treniruojami krepšininkai 25:40 pralaimėjo Šilutės SM, 19:53 pripažino V. Knašiaus KM II pranašumą ir po itin dramatiškos kovos 50:52 nusileido Klaipėdos KM.

Kovoje dėl 5–8 vietų „SKM-III Smaugliai“ 46:35 nugalėjo Mažeikių SM, 34:42 pralaimėjo Šilutės SM ir 8 komandų galutinėje rikiuotėje užėmė 6 vietą.

„Vaikams buvo labai naudingas turnyras. Didžioji dalis tokiame turnyre dalyvavo pirmąjį kartą. Auklėtinių tobulėjimas matomas su kiekvienomis rungtynėmis ir kuo daugiau tokių turnyrų, tuo geriau. Žaisime su metais vyresniais U12 čempionate ir tokie turnyrai tam tikra prasme atveria akis. Atsiranda pirmosios patirtys, išvykus iš sau įprastos aplinkos didėja vaikų savarankiškumas, didėja tarpusavio pasitikėjimas, palaikymas. Trumpai tariant, dabar esmė yra ne pergalės, o tai, kad vaikai mokosi, tobulėja, o tos pergalės ateis“, – sakė treneris P. Kamarauskas.

SKM.lt tradiciškai savo skaitytojus supažindins su kiekviena mokyklos komanda, dalyvaujančia MKL čempionate. Pirmoji U18 apžvalga – jau šią savaitę.