Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Prestižinio MKL U16 čempionato radare – tituluočiausia SKM komanda ir kovingumo pavyzdys

2019 10 04 Erikas Petrikas/SKM.LT
„SKM-I EMSI Gorilos“ yra pirmoji ir kol kas vienintelė SKM komanda, elitinį MKL čempionatą laimėjusi 3 kartus
Nuotr. autorius: Eitvydas Kinaitis/SKM.LT

SKM.LT toliau tęsia straipsnių maratoną, skirtą pristatyti 12 elitinių Sostinės krepšinio mokyklos komandų, kurios varžysis 19-ąjame Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) sezone.

SKM TROFĖJŲ METRAŠTIS 

U16 A divizione SKM garbę gins dvi ekipos – praėjusių U15 pirmenybių čempionai „SKM-I EMSI Gorilos“ (treneris Algirdas Milonas) ir arti finalo ketverto buvę „SKM-II Liūtai“ (treneris Rokas Kasparavičius).

Įdomu tai, kad abi U16 SKM komandos turi viešus ir nuolat ekipų sirgalių atnaujinamus puslapius Facebook platformoje. 

GORILŲ PUSLAPIS

LIŪTŲ PUSLAPIS 

Abejos ekipos „LIDL–MKL“ batalijas pradės šeštadienį. Pirmieji į kovą stos A. Milono auklėtiniai, kurie 11:30 val. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) sporto centre (Saulėtekio al. 28) susigrums su svečiais iš Ukmergės.

Tuo metu „SKM-II Liūtai“ keliaus į tolimąją Klaipėdą, kur 14:00 val. susigrums su principiniais varžovais tapusiais Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtiniais. Būtent ši ekipa praėjusį pavasarį nuožmioje ketvirtfinalio serijoje užkirto kelią „Liūtams“ į išsvajotąjį ketvertą. Žiūrovų pageidavimu šį sezoną transliuosime daugiau išvykos rungtynių, tad šis mačas bus puikios tradicijos pradžia. Rungtynes galėsite stebėti nuo 14:00 val. SKM „Facebook“ puslapyje.

Galimų komandos lyderių prognozė ir kitos įžvalgos yra SKM.LT korespondento Eriko Petriko nuomonė.

U16 ČEMPIONATAS

„SKM-I EMSI Gorilos“: tituluočiausia SKM komanda sieks naujų aukštumų

2019 10 05

Praėjęs sezonas A. Milono vaikinams buvo ypač geras – U15 čempionato titulas, net 4 žaidėjai dalyvavo U15 talentų kartos projekte ir atstovavo Lietuvai Ramūno Šiškausko taurėje. Prasidedantį sezoną vaikinų laukia labai sudėtingas darbas – apginti čempionų vardus. Pats „SKM-I EMSI Gorilų“ vairininkas A. Milonas yra ne kartą sakęs, jog čempionų vardą yra kur kas sunkiau apginti nei iškovoti, tačiau tikslai turėtų būti tie patys – kuo daugiau žaidėjų būsimoje U16 rinktinėje Europos čempionate ir bandymas apginti titulą.

Pati komandos atmosfera turėtų būti aukščiausiame lygmenyje – palaikymas, užsivedimas ir vienas kito stūmimas į priekį. Be to, „Gorilos“ turi vieną geriausių fanų užnugarių visame „LIDL–MKL“ čempionate, tad tai tikrai turėtų prisidėti prie svarbių pergalių artėjančiame sezone. Juolab, kad A. Milono vadovaujamą ekipą papildė vienas „Liūtų“ lyderių Paulius Matulionis, kuris turėtų tapti papildoma ugnelė puolime.

Įdomu tai, kad „SKM-I EMSI Gorilos“ tapo pirmąją SKM komanda, sugebėjusia laimėti U15 pirmenybes. Įdomu, ar A. Milono auklėtiniai sugebės kartelę iškelti dar aukščiau ir pirmieji mokyklos istorijoje laimėti U16 čempionatą?

„SKM-I EMSI Gorilos“ yra pirmoji ir kol kas vienintelė SKM komanda, elitinį MKL čempionatą laimėjusi 3 kartus (2016, 2017 ir 2019 m.).

Prognozuojami komandos lyderiai: Matas Klimantavičius ir Gediminas Alisas.Šioje komandoje, kaip ir visose SKM ekipose, yra daug lygiaverčių žaidėjų, kurie gali būti lyderiai. Vis dėlto pirmosiomis gitaros stygomis turėtų groti prieš tai minėti krepšininkai. M. Klimantavičius turi labai smagią rankelę iš toli, tad jei per vasarą jam pavyko sustiprėti ir pagerinti apgaulingų judesių arsenalą arčiau krepšio – jis gali sužaisti savo jaunos karjeros geriausią sezoną. Apie G. Alisą nereikia daug kalbėti – visi žino jo galimybes. Jei Gediminui per tris mėnesius pavyko praplėsti savo metimą ir šaudyti taikliai iš toli – tai bus dar viena problema varžovams.

Palinkėjimas komandai: apginti čempionų titulą.

Trenerio A. Milono komentaras: „Per vasarą kiekvienas žaidėjas žengė žingsnį į priekį. Nemaža dalis žaidėjų buvo išvykę į specializuotas krepšinio stovyklas, kur patobulėjo. Tas mane labai džiugina. Visada norisi turėti pilną komandą, tačiau G. Alisas sportuoja su metais vyresniais, traumą buvo patyręs M. Klimantavičius, kuris su komanda pradėjo sportuoti tik šią savaitę. Vis dėlto pasiruošimą vertinčiau gerai.

Aš manau, kad visų pirma turime patekti į finalinį ketvertą, o vėliau kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Kaip ir anksčiau esu sakęs – laimėti titulą yra viena, o apginti – daug sunkiau. Varžovai po vasaros yra pasikeitusios, žaidėjai pakeitė komandas, kai kurios ekipos turi naujas komplektacijas, tad sezonas bus labai įdomus.“

„SKM-II Liūtai“: ypatingai kovinga komanda, kalbanti ne žodžiais, o darbais

IMG 6799

Praėjusiame sezone „Liūtams“ nepavyko perlipti ketvirtfinalio barjero, tačiau šiemet R. Kasparavičiaus žaidėjai yra pasiruošę padraskyti varžovų nervus. Komanda sulaukė solidaus papildymo iš EMSI ekipos. „Liūtų“ gretose vėl visu gražumu galės atsiskleisti brolių Kačinskų duetas, kuris kartu puikiai žaidė A. Milono ekipoje. Ši komanda yra jau pakankamai subrendusi, tad reikia tikėtis, jog žaidėjai gerino savo kamuolio valdymo įgūdžius, metimą ir fiziškumą. „Liūtams“ reikia nepamiršti kovotojų charakterio ir komandiškumo – jei tai bus, visos galimybės bus jų rankose. Be to, ši komanda yra be galo artima tiek aikštelėje, tiek už aikštelės ribų, tad tai tikrai gali būti privalumas prieš kitas ekipas. Kaip ir „Gorilų“, taip ir „Liūtų“ kariauna turi solidų užnugarį, kuris dar labiau suartina visus ir padaro visus didele, bendrų tikslų siekiančia šeima.

Prognozuojami komandos lyderiai: Dastinas Morkūnas ir Gytis Gervickas.Dastinas jau praėjusiame sezone įrodė, jog gali būti puikus komandos lyderis, tad ši tendencija turėtų toliau išlikti ir D. Morkūnas gali toliau būti neabejotinas R. Kasparavičiaus ginklas tiek puolime, tiek gynyboje. G. Gervickas vasarą šlifavo savo kamuolio varymą ir metimą. Gytis kiekvienais metais stabiliai didindavo savo rezultatyvumą, tad šie metai turėtų būti ne išimtis. Žaidėjas, kuris vertas atskiro paminėjimo – Rytis Neverdauskas. Šis žaidėjas turi didelį krepšinio IQ, plastišką kūną ir gerus apgaulingus judesius, tačiau pernai jam pritrūkdavo jėgos.

„Liūtai“ taip pat yra prisidėję prie garbingų SKM metraščių kūrimo. 2017–2018 m. R. Kasparavičiaus auklėtiniai sugebėjo patekti į MKL finalinį ketvertą. Tai buvo pirmasis kartas, kuomet elitinio diviziono finalo ketverte kovojo dvi SKM komandos (EMSI ir „Liūtai“).

Palinkėjimas komandai: sugrįžti į finalo ketvertą.

Trenerio R. Kasparavičiaus komentaras: „Vaikinai paaugo, sutvirtėjo. Komanda šiek tiek pasikeitusi, nes P. Matulionis pakėlė sparnus į EMSI ekipą. Mes tuo pačiu prijungėme perspektyvių jaunuolių iš trečios komandos. Komandą sustiprino ir „SKM-I EMSI Gorilose“ komandoje mažiau rungtyniavę žaidėjai.

Sezonui ruoštis sekėsi dviprasmiškai, tad ir tikslai kol kas sezono pradžioje labai neaiškūs. Vasarą fizinio rengimo stovykloje pasiruošimas buvo labai geras ir tikslingas. Tikrai sustiprėjome ir gerai paruošėme kūnus sezonui. Deja, neturime vieno pagrindinio žaidėjų D. Morkūno, kuris turėjo sveikatos problemų. Tačiau turime ir gerų žinių –jau aišku, jog jis nuo lapkričio rungtyniaus pilna jėga.

Pasiruošimas varžybiniam sezonui ėjosi neypatingai, nes užklupo ligos, vieni sirgo, pasveiko, tuo metu kiti susirgo ir taip toliau, tad pilnaverčių treniruočių buvo tikrai nedaug. Sezono lūkesčiai optimistiški, realūs ir kaip aš mėgstu sakyti – reikia nugalėti silpnesnius ir panašaus pajėgumo ir norėti įkasti stipresniems. Tikslus reikia keltis maksimalius, kuo jie didesni, tuo daugiau pasieksi. Žodžiai lieka žodžiais, visą kitą bandysim įrodinėti darbais.“

2019–2020 m. elitiniame MKL A divizione SKM garbę gins rekordinis komandų skaičius – 12. SKM.LT savo skaitytojus tradiciškai supažindins su visų komandų tikslais, operatyviai pateiks nuotraukų galerijas, lepins tiesioginėmis transliacijomis, operatyviai pateiks karštus žaidėjų ir trenerių komentarus iškart po rungtynių, dovanos begalę ypatingų akimirkų iš visuomet tikromis emocijomis trykštančio MKL čempionato.

Visų 12-os SKM komandų rezultatus realiuoju laiku visada galite sekti interaktyvioje SKM.LT rezultatų skiltyje.

Sekite geriausios Lietuvos krepšinio mokyklos žaidėjų tobulėjimą socialiniuose tinkluose!

View this post on Instagram

Prestižinio U16 čempionato radare –

Naujienų sąrašas