Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Prieš 14-mečių sostinės derbį – kalbos apie „juodojo arkliuko“ efektą

2018 10 19 Erikas Petrikas, SKM.LT

Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris/SKM.LT

Ši darbinga ir be galo graži rudeniška savaitė eina į pabaigą, o tai reiškia, jog Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL-MKL“) kovos grįžta į mūsų gyvenimus. Šį kartą #SKMSavaitėsRungtynės rubrikos vardas atitenka U14  čempionato dvikovai tarp Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „I Drakonų“ ir „II Narestos Riterių“ ekipų. Šių rungtynių tiesioginę transliaciją SKM „Facebook" kanalo paskyroje galėsite stebėti jau rytoj, šeštadienį, 11:30 val. 

SKM FACEBOOK PASKYRA 

SITUACIJA

Praėjusiame sezone abi komandos du kartus buvo susitikusios reguliariajame sezone. Abu kartus pergalę šventė „Drakonai“. Pirmose rungtynėse „Drakonai“ parodė savo ugnies galią ir įveikė „Riterius“ (76:64). Antrose rungtynėse 67:43 „Riteriai“ taip pat turėjo pripažinti kolegų pranašumą.

SKAIČIAI

Rezultatyviausiai praėjusį sezoną „Drakonų“ gretose žaidė Mykolas Mačiulis, kuris rinko po 12,4 taško, atkovodavo po 5,8 kamuolio ir atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus. Puikiai Mykolui talkino Nojus Kulieša, kuris įmesdavo po 11,9 taško, sugriebdavo po 5,4 atkovoto kamuolio ir iš varžovų „atimdavo“ po 1,6 kamuolio.

Karolio Čyžiaus treniruojami „Drakonai“ praėjusį 2017–2018 m. sezoną savo čempionate buvo geriausiai puolanti komanda visoje Lietuvoje. „Drakonai“ tiesiog skraidė aikštelėje ir įmesdavo net po 79,2 taško. Be to, „Drakonai“ taip pat buvo geriausiai besiginanti komanda. „Drakonų“ gynybos gniaužtai buvo tiesiog per stiprūs ir varžovai įmesdavo tik po 59,5 taško.

„Drakonai“ reguliariajame sezone iškovojo net 18 pergalių ir tik 4 kartus jautė pralaimėjimo kartėlį. Toks pergalių kiekis SKM auklėtiniams leido užimti 1-ąją vietą tarp 12 „LIDL-MKL“ stipriausių Lietuvos komandų. Iki finalo „nuskridę“ „Drakonai“ jame patyrė apmaudų pralaimėjimą „Sabonio KC I-Beko“ komandai 73:78 ir SKM krepšininkai turėjo tenkintis sidabro medaliais.

Tuo tarpu „Riterius“ mūšio lauke į priekį vedė Orestas Katiliauskas, kuris įmesdavo po 14,7 taško, atkovodavo po 4 atšokusio kamuolio ir perimdavo po 2 kamuolius bei tiek pat kartų asistuodavo komandos draugus. Dešinioji O. Katiliausko ranka buvo Lukas Pičuginas, kuris rinkdavo galingą dvigubą dublį – metė po 13,4 taško ir atkovodavo net 13,1 kamuolio ir „nušvilpdavo“ po 2 kamuolius.

Vytauto Zapalskio auklėtiniai praėjusiame 2017–2018 metų sezone „Riteriai“  pelnydavo po vidutiniškai po 68,6 taško per rungtynes.

Reguliariajame sezone „Naresta Riteriai“ iškovojo  9 pergales ir 13 kartų patyrė pralaimėjimus. Toks pergalių ir pralaimėjimų santykis neleido patekti tarp 8 stipriausių Lietuvos komandų, tačiau SKM krepšininkai buvo saugūs ir tikri, kad ir ateinantį 2018–2019 metų sezoną rungtyniaus tarp 12 stipriausių savo amžiaus komandų.

KOMENTARAI:

Karolis Čyžius („SKM-I Drakonai“):

„Praeitas sezonas, palyginus su buvusiu prieš tai, buvo gana geras. Sezonas buvo tikrai geras ne tik prizinių vietų laimėjimu, tačiau taip pat esu patenkintas žaidėjų progresu. Aišku, visada norisi laimėti, tačiau vaikai smagiai praleido laiką ir taip pat likome patenkinti vieta, kurią iškovojome. Šį sezoną mūsų komandą papildė du nauji žaidėjai: Justas Kozyrevas ir Danas Kazakevičius, kurie abu atėjo į mūsų ekipą iš „SKM II-Naresta Riterių“ komandos.

Pirmosiose „LIDL–MKL“ rungtynėse prieš Biržų komandą pavyko beveik viskas. Pradinis šio sezono tikslas – vėl patekti į finalinį ketvertą. Stengtis tobulinti mūsų žaidimą, taip pat stengtis tobulėti kiekvienam žaidėjui asmeniškai ir kad vaikai neprarastų motyvacijos, noriai sportuotų. Tai yra vienas iš didžiausių mano kaip trenerio tikslų. Mano nuomone, „Riterių“ komanda yra pakankamai stipri. Aš jų komandą vadinu „juoduoju arkliuku“, nes „Riteriai“ gali laimėti prieš pirmąsias A diviziono komandas, tačiau tuo pačiu gali ir pralaimėti silpnesnėms ekipoms. Dėl to reikia „Riterius“ vertinti ir gerbti, nes jų komanda yra tikrai pajėgi ir gali bet kada „iššauti“. Pagrindiniai žaidėjai, kuriuos mūsų komandai reikės stabdyti – Orestas Katiliauskas bei Lukas Pičuginas. Tačiau reikės gintis prieš visą „Riterių“  komandą.“

Vytautas Zapalskis („SKM-II Naresta-Riteriai“): „Praeitą sezoną vertinčiau stipriam aštuonetui. Šių gimimo metų karta yra labai stipri, o tai leidžia suprasti, kad šio čempionato pajėgumas yra tikrai didelis. Pritrūko keleto taškelių iki atkrintamųjų rungtynių, bet ką padarysi. Esu ganėtinai patenkintas praeitu sezonu.

Į mūsų komandą atėjo du nauji žaidėjai iš „Drakonų“ komandos – Ignas Zagorskas ir Kristupas Čivilis. Pirmose oficialiose rungtynėse turėjome paruošę gynybinį planą prieš „KM Tornado“ lyderį Marių Mažeiką. Pirmame kėlinyje laikėmės plano ir tarsi viskas buvo pavykę. Aš net pagyriau vaikinus, jog jie taip gerai prieš Marių gynėsi. Tačiau trečiajame kėlinyje įvyko lūžis, kur M. Mažeika įmetė didžiąją dalį savo taškų ir mes pralaimėjome.

Šiame sezone mūsų komandos tikslai yra patekti į atkrintamąsias, o kaip bus vėliau – žiūrėsime. Aš manau, jog mums reikės stabdyti ne tam tikrus žaidėjus „Drakonų“ komandoje, o jų visą komandą. Galima sakyti, jog „Drakonų“ ekipoje visi žaidėjai yra lygiaverčiai ir kiekvienas iš jų gali iššauti. O atiduoti pergalės mes tikrai neketiname – bandysime „pakutenti“ „Drakonams“ nervus. Mūsų komandai reikės daug dalykų – sėkmės, taiklių metimų, kad truputį varžovams nesisektų.“

Vieta: VGTU sporto centras, Saulėtekio al. 28.

Laikas: teisėjai ginčo kamuolį į orą išmes spalio 20 d., šeštadienį, 11:30 val.

KITOS ARTIMIAUSIOS SKM KOMANDŲ RUNGTYNĖS MKL A DIVIZIONE

NAMUOSE

„SKM I-Warranty Expert“ (treneris Mindaugas Noreika) – „SKM II-Mes rūšiuojam“ (treneris Ignas Pagalys). Spalio 19 d., penktadienį, 16:15 val., Saulėtekio al. 28., Vilnius.

„SKM I-Electrolux“ (treneris Tomas Purlys) – „Šiaulių KA Saulė-ASKA“. Spalio 22 d., pirmadienį, 16:30 val., Lukšio g. 2., Vilnius.

 44282957 178288316424870 6734227137777106944 n

 

 

Naujienų sąrašas