Prieš MKL startą – puikūs SKM komandų pasirodymai

2018 10 02 Erikas Petrikas/SKM.LT
SKM auklėtiniai džiaugėsi iškovotais medaliais
Nuotr. autorius: „Tornado“

Praėjusį savaitgalį net 9 Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos žaidė įvairiuose kontroliniuose turnyruose, kurie tapo savotiškomis generalinėmis repeticijomis prieš jau penktadienį startuojantį 18-ąjį Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) sezoną.

Geriausiai šį kartą sekėsi Tomo Purlio ir Arvydo Menkevičiaus 2006 metų gimusiems auklėtiniams, kurie atitinkamai Genovaitės Sviderskaitės taurės ir „Kaunas Cup 2018“ iškovojo I-ąsias vietas.

Kaune vykusio G. Sviderskaitės turnyro starte T. Purlio. ekipa 68:23 įveikė  Kauno „Žalgirio“ krepšinio mokyklos II-ąją komandą, palaužė I-ąją šios mokyklos ekipą (49:36), nugalėjo Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinius (68:49), o pasirodymą užbaigė sostinės derbyje, kuriame 78:40 pranoko Vilniaus krepšinio mokyklą (VKM).

FOTOGALERIJA

42892320 1886346344782122 7295404906087710720 o

„Žalgirio" KM nuotr.

„Kaunas Cup 2018“ pirmosiose rungtynėse A. Menkevičiaus „Tigrai" įveikė Balstogės (Lenkija) krepšininkus (53:35), estus „Viimsi“ (107:16), moldavus „Admirals Basketball Academy“ (79:26) ir ukrainiečius „SDYSHOR im. Litvaka“ (57:21). Lietuviškame finale SKM auklėtiniai susidūrė su „Tornado“ krepšinio mokyklos auklėtiniais, kurie iki tol taip pat nebuvo pajutę pralaimėjimo kartėlio. Mūšyje dėl aukso 73:41 pranašesnė buvo SKM ekipa.

42720590 1772728699462853 6676110024034484224 o

„Tornado" nuotr.

Tuo metu Karolio Čyžiaus vadovaujami „SKM-Drakonai“ (2005 m.) 12-os komandų turnyre Klaipėdoje iškovojo II-ąją vietą. Sostinės krepšininkai uostamiestyje 62:20 nugalėjo bendraamžius iš Ventspilio (Latvija), įveikė VKM (62:35) ir Mažeikių (53:43) atstovus. Antrajame etape K.Čyžiaus muštruojami „Drakonai‘ 59:70 pralaimėjo KM „Žalgiris“ I ekipai ir 65:46 įveikė Plungės miesto komandą.

Tame pačiame turnyre Klaipėdoje jėgas taip pat išbandė kovingieji Vytauto Zapalskio „SKM-Naresta Riteriai“ ir galutinėje rikiuotėje užėmė garbingą IV-ąją vietą. Vilniečiai 58:63 nusileido Plungės atstovams, dramatiškame mūšyje 70:68 įveikė VKM I, pranoko Rygos komandą (55:33), apmaudžiai pralaimėjo mažeikiškiams (54:55) ir savaitgalį baigė gražia nata – 78:58 įveikė Klaipėdos krepšinio mokyklą.

TURNYRO KLAIPĖDOJE REZULTATAI

DAUGIAU INFORMACIJOS

Tuo metu 2008 metų gimimo amžiaus grupėje 8 komandų turnyre dėl bronzos rungėsi SKM komandos – „SKM-Liūtai“ I (treneris Rokas Kasparavičius) ir SKM III (treneris Žilvinas Grušas). Abi SKM komandos grupių etape užėmė antrąsias vietas ir santykius aiškinosi mače dėl trečiosios vietos. Šį kartą stipresni buvo R. Kasparavičiaus vadovaujami „Liūtai“ (50:36).

Šiame turnyre dalyvavo ir „SKM-Liūtai“ II, kurie pasisėmė puikios rungtynių patirties ir užėmė VII-ąją vietą.

Uostamiestyje savo jėgas išbandė ir Tomo Urbelionio „SKM-Vilkai“, kurie 8 komandų rikiuotėje pasipuošė sidabro medaliais. Likus 50 sekundžių iki finalinės sirenos „Vilkai“ turėjo 8 taškų deficitą, tačiau į aikštę žengęs paskutinių sekundžių meistras Matas Kučinskas pelnė kelis taškus iš eilės ir išlygino rezultatą. Deja, paskutinė klaipėdiečių ataka buvo sėkminga ir aukso medaliais džiaugėsi šeimininkai (59:57).

Trenerio Gintauto Vileitos auklėtiniai keliavo į Lietuvos centre esančius Kėdainius, kur antrus metus iš eilės dalyvavo šiame turnyre. Šešių komandų turnyre SKM komanda iškovojo dvi pergales iš keturių bei užėmė IV-ąją vietą.

„Esame patenkinti visomis sąlygomis, kurias mums užtikrino turnyro organizatoriai. Šįkart vertėmės be penkių pagrindinių žaidėjų, bet džiaugiuosi, kad visi galėjo išbandyti savo jėgas ir patirti rungtynių atmosferą“, – minėjo vyriausiasis treneris G. Vileita.