Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Prieš nuožmią kovą dėl U15 aukso – apsikeitimai komplimentais

2018 05 17 MKL.lt

„LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) 2017-2018 metų sezonas artėja prie pabaigos. Šį savaitgalį krepšinio mylėtojai išvys vieną iš paskutinių finalo ketvertų, kuris keturias geriausias šalies penkiolikmečių komandas pakvies į Kauną.

„LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ (MKL) 2017-2018 metų sezonas artėja prie pabaigos. Šį savaitgalį krepšinio mylėtojai išvys vieną iš paskutinių finalo ketvertų, kuris keturias geriausias šalies penkiolikmečių komandas pakvies į Kauną.Sabonio krepšinio centre dėl medalių kausis Jaunučių U15 (gim. 2003 m.) čempionato komandos.

Praėjusių metų finalo pakartojimas

Jau pusfinalyje krepšinio mėgėjų lauks Vilniaus miesto derbis. Dėl bilieto į finalą susigrums Sostinės krepšinio mokyklos I komanda „Warranty Expert“ ir Vilniaus krepšinio mokyklos I komanda „Teknos“. Galima neoficialiai sakyti, kad šios komandos žaidė 2003 m. gimusių vaikinų finale praėjusiame sezone, kur tada susitiko Sostinės KM krepšininkai ir Š.Marčiulionio krepšinio akademijos komanda „Teknos“.

Po sezono krepšinio žemėlapyje nebelikus Š.Marčiulionio KA komandos, treneris Edvinas Justa ir didelis būrys „akademikų“ patraukė į VKM. Tiesa, tąsyk finale SKM triumfavo 55:51.

Šį sezoną Vilniaus KM ir Sostinės KM komandos tarpusavyje kovėsi ir pasidalino po pergalę. VKM triumfavo 89:78, o SKM pasiekė revanšą 70:64.

Reguliariame sezone abiejų komandų kelias taip pat buvo identiškas. Abi Vilniaus komandas iškovojo po 19 pergalių, patyrė 3 nesėkmes ir pasidalino 2-3 vietas. Mindaugo Noreikos treniruojama SKM komanda ketvirtfinalyje, mokyklos derbyje, eliminavo Sostinės KM II komandą „Vichy“, o Vilniaus KM auklėtiniai po trijų rungtynių serijos nugalėjo Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ atstovus.

Šį sezoną VKM komandoje Emilis Butkus per rungtynes renka po 27 taškus ir atkovoja po 10 kamuolių. Lukas Gudavičius įmeta 15 taškų ir atkovoja 9 kamuolius, o Rytis Lemežis renka po 13 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

„Finalus pasitinkame kovingomis nuotaikomis, ruošiamės, dėliojame paskutinius akcentus, kurie gali padėti rungtynėse“, – tikina VKM narys E.Butkus. – Varžovai – praėjusių metų čempionai, labai kovinga komanda, agresyviai ginasi, sumaniai puola, yra labai gerai fiziškai parengti ir net neabejoju, kad bus labai sunku, bet sieksime atsirevanšuoti už nesėkmę pernai. Manau, kad laimės tie, kurie parodys daugiau noro, kurie pasiims daugiau kamuolių ir geriau susitvarkys su jauduliu bei sugebės įvykdyti trenerių nurodymus. Mūsų stiprybė – komandinis žaidimas, tai yra raktas į pergalę. Į finalo ketvertą važiuojame su vienu ir aiškiu tikslu – aukso medaliais“.

SKM gretose Lukas Pivoriūnas, Gytis Valickas ir Bartautas Linartas pelno po 12 taškų. Metais jaunesnis Gediminas Alisas įmeta po 10.

„Norime apginti čempionų titulą“, – sako SKM narys L.Pivoriūnas. – Nuotaikos yra puikios, esame pasiruošę atiduoti visas jėgas. Mūsų varžovai talentingi ir stiprūs, žaisti niekada nebūna lengva. Manau, kad mūsų stipriosios pusės yra greitas puolimas ir lengvi taškai, turime būti komanda ir žaisti agresyviai“.

Ar reguliaraus sezono laimėtojai išliks favoritais?

Reguliaraus sezono nugalėtojais tapo ir bilieto į finalą sieks Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro I komanda „Beko“. Tiesa, kauniečiai surinko 19 pergalių ir patyrė 3 nesėkmes, tiek pat kiek abi Vilniaus komandos, tačiau dėl geresnių tarpusavio rezultatų užėmė pirmąją vietą. Ketvirtfinalyje Rolando Rakučio auklėtiniai užtikrintai įveikė Palangos sporto centro auklėtinius.

Pusfinalyje „saboniukams“ iššūkį mes Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos I komanda „Authentic Cars“. Pajūrio atstovai reguliariame sezone iškovojo 17 pergalių, suklupo 5 kartus ir užėmė 4 vietą. Ketvirtfinalyje „knašiukai“ eliminavo Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro ekipą.

Kauno ir Klaipėdos komandos praėjusiame sezone susikovė dėl MKL čempionato bronzos medalių ir tada stipresni buvo „saboniukai“. Šį sezoną komandos tarpusavyje kovėsi 2 kartus ir abu mačai buvo itin įtempti. V.Knašiaus KM laimėjo 1 taško skirtumu, o Sabonio KC – 2.

V.Knašiaus KM pirmuoju smuiku griežia trenerio Mindaugo Mockaus sūnus Mintautas, kuris per mačą pelno po 21 tašką ir atkovoja po 8 kamuolius. Gabrielius Mažeika renka po 16 taškų ir atkovoja po 14 kamuolių, o Jokūbas Skurdenis ir Radvilas Kneižys pelno po 10.

„Džiaugiamės, kad esame finalo ketverte, o čia visos komandos stiprios ir nei vienos nereikia nuvertinti“, – tikina V.Knašiaus KM atstovas Mintautas Mockus. – Manau, kad tikrai galime kovoti dėl medalių, tai yra mūsų troškimas. Kiekvienas individualiai turėsime atiduoti visas jėgas“.

Sabonio KC komandoje Oleg Kojenets pelno po 15 taškų ir atkovoja po 11 kamuolių. Edas Valenta renka po 14 taškų ir atkovoja po 9 kamuolius, o Liutautas Lelevičius pelno po 13.

„Finalo ketvertą pasitinkame darbingomis bei puikiomis nuotaikomis“, – teigia „saboniukas“ L.Lelevičius. – V.Knašiaus komanda išsiskiria gerais metikais, turi aukštą žmogų, visa komanda puikiai mato vienas kitą. Šį sezoną vieną kartą jau nudegėme, komanda parodė, kad turi tvirtą charakterį, tačiau mūsų stipriosios pusės yra greitas puolimas bei ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis, kuriomis ir stengsimės pasinaudoti“.

Jaunučių U15 (gim. 2003 m.) čempionato finalo ketvertas:

(Sabonio krepšinio centras – Pašilės g. 41, Kaunas)

05-19 15:00 val. Sostinės KM I-„Warranty Expert“ – Vilniaus KM I-„Teknos“
05-19 17:15 val. Sabonio KC I-„Beko“ – V.Knašiaus KM I-„Authentic Cars“

05-20 13:00 val. rungtynės dėl 3 vietos
05-20 15:15 val. rungtynės dėl 1 vietos

MKL U15 F4

Naujienų sąrašas