Puikiai rungtynes pradėjusi SKM „Electrolux“ krito paskutiniame ketvirtyje

2017 10 28 SKM

Puikiai rungtynes pradėjusi ir žaidimo planą sėkmingai vykdžiusi  Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „Electrolux“ (1/2) komanda nesulaikė varžovų lyderių ketvirtajame kėlinyje. Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) U16 čempionate Tomo Purlio auklėtiniai po permainingos kovos 70:83 (21:21, 15:16, 23:28, 11:18) nusileido Pauliaus Budėno vadovaujamai Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) „Alpi Baltika“ (3/0) ekipai.

PROTOKOLAS

Pirmuosius taškus SKM komandai prabėgus minutei pelnė Domantas Pauža. „Electrolux“ spurtą jau rungtynių pradžioje inicijavo taiklus Juliaus Vaitkaus šūvis iš toli ir 4 Huberto Pivoriaus taškai. Po jų T. Purlio auklėtiniai šovė į priekį  10:4 (5 min.). „Alpi Baltika“ treneris P. Budėnas buvo priverstas išnaudoti pirmąją minutės pertraukėlę.

Vėliau darbo ėmėsi VKM komandos lyderis Ąžuolas Tubelis. Jo ir kitų krepšininkų pastangomis skirtumas buvo sumažintas ir po pirmojo kėlinio švieslentėje degė lygybė – 21:21.

Antrajame kėlinyje „Electrolux“ į priekį vėl išvedė taiklus Igno Vaitkaus baudos metimas ir H. Pivoriaus taškai. Tuo metu varžovai pirmuosius taškus antroje rungtynių atkarpoje pelnė tik prasidėjus ketvirtajai dvikovos minutei. Įpusėjus kėliniui rezultatas vėl buvo lygus – 28:28 (15 min.). Antrąjį kėlinį užbaigė Edvino Volodkovič dvitaškis. Komandos į rūbines išėjo ilsėtis SKM atsiliekant minimaliu skirtumu 36:37.

Po 25 rungtynių min. D. Paužos taiklaus metimo rezultatas buvo lygus (47:47), tačiau priešpaskutinė trečiojo kėlinio minutė po taiklių Augusto Marčiulionio baudos metimų prasidėjo „Electrolux“ turint jau 11 taškų deficitą (50:61). Visgi kėlinio pabaigoje SKM auklėtiniai sugebėjo stabilizuoti padėtį ir prieš ketvirtąjį kėlinį nuo varžovų atsiliko vos 6 taškais.

Lemiamą atkarpą sėkmingiau pradėjo Ą. Tubelio, A. Marčiulionio ir Lino Savicko į priekį timptelėta „Alpi Baltika“ ekipa, kuri netruko susigrąžinti dviženklį pranašumą (70:59, 32 min.). Vėliau skirtumas išaugo iki 16 taškų žymos, o jį iki 8 sumažino Rokas Radzevičius. Vis tik dar labiau per likusį laiką T. Purlio auklėtiniams priartėti nepavyko.

SKM gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 20 taškų pelnęs (7/13 dvit.), H. Pivorius. 18 taškų surinko J. Vaitkus, 16 – D. Pauža.

VKM komandoje išsiskyrė Ą. Tubelis (31 tšk., 12 atk. kam.), 3 per. kam.) ir A. Marčiulionis (21 tšk.,  7 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam.).

Kitą savaitgalį T. Purlio komanda namuose priims Arvydo Sabonio krepšinio centro „Stiklita“ krepšininkus.

„Electrolux“: Hubertas Pivorius 20, Julius Vaitkus 18, Domantas Pauža 16, Rokas Radzevičius 11, Edvinas Volodkovič 2, Titas Kalinauskas 2, Ernestas Stulgis 1.

„Alpi Baltika“: Ąžuolas Tubelis 31 (36 naud. bal.), Augustas Marčiulionis 21, Aras Valenta 9, Linas Savickas 8.