Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

R. Kasparavičius prieš finalinį ketvertą: „SKM Capital Liūtų“ palaikymas yra kažkas pasakiško

2018 04 20 Balys Šmigelskas, SKM.lt

Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

„Tai, kokį mes turime palaikymą yra kažkas pasakiško. Tai, kad esu šios komandos treneris, su tokiu palaikymo užnugariu, yra palaiminimas ir dovana man“, – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos „LIDL–MKL“ U14 finalinio ketverto išvakarėse sakė Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „Capital Liūtų“ treneris Rokas Kasparavičius.

Krepšinio specialistai sutinka, kad šią komandą į dar neregėtas aukštumas atvedė ypatingai kibi gynyba ir įspūdingas palaikymas, kuris liūtams prideda dar daugiau energijos ir motyvacijos.

DAUGIAU APIE SKM CAPITAL LIŪTUS

„Žaidžiame prieš stipriausias savo metų Lietuvos komandas finaliniame ketverte  – mes jau laimėsime patirties, įspūdžių, tobulėjimo“, – papildomo spaudimo savo auklėtiniams nekelia SKM treneris.

Specialistas negailėjo gerų žodžių šeštadienio varžovui – Arvydo Sabonio krepšinio centro „Beko“ ekipai, kurią įvardijo kaip talentingiausią viso čempionato komandą.

Kaip „SKM Capital Liūtai“ ruošiasi finaliniam ketvertui?, – SKM.lt pradėjo pokalbį su R. Kasparavičiumi.

Finaliniam ketvertui ruošiamės įprastai. Viso sezono metu mums nėra lengvų varžovų ar rungtynių, tad visoms ruošdavomės atsakingai, tarsi finalinėms. Po ketvirtfinalio serijos kiek pailsėjome ir turėjome kelias intensyvesnias treniruotes, kur didesnį dėmesį skyrėme fiziniam pasirengimui. Paskutines porą treniruočių krūvis kūnui bus mažesnis, bet didesnis mąstymui, sprendimams, kokybei.

„SKM Capital Liūtai“ jau dabar vadinami maloniausiu sezono siurprizu. Ką vaikinams sakėte rūbinėje prieš lemiamą ketvirtfinalio kovą ir jau patekus tarp 4 pajėgiausių komandų?

Vyrukams tiek prieš pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes žadėjau, kad laimės stipresni, tiek prieš antrąsias žadėjau tą patį. Po antrųjų rungtynių priminiau savo pažadą ir padėkojau, kad jie jį suprato ir išsivertė, taip kaip visi norėjome. 

Esate viena kibiausiai besiginančių komandų. Kaip pavyko sėkmingai įskiepyti šį žaidimo modelį? 

Visi turime trūkumų: fizinių, techninių, psichologinių, darbštumo ir t. t. Aš pasirinkau paprasčiausią kelią kaip juos kompensuoti mūsų komandoje – ariant gynyboje, nenusileidžiant, spaudžiant nepriklausomai nuo to, koks tavo varžovas talentingas, techniškas, aukštas ar greitas. Komanda turi tinkamus žaidėjus, kurie yra darbštumo, atsidavimo ir kibumo pavyzdys. Nori nenori, tuo užsikrečia visi pas mus besitreniruojantys.

 

Tai, kad „SKM Capital Liūtai“ į finalinį ketvertą žengė kaip ketvirtoji reguliaraus sezono komanda, turbūt, žaidėjams yra tik pliusas? Nėra papildomo spaudimo, įsipareigojimo būtinai dar kažką pasiekti?

Norisi, kad kasmet tobulėtume ir būtume geresni. Lengviausias būdas (ne visada teisingiausias) tai pamatuoti yra rezultatai. Pergalių šiemet yra daugiau nei pernai, vieta lentelėje – aukštesnė, atkrintamosiose nueita toliau. Šeštadienį – dar vienos rungtynės, dar vienos finalinės. Sekmadienį – dar vienos finalinės. Tad spaudimas mums kaskart toks pats. Tikrai ne mažesnis. Aš nematau minusų, vien pliusus, laimėsime ar pralaimėsime. Žaidžiame prieš stipriausias savo metų Lietuvos komandas finaliniame ketverte  – mes jau laimėsime patirties, įspūdžių, tobulėjimo.

Nors rungtynės vyks Kaune, svečių arenoje laukiamas ir itin gausus SKM gerbėjų desantas. Kiek toks palaikymas yra svarbus patiems krepšininkams?

Liūtų palaikymo desantas dirba jau nuo seno. Tai, kokį mes turime palaikymą yra kažkas pasakiško. Neįžeidžiant kitų komandų – nemačiau nė pas vieną jaunimo komandą, nei vienuose metuose tokio palaikymo, kokį turime mes. Tai, kad esu šios komandos treneris, su tokiu palaikymo užnugariu, yra palaiminimas ir dovana man. Per tiek metų praktiškai nežaidėme rungtynių svečiuose, tik nuvykdavome į kitą miestą ar šalį, o ten – visi liūtų tėveliai ir artimieji. Visi žino savo pareigas: tėveliai – palaikyti, vyrukai – žaisti, treneris – treniruoti. Niekas nesikiša į kitų pareigas. Vienas malonumas būti šios komandos treneriu.

Kaip apibūdintumėte varžovą pusfinalyje –  A. Sabonio KC?

Tai – talentingiausia komanda. „Pirmajame iššūkyje“ jie buvo favoritai, pernai reguliariajame sezone patyrė tik vieną pralaimėjimą.  Abu metus slystelėjo pusfinalyje ir liko treti. Šiemet jie vėl pirmi reguliariajame sezone, tik su dviem pralaimėjimais. Šįkart, manau, jie trina delnais gavę pusfinalyje liūtus bei svajoja apie finalą. Visgi svajoja visi (šypsosi).

Kad ir kaip besibaigtų sezonas, tam tikras išvadas galima daryti jau dabar. Turbūt svarbu ne tik komandiniai rezultatai, bet ir individualus žaidėjų tobulėjimas. Ar šioje vietoje galima pasidžiaugti?

Žinoma, be žaidėjų individualių sugebėjimų ir tobulėjimo nebus ir komandinių rezultatų. Paišyti linijas ant trenerio lentos lengviausia dalis. Darbas ir prakaitas treniruotėse, visai kas kita. Pas mus komandoje pritinginčių nėra – tas labiausiai ir džiugina.   

Liūtų žaidėjai Rokas Čepononis ir Paulius Matulionis treniravosi su Šakių „Vyčio“ ir Molėtų „Ežerūno“ klubais. Kiek tai svarbu patiems žaidėjams ir visai komandai?

Svarbu kaip motyvacija toliau stengtis ir tikėti tuo, ką darai. Taip pat žaidėjai pamato, kiek jau nemažai moka lyginant su profesionalais. Ir tuo pačiu, kiek dar daug trūksta iki jų. Kas tai suvokia, kryptingai dirba ir treniruojasi. Neabejoju, vieną dieną jie bus tose treniruotėse nuolat.

TVARKARAŠTIS

U14 berniukų (gim. 2004 m.) „LIDL–MKL" finalo ketvertas

Vieta: „Žalgirio“ treniruočių centras (Naglio g. 4A, Kaunas)

Laikas:

Balandžio 21 d. (šeštadienis)

16:00 val. „SKM Capital Liūtai“–Sabonio KC „Beko“

18:15 val. „SKM EMSI Gorilos"–Tornado „Envija“

Balandžio 22 d. (sekmadienis)

14:45 val. mažasis finalas

17:00 val. didysis finalas

U14 vaikinai FB Event foto

Naujienų sąrašas