Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Šaltakraujis K. Bartkus – B diviziono MVP

2019 05 08 Erikas Petrikas/SKM.LT
„Grizlių“ lyderis organizuoja eilinę pozicinę ataką
Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) balandžio mėnesio naudingiausiuoju žaidėju tapo paskutinįjį bilietą į A divizioną padėjęs iškovoti „SKM-IV Grizlių“ šaltakraujis žaidėjas – Kajus Bartkus.

„Šis MVP titulas man reiškia labai daug. Jis primins man apie šį nuostabų sezoną atstovaujant „Grizlių“ garbę. Šis sezonas mums buvo ypatingas. Kaip komanda – mes labai patobulėjome ir įgijome daug patirties. Manau, atlikome tai, ką buvome pasiruošę padaryti sezono pradžioje – patekti į grėsmingąjį A divizioną“, – dėstė K. Bartkus

IMG 3186

Patobulėję ir sparčiai į priekį judantys „Grizliai“ kitąmet pravers U15 A diviziono duris/Nuotr. autorius Elvis Žaldaris

U14 čempionate balandžio mėnesį „SKM-IV Grizliai“ (treneris Antanas Gliožeris) iškovojo 3 pergales iš 5 žaistų rungtynių. Vis tik kiekviena pergalė buvo aukso vertės – pirmoji pergalė pasiekta U14 B diviziono finalo ketverte, o toji pergalė leido A. Gliožerio auklėtiniams džiaugtis patekimu į didįjį finalą ir suteikė galimybę kovoti dėl vietos kitąmet vykstančiame Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) U15 A divizione.

„Mano komanda „SKM-IV Grizliai“ pasižymi komandiniu darbu, žaidimu ir gera atmosfera tarp visų „Grizlių“. Na, prieš porą metų vos patekome į MKL B diviziono Top 32 etapą, o praeitame sezone neįveikėme grupių barjero, tai mano nuomone, šis sezonas buvo mūsų „persilaužimo“ metas.

Manau, man labiausiai įsimins patekimas į Top 4. Tądien vėl grįžome į grėsminguosius Šiaulius, kur mūsų laukė Deivido Žukausko vedami Šiauliai. Per 10 sekundžių suklydome 3 kartus ir varžovų netaiklių baudų metimų dėka šventėme istorinę pergalę. Du kartus iš eilės palaužti Šiaulių komandą, kuri buvo nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo reguliariojo sezono metu yra kažkas neįtikėtino!“, – K. Bartkus apibūdino savo komandą ir įsimintiniausią šio sezono akimirką.

IMG 3182

Antrąją vietą B divizione iškovojusiems A. Gliožerio auklėtiniams šis sezonas įsimins ilgam/Nuotr. autorius S. Čirba

„Be komentarų (juokiasi)... Kajus yra Kajus. Užsitaiso, nepataiko, bet kai jau pataiko, tai skandina varžovų laivą.“, – apie savo auklėtinį pusiau juokais pasakė A. Gliožeris

Paskutinėse šio sezono rungtynėse prieš Biržų sporto centro krepšininkus – K. Bartkus įrodė savo meistriškumą ir kaip D‘Angelo Russellas pasakytų „ledus venose“. Lemiamomis akimirkomis K. Bartkus paliko visus žiūrovus aikčioti – paskutinysis Kajaus metimas buvo pataikytas nuo lentos viršaus, o prie to pačio – SKM lyderis stojo mesti baudos metimo, kuris galiausiai nulėmė šio mačo nugalėtoją (74:73).

3EDC6AAB DE8E 439E B1A9 72251783D2D9

Rimtį ir solidų žaidimą lemiamomis akimirkomis demonstruojantis K. Bartkus primena Bruklino „Nets“ žaidėją D‘Angelo Russellą

„Lemiamomis akimirkomis jaučiausi lyg išaušo mano metas, per kurį turiu padaryti ir parodyti viską, ką galiu. Sunkiais momentais įvairios mintys verda galvoje, tačiau svarbiausia mintis yra ta, kurios niekada neatmetu – mes turime laimėti. Aš tiesiog stengiuosi aikštelėje atiduoti visą save ir kartais tai pasimato labiau, o kartais mažiau“, – apie šaltakraujiškus metimus į varžovų krepšį papasakojo K. Bartkus

Ši pergalė vainikavo A. Gliožerio ir jo auklėtinių darbą – iškovota vieta A divizione. Šioje kelionėje K. Bartkus vidutiniškai rinko po 13,2 taško, sugriebdavo 4,4 atšokusio kamuolio, 2,2 karto rasdavo laisvesnį komandos draugą ir bent po 1 kartą gelbėdavo savo komandos kailį lemiamu rungtynių metu.

„Taip pat noriu padėkoti savo mamai, kuri prieš kiekvienas rungtynes mane motyvuoja, ir pasako „Parodyk, ką gali, nustebink varžovus.“ Šie žodžiai visada mane motyvuoja žaisti virš savo galimybių ribos.

IMG 3183

Norėdamas parodyti dar geresnį žaidimą – K. Bartkus visada turi puikų abiejų tėvų užnugarį/E. Žaldario nuotr.

Artėja vasara, tad stengsiuosi laiko veltui neleisti ir prieš ateinančias kovas reikia labai daug patobulėti, jei noriu rodyti gerą žaidimą kitais metais. Manau, vasaros metu reikės dirbti daugiau su savo fiziškumu, staigumu bei greičiu. Tiek aš, tiek komanda suprantame, kad pergalių A divizione niekas laisvai nedalina ir kad jas pasiekti reikės rungtynėse atiduoti visą save.

Na, o kiekvienam žaidėjui, kuris nori laimėti MVP reikia imtis iniciatyvos, kai komandai to labiausiai reikia. Taiklūs metimai tik užveda patį tave ir visą komandą. Reikia priimti gerus sprendimus puolime ir gynyboje, o to, tiesą pasakius, man kartais nepavykdavo padaryti (juokiasi)“, – K. Bartkus padėkojo mamai, pasakė savo vasaros planus ir atskleidė, kaip tapti MVP.

K. Bartkus

K. Bartkus finalo metu/Nuotr. autorius S. Čirba

Kajui, kaip ir visiems buvusiems bei būsimiems „LIDL–MKL“ B diviziono naudingiausiems krepšininkams SKM gretose, atiteks įspūdingas prizas – „Electrolux“ įsteigtas ir specialiai sportininkams pritaikytas maisto maišytuvas „Sport Blender“. Be to, B diviziono MVP laukia „SKM Protų“ mūšis su naudingiausiuoju A diviziono žaidėju.

Naujienų sąrašas