Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Sausio MVP – snaiperis J. Vaitkus (simbolinis penketas, T. Purlio komentaras)

2018 02 06 SKM.lt

Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

Sausio mėnesį Sostinės krepšinio mokykloje (SKM) ryškiausiai spindėjo Juliaus Vaitkaus žvaigždė. Tomo Purlio vadovaujamoje „Electrolux“ (9/4) komandoje žaidžiantis 16-likmetis Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) sausį vidutiniškai rinkdavo po 20 taškų, atkovodavo 5 kamuolius, atlikdavo 6 rezultatyvius perdavimus, perimdavo 2 kamuolius ir fiksuodavo 24 naudingumo balų vidurkį. Krepšį iš toli J. Vaitkus atakavo pribloškiamu 84 proc. taiklumu (6/7).

Akyliau MKL batalijas stebintiems žiūrovams toks sostinės krepšininko taiklumas neturėtų stebinti. 2017–2018 m. sezone krepšį iš toli J. Vaitkus atakuodavo 49 proc. tikslumu (25/51), o sausio 21 d. vykusioje LIDL–MKL „Žvaigždžių dienos“ snaiperio konkurse užėmė antrąją vietą.

Sausį „Electrolux“ laimėjo abejas žaistas rungtynes. Mače su Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM, 3/10) II komanda Julius kėsinosi į trigubą dublį (16 tšk., 7 atk. kam., 9 rez. perd., 30 naud. bal.), o rungtynes SKM laimėjo 88:54.

Kitame mače „Electrolux“ ekipa 79:75 palaužė Tornado „Fudo“ (5/7).

SKM atstovas praėjusią savaitę su Lietuvos jaunučių rinktine (iki 16 metų) keliavo į kontrolinį turnyrą Turkijoje. Pasak vyriausiojo rinktinės trenerio T. Purlio, tai buvo rimčiausias jėgų pasitikrinimas prieš rugpjūčio 10–18 d. Serbijoje vyksiantį Europos čempionatą.

Deja, vienam perspektyviausių #skmvilnius krepšininkų šis turnyras susiklostė itin apmaudžiai. Pirmosiomis pirmųjų rungtynių minutėmis Turkijoje J. Vaitkus patyrė kelio traumą. Iš pradžių buvo manyta, jog sužeidimas nėra rimtas, tačiau atlikus magnetinio rezonanso tyrimą paaiškėjo, jog krepšininkui plyšo priekiniai kryžminiai raiščiai. Tai reiškia, kad vilnietis kontaktinį krepšinį galės pradėti žaisti ne greičiau nei po 6 mėnesių.

 

rsz img 8799

 

„Visų pirma, noriu išreikšti palaikymą ir tikėjimą Juliumi. Sezono pradžia jam buvo permaininga, bet pastarieji pora mėnesių jam buvo tiesiog fantastiški. Jo žaidime atsirado stabilumas, iš toli atakuodavo labai aukštu procentu. sportinės formos kreivė judėjo į viršų. Jis turi visas lyderio savybes, nebijo imtis iniciatyvos ir tai daro sėkmingai. Julius yra ir emocinis komandos lyderis. Atsakingiausiais rungtynių momentais su Tornado komanda jis atliko visus svarbiausius metimus, kurie lėmė pergalę. Pastebiu, kad jau ne pirmą kartą tokias sudėtingas traumas patiria savo piką pasiekę krepšininkai. Julius pastaruoju metu žaidė puikiai ir gynyboje, ir puolime, buvo tinkamai pasiruošęs psichologiškai ir fiziškai, vis tvirčiau jautėsi ir rinktinėje“, – antradienio vakarą SKM.lt svetainei kalbėjo T. Purlys.

„Dabar jau reikia žiūrėti į priekį. Laukia operacija. Labai svarbu tinkamai atlikti reabilitaciją, daryti kuo daugiau atstatomųjų pratimų. Nuo to labai priklausys jo tolimesnė ateitis. Tai yra išbandymas ir nereikia nuleisti rankų. Jeigu sėkmingai praeini reabilitacijos periodą, po 8–10 mėnesių gali daryti tą patį, ką darei iki traumos. Gaila, į U16 čempionatą jis greičiausiai nevyks, bet turi visas galimybes pasiruošti artėjančiam MKL sezonui“, – artimiausią auklėtinio ateitį piešė SKM ir Lietuvos jaunučių rinktinės strategas.

Savo prizą – treniruotę su profesionaliu klubu – J. Vaitkus atsiims jau rudenį. SKM kolektyvas linki Juliui į krepšinį sugrįžti dar tvirtesniam.

Simbolinis SKM žaidėjų penketas renkamas atsižvelgiant į asmeninius ir komandos rezultatus bei trenerių įžvalgas.

Simbolinis MKL A diviziono penketas

JULIUS VAITKUS (31 min., 20 tšk. (84 proc. trit., 6/7), 5 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam., 24 naud. bal.). U16, „Electrolux“ (2/0), treneris Tomas Purlys.

TITAS VAITEKŪNAS (26 min., 20 tšk. (77 proc. dvit., 19/25),8 atk. kam., 24 naud. bal.). „Electrolux“ (2/0), treneris Tomas Purlys.

GYTIS VALICKAS (22 min., 15 tšk., (70 proc. dvit., 12/16), 7 atk. kam., 2 per. kam., 18 naud. bal.). U15, „Warranty Expert“ (2/0), treneris Mindaugas Noreika.

GYTIS AURUŠKEVIČIUS (21 min., 7 tšk., 12 atk. kam., 17 naud. bal.). U14, EMSI (2/1), treneris Algirdas Milonas.

ERNESTAS MATULEVIČ (19 min., 11 tšk., (56 proc. dvit., 13/21), 10 atk. kam., 2 per. kam., 19 naud. bal.). U13, „Drakonai“ (3/0), treneris Karolis Čyžius.

 

Sausį sostinėje labiausiai spindėjo @_dzeivy_ žvaigždė. Praėjusią savaitę #JuliusVaitkus atstovaudamas Lietuvos jaunučių rinktinei patyrė sudėtingą traumą ir be krepšinio turės praleisti bent 6 mėnesius. „Visų pirma, noriu išreikšti palaikymą ir tikėjimą Juliumi. Pastarieji pora mėnesių jam buvo tiesiog fantastiški. Julius turi visas lyderio savybes. Jis yra ir emocinis komandos lyderis. Dabar jau reikia žiūrėti į priekį. Jeigu sėkmingai atlieki reabilitaciją, po 8—10 mėnesių gali daryti tą patį, ką darei iki traumos”, — antradienio vakarą svetainei SKM.lt kalbėjo @tomaspurlys. SKM kolektyvas linki Juliui į krepšinį sugrįžti dar tvirtesniam ir geresniam. #skmvilnius #SKM #sostinė #sezonas11 #BasketballSchool #MVP #january #ErnestasMatulevič @vaitekunas19 #GytisAuruškevičius @valickas6 @moksleiviu_krepsinio_lyga #MKL

A post shared by Sostinės krepšinio mokykla (@skmvilnius) on Feb 6, 2018 at 10:19am PST

Naujienų sąrašas