Savaitės pulsas: pergalė lyderių mūšyje ir dominuojantis Gantas

2021 11 29
„SKM-I Outpro.lt“ (7/0) tapo vienvaldžiais U13 čempionato lyderiais
Nuotr. autorius: Eligijus Kučikas

Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) pirmojo rato kovos persirito į antrąją pusę. Plačiau apie Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) pasirodymus – specialioje savaitės apžvalgoje.

Savaitės rungtynėse U13 čempionato A divizione susitiko iki tol be pralaimėjimų žygiavusios „SKM-I Outpro.lt“ (7/0) ir Kauno KA „Snaiperis“ (6/1) ekipos.

Sezono lyderių dvikova prasidėjo itin nervingai – namuose žaidę SKM krepšininkai per pirmąsias 9 minutes sukrapštė vos 3 taškus, o kėlinį pralaimėjo 5:10.

Antrajame kėlinyje Mindaugo Noreikos auklėtiniai atsitiesė. Aikštėje pasirodžiusio Martyno Suzanovičiaus ir kitų vilniečių pastangomis kėlinį SKM laimėjo 19:8. Trečiąjį ir ketvirtąjį ketvirčius aikštės šeimininkai laimėjo 17:15, o rungtynes – 58:48.

Mačo pradžioje po krepšiais dėl kamuolių geriau kovojo KA „Snaiperis“, tačiau reikliojo M. Noreikos vadovaujami vilniečiai netruko padaryti išvadas – kova po krepšiais buvo laimėta įtikinamu rezultatu 86:51.

SKM atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (10:2), tačiau dažniau klydo (25:17).

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo M. Suzanovičius (12 taškų, 13 atkovotų kamuolių, 22 naudingumo balai).

Po krepšiais dominavęs „SKM-I Outpro.lt“ aukštaūgis Benas Biržinis sugriebė net 25 kamuolius (13 iš jų puolime) ir surinko 16 efektyvumo balų.

Įspūdingą pasirodymą surengė „SKM-II Tigrai“ (5/2). Arvydo Menkevičiaus auklėtiniai U16 čempionato A divizione svečiuose 104:94 įveikė Jonavos KKSC (1/6) ir turnyrinėje lentelėje pakilo į 3 vietą.

Rezultatyviame ir permainingame mače abi komandos stabiliai pataikė iš toli – SKM tikslą pasiekė 8 iš 17 (47 proc.), o Jonavos krepšininkai pataikė 7 iš 16 tritaškių (44 proc.).

„SKM-I Tigrai“ kovą po krepšiais laimėjo 55:32, iš jų net 25 kamuolius atkovodami puolime (prieš varžovų 6) ir perėmė daugiau kamuolių (13:5).

Dar vieną pribloškiantį pasirodymą MKL čempionate surengė komandos lyderiu tapęs Gantas Križanauskas. SKM auklėtinis pataikė 13 dvitaškių iš 22, 2 tritaškius iš 3, 3 baudos metimus iš 4, atkovojo 10 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, pelnė 35 taškus ir surinko 40 efektyvumo balų.

G. Križanauskui šis pasirodymas pelnė geriausio SKM savaitės žaidėjo vardą. Tai jau antrasis toks krepšininko pasiekimas šiame sezone – lapkričio pradžioje „SKM-II Tigrų“ lyderis surinko 47 naudingumo balus ir taip pat buvo paskelbtas savaitės žaidėju.

Jam atitenka stilingos SKM atributikos dovanos ir sveikuoliškų energinių batonėlių „Me2U“ rinkinys. Kviečiame užsukti į SKM biurą (Kalvarijų 129) ir atsiimti pelnytus prizus. Tai reiktų padaryti per 2 savaites, kitu atveju dovanos grįš į bendrą prizinį fondą.

G. Križanauskui Jonavoje puikiai talkino 20 kamuolių atkovojęs, 4 rezultatyvius perdavimus atlikęs, 3 kamuolius perėmęs 17 taškų pelnęs ir 31 naudingumo balą surinkęs Titas Dabriega.

Tuo metu Mantas Rimkus pataikė 9 dvitaškius iš 15, 3 tritaškius iš 7, perėmė 3 kamuolius, surinko 28 taškus ir 22 naudingumo balus.

rsz jpg 018

G. Križanauskas šiame sezone SKM savaitės žaidėju tampa jau antrąjį kartą/S. Čirbos nuotr.

Šią savaitę SKM TV eteryje transliuosime 3 rungtynes.

Gruodžio 2 d., ketvirtadienį, 16:00 val., pakviesime stebėti U16 čempionato rungtynes, kuriose susitiks „SKM-I GEALAN“ (6/1) ir Kauno KM „Žalgiris-I“ (5/2).

Sekmadienį moksleivių krepšinio mėgėjams pasiūlysime net dvi U18 čempionato rungtynes. 11:30 val. rodysime „SKM-II Liūtų“ (2/5) – Raseinių KKSC (1/5) mačą, o 13:30 val. pakviesime stebėti intriguojančio susitikimo tarp „SKM-I EMSI Gorilų“ (6/1) – V. Knašiaus KM-I „Jumex“ (6/0) ekipų.

Visos minėtos rungtynės bus transliuojamos SKM „Facebook“ paskyroje.

Daugiau naujienų, nuotraukų vaizdo reportažų ir kitų įdomių medžiagų iš SKM komandų pasirodymų MKL čempionate visada rasite FACEBOOK IR INSTAGRAM paskyrose.

Simbolinis SKM savaitės penketas

GANTAS KRIŽANAUSKAS (MVP): 40 naudingumo balų, „SKM-II Tigrai“. U16, treneris Arvydas Menkevičus.

TITAS DABRIEGA: 31 naudingumo balas, „SKM-II Tigrai“. U16, treneris Arvydas Menkevičus.

JEGOR MILOVANOV: 28 naudingumo balai, „SKM-I Warranty Expert“. U15, treneris Tomas Urbelionis.

MARTYNAS SUZANOVIČIUS: 22 naudingumo balai, „SKM-I Outpro.lt“. U13, treneris Mindaugas Noreika.

MYKOLAS MAČIULIS: 21 naudingumo balas, „SKM-I Vilniaus duona“. U17, treneris Karolis Čyžius.