Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Savaitės rungtynėse – finalo ketverto komandų susitikimas

2018 11 02 Erikas Petrikas/SKM.LT
Talentingiausios SKM 15-mečių komandos stoja į tarpusavio akistatą
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris/SKM.LT

Nors šią savaitę moksleiviams mokykloje yra atostogos, tačiau krepšinio aikštelėse nėra kada ilsėtis, nes mūsų laukia begalė įdomių kovų Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje („LIDL–MKL“). #SKMSavaitėsRungtynės rubrikos vardas atitenka U15 čempionato dvikovai tarp Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „I-EMSI Gorilos“ ir „II-Capital Liūtai“ komandų. Verta paminėti tai, jog šios rungtynės bus transliuojamos tiesiogiai mūsų „Facebook“ profilyje! 

SITUACIJA

Abi šios ekipos praėjusį sezoną susitiko 3 kartus. Pirmosiose rungtynėse kova vyko iki paskutinių akimirkų, tačiau „Gorilos“ šventė pergalę (59:56). Antrosios rungtynės buvo kiek kitokios – nuo pat pirmųjų akimirkų išsiveržę „Gorilų“ krepšininkai nesisukiojo atgal ir šventė pergalę (54:76). O paskutinėse sezono rungtynėse komandos kovojo dėl bronzos medalių. Trečią kartą šiame sezone savo pranašumą įrodė „Gorilų“ sportininkai (49:63) laimėję bronzos medalius.

SKAIČIAI

„Gorilų“ ekipoje praėjusį sezoną rezultatyviausias buvo Gediminas Alisas, kuris vidutiniškai per rungtynes įmesdavo po 18,2 taško, atkovodavo net po 12,8 kamuolio ir rinkdavo po 25,4 naudingumo balo. Puiki dešinioji ranka puolime buvo Kristupas Vigraitis, kuris varžovams atseikėdavo po 13,6 taško. Taip pat puiki paspirtis po krepšiais ir puolime buvo Gyčio Auruškevičiaus žaidimas. Jis rinko po 8,5 taško, tačiau buvo tikras kovotojas po krepšiais – Gytis sugriebdavo po 9,2 atšokusio kamuolio.

Tiesa, nuspręsta, kad pirmoje šio sezono pusėje G.Alisas komandai nepadės ir leis atsiskleisti kitiems potencialiems „SKM I-EMSI Gorilų“ lyderiams. Pats G.Alisas žais U16 čempionate, kur atstovaus „SKM I-Warranty Expert“ ekipai.

Algirdo Milono treniruojama „EMSI Gorilų“ ekipa praėjusį 2017-2018 sezoną buvo trečia rezultatyviausia ekipa Lietuvoje. „Gorilos“ įmesdavo net 82,38 taško! O saugant savo tvirtovę „Gorilos“ buvo antra geriausia komanda Lietuvoje. Oponentams leisdavo įmesti tik 63,8 taško.

„SKM I-EMSI Gorilos“ praėjusiame sezone pasiekė net 18 pergalių ir tik 4 kartus jautė pralaimėjimo kartėlį. Tačiau patekę į finalinį ketvertą „EMSI Gorilos“ patyrė skaudų pralaimėjimą prieš „Tornado KM-Envija“ ekipą, kuriai nusileido  (79:86), o tai reiškė, kad SKM auklėtiniams teks tenkintis kova dėl trečiosios vietos.

„Capital Liūtų“ komandoje praėjusį sezoną rezultatyviausias buvo Rokas Čepononis, kuris rinko po 13,2 taško ir atkovodavo po 5,1 atšokusio kamuolio. Jam puikiai talkino Paulius Matulonis, kuris įmesdavo po 11,7 taško ir sugriebdavo po 6 atšokusius kamuolius. Taip pat puolime pavojingas buvo ir Gytis Gervickas, kuris rinko po 11,7 taško ir po savo bei varžovų krepšiais susirinkdavo po 4,8 atšokusio kamuolio.

„SKM II-Capital Liūtai“ praėjusiame sezone pergalėmis džiaugėsi 16 kartų, o nusivilti ir pajusti pralaimėjimo skonį teko tik 6 kartus. „Liūtai“ taip pat pateko į finalinį ketvertą, kur dėl patekimo į finalą nusileido „Sabonio KC I-Beko“ ekipai (51:65). O kovoje dėl bronzos medalių susitiko div SKM ekipos, kur pergale džiaugėsi „SKM I-EMSI Gorilų“ ekipa (49:63).

Foto Elvis Zaldaris1 1

KOMENTARAI

Algirdas Milonas (SKM I-EMSI Gorilos): „Pirmiausia, žinoma, aš tikiuosi pergalės šiose rungtynėse, bet niekados negali žinoti aplinkybių, kaip viskas susiklostys ir pasisuks rungtynių eigoje. Šiuo metu mano komandoje visi žaidėjai yra sveiki bei geros nuotaikos po praėjusių savaitgalio European Youth Basketball League (EYBL) turnyro rungtynių. Be to, stengsimės naudoti aktyvų puolimą ir gynybą. Nereikia tikėtis tokio didelio ažiotažo, kadangi tai yra paaugliai, kuriems negalima sukelti didelio spaudimo.“

Rokas Kasparavičius (SKM II-Capital Liūtai): „Pirmiausiai ruošiamės šeštadienio rungtynėms su Klaipėdos „V. Knašiaus KM-I Jumex“ ekipa. Kai tik jos pasibaigs, galvosime apie sekmadienio rungtynes prieš „SKM I EMSI Gorilų“ komandą. Ruošiamės visoms rungtynėms atsakingai ir visada tikimės iškovoti pergalę ir visada laukiame įdomios kovos.“

Vieta: VGTU Sporto centras, Saulėtekio al. 28.

Laikas: oranžinis sviedinys bus paleistas teisėjų į orą lapkričio 4 d., 12:30 val.

KITOS SKM KOMANDŲ RUNGTYNĖS ŠĮ SAVAITGALĮ

NAMUOSE

„SKM II-Naresta Riteriai“ (treneris Vytautas Zapalskis) – „Mažeikių SM-Justepa“. Lapkričio 3 d., šeštadienį, 13:30 val., Saulėtekio al. 28, Vilnius.

„SKM II-Capital Liūtai“ (treneris Rokas Kasparavičius) – „V.Knašiaus KM I-Jumex“. Lapkričio 3 d., šeštadienį 14:30 val., Lukšio g. 2, Vilnius.

„SKM II-GEALAN“ (treneris Tomas Purlys) – „Vilniaus KM-I“. Lapkričio 4 d., sekmadienį, 11:30 val., Lukšio g. 2, Vilnius.

 „SKM I-Electrolux“ (treneris Tomas Purlys) – „Tornado I- KM Fudo“. Lapkričio 4 d., sekmadienį 14:30 val., Saulėtekio al. 28, Vilnius.

IŠVYKOJE

 „Kauno KM II- Žalgiris“ – „SKM I-EMSI Gorilos“ (treneris Algirdas Milonas). Lapkričio 3 d, šeštadienį, 13:00 val., Pašilės g. 41, Kaunas.

„Panevėžio KKSC“ – „SKM I-Tigrai“ (treneris Arvydas Menkevičius). Lapkričio 4 d., sekmadienį, 11:00 val., A.Jakšto g.1, Panevėžys.

Naujienų sąrašas