Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Šį savaitgalį Klaipėdoje vyks MKL U14 finalo ketvertas: SKM I-Aviva - pasiruošę

2017 05 11 MKL.lt

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ finalo ketvertų maratonas artėja prie pabaigos, tačiau MKL mylėtojai dar neturėtų liūdėti, jau šį savaitgalį geriausi Lietuvos keturiolikmečiai krepšininkai ir krepšininkai rinksis Klaipėdoje, kur vyks U14 krepšinio čempionatai.

Vaikinų pusfinalyje finalo ketverto šeimininkai Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos komanda „Authentic Cars“ susigrums su Vilniaus Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos komanda „Teknos“. 

Kitame pusfinalyje Sostinės krepšinio mokyklos pirmoji komanda „Aviva“ rungtyniaus su Kauno Arvydo Sabonio krepšinio centro ekipa „Vytautas“.

Sostinės krepšininkai reguliariame sezone pasiekė 20 pergalių ir turnyro lentelėje vos vienu tašku atsiliko nuo „marčiulioniukų“ bei užėmė antrąją vietą. „Saboniukai“ liko ant trečio turnyro lentelės laiptelio, o savo sąskaitoje turėjo 17 pergalių ir 5 nesėkmes.

„Esame pasiruošę, viskas gerai, neturime didelių problemų“, – prieš lemiamas kovas sakė Sostinės KM treneris Mindaugas Noreika. – „Saboniukai“ yra labai kovinga komanda, manau, tai labiausiai juos išskiriantis dalykas. Kauniečiai turi didelį žmogų, kurio ūgis siekia du metrus, tai kol kas ganėtinai retas dalykas keturiolikmečių MKL čempionate“.

Tarpusavyje komandos rungtyniavo du kartus ir abu sykius stipresni buvo vilniečiai, tiesa, rungtynės kardinaliai skyrėsi. Viename mače Sostinės KM šventė pergalę 1 tašku, o kitame 32 taškais.

„Pirmas rungtynes sužaidėme idealiai, žaidėme namuose, gerai pataikėme ir gynėmės, kauniečiai neturėjo savo svarbaus žaidėjo, tai pergalė pavyko dideliu taškų skirtumu. Kitame mače irgi visas rungtynes pirmavome ir tik mačo pabaigoje varžovai mus pavijo. Kaip minėjau, tai labai kovinga komanda ir šaunuoliai vaikinai, kad iki mačo pabaigos nenuleido rankų“, – vykusius mačus prisiminė M.Noreika.

„Prieš savaitę vykusiame Rytų Europos krepšinio lygos mače įveikėme vilniečius po pratęsimo, tai psichologinis pranašumas, manau, jau mūsų pusėje“, – teigė Sabonio KC treneris Rolandas Rakutis. – Finalo ketverte dalyvaus keturios lygios komandos ir laimėtoją lems smulkmenos. Prieš metus likome antri, žinoma, norėtųsi lipti laipteliu aukštyn. Pagrindinis mūsų tikslas ugdyti žaidėjus Lietuvos krepšinio lygai, nacionalinėms komandoms“.

Sabonio KC ekipoje išsiskiria Rokas Kabašinskas, kuris pelno po 15 taškų. Po 14 taškų per mačą renka Justas Bardauskas,  o Oleg Kojenets pelno po 12 taškų ir atkovoja po 10 kamuolių. Sostinės KM ekipoje Bartautas Linartas ir Lukas Pivoriūnas renka po 12 taškų, o Kasparas Sideravičius įmeta po 10.

„Traumuotas mūsų komandos žaidėjas J.Bardauskas, jis patyrė sunkią traumą ir mums tikrai nepadės. Vilniečiai pasižymi greitu žaidimu, stiprūs, turi gerus gynėjus Linartus ir Sideravičių, turi lygius keitimus, organizuotas žaidimas, ilgos atakos“, – varžovų pliusus vardino „saboniukų“ treneris R.Rakutis.

Būtent visos šios keturios komandos dalyvavo ir praėjusių metų finalo ketverte. Tąsyk čempionais tapo „marčiulioniukai“ finale 78:68 įveikę „saboniukus“, o bronza pasipuošė Sostinės KM komanda, kuri mažajame finale 70:63 palaužė „knašiukus“.

„Sunku pasakyti ar tokiame amžiuje aikštės pranašumas padeda ar ne. Pats klausiau vaikinų, tai jie sakė, kad jiems svarbu, kad tėvai atvyksta ir palaiko. Džiugu, kad mūsų komandos tėveliai aktyvūs, visada keliauja, gražiai palaiko, neturime čia didelės Vilniaus ir Kauno priešpriešos. Tai malonu, – teigė SKM treneris M.Noreika. – Pastebiu, kad didesnė problema yra kelionės, vaikinams po ilgos kelionės pirmą-antrą kėlinius būna sunku išsijudinti, o tai finalo ketverte gali pakišti koją. Aikštės problemų jau nebėra niekur, aišku, išskyrus Vilniuje, kur vaikų krepšiniui nėra daug gerų salių. Visur kitur žaidžiame LKL ar NKL salėse, viskas būna puiku“.

U14 berniukų krepšinio čempionatas
(Vlado Knašiaus krepšinio mokykla, Dubysos g. 10/2, Klaipėda)

05-13 16:00 val. Sostinės KM I-„Aviva“ – Sabonio KC I-„Vytautas“
05-13 18:00 val. V.Knašiaus KM I-„Authentic Cars“ – Š.Marčiulionio KA I-„Teknos“

05-14 15:00 val. rungtynės dėl 3 vietos
05-14 17:00 val. rungtynės dėl 1 vietos

 

Naujienų sąrašas