Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SKM auklėtinis G. Valickas gins Lietuvos rinktinės garbę 15-likmečių turnyre!

2018 06 13 Krepsinionamai.lt ir SKM.lt
Tarp 15-likos perspektyviausių – ir 3 SKM auklėtiniai
Nuotr. autorius: Justina Butkutė/Fotodiena.lt

Sostinės krepšinio mokykla (SKM) turi dar vieną atstovą Lietuvos jaunimo rinktinėse. Trečiadienį Lietuvos krepšinio federacija (LKF) išplatino pranešimą, kuriame paskelbė U15 rinktinės sąrašą šį savaitgalį vyksiančiam Ramūno Šiškausko taurės turnyrui. 

Tarp 12-likos perspektyviausių šalies 15-likmečių pateko SKM „Warranty Expert" gynėjas Gytis Valickas. Įvertinimo sulaukė ir kiti sostinės krepšininkai – projekto „Talentų U15 karta" stovykloje prakaitą taip pat liejo Mindaugo Noreikos „Warranty Expert" komandoje treniruojami Bartautas Linartas ir Kasparas Sideravičius.

Visi projekte dalyvavę moksleiviai buvo apdovanoti LKF įsteigtais prizais, kuriuos jauniesiems talentams įteikė geriausias visų laikų Lietuvos krepšininkas, LKF prezidentas Arvydas Sabonis. 

2017–2018 m. MKL vaikinų A divizione varžėsi 12 vaikinų komandų, tad nesunku apskaičiuoti, kad patekti tarp 15 geriausių savo kartos krepšininkų buvo lemta vidutiniškai vos kas 11-liktam talentui. 

FOTOGALERIJA

RINKTINĖS SĄRAŠAS

35244526 10156566676220337 156397574771703808 o

SKM auklėtinis G. Valickas tapo U15 rinktinės nariu/Justina Butkutė/Fotodiena.lt

Paskutinėje stovykloje su vaikinais, kaip ir visą sezoną, dirbo A. Sabonio krepšinio centro treneris Rolandas Rakutis ir SKM treneris M. Noreika,  o su merginomis darbavosi LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila bei LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė. Stovyklos metu tradiciškai vyko viktorina, o apie krepšinio agentų veiklą pasakojo svečias iš Prancūzijos – krepšinio agentas Gregory Muntzer.

Vaikinų treneris  R. Rakutis, po jau ketvirtosios „Talentų U15 karta" kartos, žvelgė į netolimą ateitį:  „Tai yra unikalus projektas, neturintis analogų Europoje. Tai didžiulė nauda, tiek vaikinams, tiek mums – treneriams. Jaunuoliai dirbo su geriausiais Lietuvos krepšinio treneriais, turinčiais labai didelę patirtį. Tikimės, kad vaikinai šią patirtį ir žinias panaudos U16 Europos krepšinio čempionate."

M. Noreika džiaugėsi vaikinų atsidavimu darbui: „Kai atsisuki atgal ir pasižiūri, atrodo, vargo nebuvo dirbant, tačiau vaikinai tikrai tobulėja, tikrai gavo daug naudos. Visos stovyklos buvo sudėliotos labai gerai, ruošiantis savaitgalį vyksiančiam R. Šiškausko vardo turnyrui. Pirmoje stovykloje dirbome daugiau „1x1", po to „2x2" ir taip toliau, kol paskutinėje stovykloje jau dirbome „5x5". Tad visos stovyklos buvo lyg pasiruošimas R. Šiškausko turnyrui.“

L. Brazdeikytė įvertino su merginomis praleistus šiuos metus: „Metai buvo labai įdomūs ir labai intensyvūs. Merginos šiemet pirmą kartą dalyvavo Europos jaunimo krepšinio lygoje (EYBL). Dalyvavimas EYBL buvo didelė rizika, tačiau pasiteisino su kaupu. Šiandien matome rezultatą, turime mergaites, kurios dega noru žaisti, sugeba atlikti sudėtingus dalykus, kurių mes su R. Radvila reikalaujame. Labai tikiuosi, kad šį puikų sezoną vainikuos sėkmingas pasirodymas R. Šiškausko vardo turnyre.“

R. Radvila žvelgė į tolimesnes mergaičių perspektyvas, tačiau džiaugėsi pasiektais rezultatais: „Vienareikšmiškai džiaugiamės savo mergaitėmis. Šiemet išleidžiame naują „Talentų U15 kartą“ ir įdomu tai, kad mes padarėme naują žingsnį – dalyvavome EYBL čempionate. Pradžia buvo labai sunki, tačiau kai įsivažiavome, laimėjome paskutinį turą ir nedaug trūko iki finalų. Pradžioje labai bijojome, kad nepralaimėtume visoms varžovėms po 40 taškų, o gavosi taip, kad laimėjome visą turą. Merginos viršijo lūkesčius. Šioms mergaitėms šiandien buvo paskutinė treniruotė, tačiau liko egzaminas – R. Šiškausko turnyras. Po šio egzamino, kitas bus dar rimtesnis – kitų metų Europos čempionatas. Tikimės iš šių gražių, gerų, darbščių mergaičių užsiauginti vieną kitą ir moterų rinktinės atstovę.“

35151437 10156566673895337 4830449048072749056 o

K. Sideravičius/Justina Butkutė/Fotodiena.lt  

Viso sezono metu buvo suorganizuotos 5 stovyklos. Projektas, kaip ir praėjusią vasarą, bus pabaigtas tarptautiniu R. Šiškausko vardo turnyru, sulaukusiu daug pagyrimų iš visų turnyre dalyvavusių šalių.

„Talentų U15 karta“ – ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus.

Jau šį savaitgalį projekto dalyviai įgytas žinias galės pritaikyti praktikoje, nes Kaune vyks tarptautinis R. Šiškausko turnyras.

„Labai tikiuosi, kad vaikinai ir merginos įgauna geros patirties susitikdami su stipriais varžovais, pasitikrindami jėgas tokiame turnyre po pasibaigusio sezono. Tikiuosi, kad šis turnyras taps puikia tradicija“, – sakė projekto „Talentų U15 karta“ ambasadorius, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris R. Šiškauskas.

35238192 10156566676585337 7013110080249790464 o

B. Linartas/Justina Butkutė/Fotodiena.lt

Naujienų sąrašas