Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„SKM-I Electrolux“ sėkme tikintis T. Purlys: „Neturime teisės atsipalaiduoti“

2018 10 08 Balys Šmigelskas/SKM.LT
Tomas Purlys patenkintas „SKM-I Electrolux“ startu
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „Electrolux“ ekipa pradėjo savo pasirodymą Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje („LIDL–MKL“). 2002 m. gimę vaikinai 2018–2019 m. rungtyniaus netgi dviejuose A divizionuose – savo metų U17 ir metais vyresnių U18 pirmenybėse.

Prestižinio U18 čempionato tvarkaraštis susiklostė taip, jog Tomo Purlio vadovaujami sostinės krepšininkai jau sezono starte turėjo pajusti čempionišką jėgą. Pirmajame mače SKM 70:104 pripažino Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) „Šilputos“ pranašumą.

Nepraėjus nei parai „SKM-I Electrolux“ startavo jau savo metų čempionate, kur užtikrintai 109:59 susitvarkė su A diviziono debiutantu Marijampolės „Fildingu“.

Po šių rungtynių su SKM.LT bendravęs T. Purlys apžvelgė pastaruosius auklėtinių pasirodymus, džiaugėsi pademonstruotu vaikinų kovingumu ir atskleidė, jog ekipa savo metų čempionate yra pasiruošusi judėti aukščiausių tikslų link.

U18 RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

U17 RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

– MKL U18 čempionate gavote savotišką krikštą nuo praėjusio sezono čempionų. Turbūt nieko kito ir nebuvo galima tikėtis kaip tik sunkių rungtynių?

– Be abejo, žaidėme prieš čempionus, kurie savo gretose turi beveik visus rinktinės narius. Praėjusiame sezone jie finale pasiekė pergalę be praktiškai jokio vargo, todėl, manau, sužaidėme pagal galimybes. Po tų rungtynių savo auklėtiniams neturėjau nė vieno priekaišto. Be to, taupiau komandos lyderius – Matą Mačijauską ir Hubertą Pivorių, kurie savaitgalį žaidė Nacionalinėje krepšinio lygoje („Mezon–NKL“). Manau, tas krikštas pavyko.

– Pirmadienį atsidūrėte jau priešingoje situacijoje, kai U17 čempionate jau patys egzaminavote A diviziono naujokus iš Marijampolės.

– Visų pirma, ši komanda neteko savo lyderio, kuris perėjo į Kauno „Žalgirio“ dublerius. Be abejo, jiems yra sunku.  Labai džiaugiuosi vaikinų darbu. Perėmėme labai daug kamuolių, dirbome aktyviai gynyboje. Galbūt daug kas nesisekė, bet jau ne kartą sakiau, kad šitie vaikinai praėjusią vasarą labai daug dirbo ir jie turi būti geroje sportinėje formoje. Manau, šį sezoną jie jau tikrai pasiruošę eiti link aukščiausių tikslų.

– Nepaisant rezultato, viso rungtynių metu taikėte labai aktyvią gynybą. Kodėl?

– Labai noriu, kad vaikinai kiekvieną kartą dirbtų aktyviai ir kuo aktyviau gintųsi ir bandytų perimti daug kamuolių. Jie neturi teisės atsipalaiduoti, jeigu nori žengti į priekį. Mes neturime žiūrėti į rezultatą.

– Kaip vertinate po ilgos reabilitacijos į komandą sugrįžusio Juliaus Vaitkaus žaidimą?

– J. Vaitkus, palyginus, atrodo tikrai neblogai. Tik jam trūksta žaidybinės patirties, nes jis nebuvo žaidęs nuo vasario mėnesio. Tai buvo tik antros jo rungtynės, be abejo, pritrūksta teisingesnio sprendimo priėmimo, bet  neabejoju, kad tai su laiku ateis.

– Kokį įspūdį palieka komandos naujokai M. Mačijauskas, Matas Reklaitis ir Dominykas Ramonas?

– Įspūdis neblogas. Ypatingai džiaugiuosi M. Mačijausko žaidimu. Jis labai progresuoja, aišku, jam dar reikia daug dirbti, bet vaikinas tikrai stengiasi. Jis klauso, tobulėja ir iš jo gali išaugti neblogas žaidėjas.

– Šį sezoną su įvairiomis komandomis turėsite labai daug rungtynių. Ar sunku viską spėti?

– Nesunku, o įdomu (šypsosi).  

Naujienų sąrašas