Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SKM kyla į neregėtas aukštumas MKL reitinge!

2018 06 01 SKM.lt
SKM – reaktyviniu greičiu kylanti krepšinio jėga Lietuvoje
Nuotr. autorius: SKM.lt

„Nebijome svajoti ir daug dirbti“, – šie sezono išvakarėse Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) direktoriaus Justo Jankausko ištarti žodžiai išsipildė su kaupu.

IŠSKIRTINIS PROGRESAS

11-liktąjį sezoną užbaigianti SKM toliau tvirtai skleidžia savo sparnus. Nuo pat mokyklos įkūrimo 2007-aisiais savo pozicijas Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje („LIDL–MKL“) vis labiau tvirtinanti mokykla dar 2014–2015 m. berniukų/vaikinų kategorijoje įsiveržė į pajėgiausių mokyklų reitingo dešimtuką, o šį sezoną užbaigia būdama antroje šio reitingo vietoje.

Kuo išsiskyrė šis pasibaigęs sezonas ir kas lėmė tokią SKM sėkmę?

2017–2018 m. MKL  A divizione net 7 SKM komandos pasiekė finalinius ketvertus – artimiausi konkurentus pagal šį rodiklį  buvo pralenkti beveik dvigubai. 

„Antroji vieta MKL reitinge yra atpildas už sunkų ir ilgalaikį mokyklos darbą. Tai yra didelės, gerai veikiančios organizacijos darbštumo nuopelnas, trenerių, žaidėjų ir jų tėvų pasitikėjimo mokykla rezultatas bei itin išaugusio visų profesinio meistriškumo pasekmė“, – teigia SKM sporto konsultantas Rūtenis Paulauskas.

Šis sezonas išskirtinis ir tuo, jog SKM 16–likmečiai pirmą kartą mokyklos istorijoje šioje amžiaus grupėje pasipuošė A diviziono medaliais. Tačiau tai tik dalis to, ką nuveikė Lietuvos jaunučių rinktinės vyriausiojo trenerio Tomo Purlio vadovaujama SKM „Electrolux“ ekipa. Jaunieji krepšininkai, besivaržydami su metais vyresniais varžovais U17 MKL B divizione, sugebėjo iškovoti trečiąją vietą ir įgijo teisę žaisti „perėjimo seriją“ dėl patekimo į dar vieną MKL A divizioną. Serijoje iki 2 pergalių T. Purlio auklėtiniai 2:0 palaužė Šilutės atstovus ir taip sau bei visai mokyklos bendruomenei įteikė iki tol neregėtą dovaną – kelialapį į prestižinį MKL U18 A divizioną. 

„Electrolux" lyderis Hubertas Pivorius šią vasarą sieks patekti į Lietuvos jaunučių rinktinę ir ginti šalies garbę Europos čempionate. 

SKM auklėtiniai ir treneris Mindaugas Noreika praėjusį sezoną  sėkmingai dalyvavo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) organizuojamame „Talentų U15 karta" projekte.

SKM karjerą pradėjęs ir pagrindus šioje mokykloje įgavęs Marekas Blaževičius buvo „Lietuvos ryto" jaunimo komandos lyderis sostinės krepšininkams pergalingame Eurolygos jaunimo turnyre. Auksinėje ekipoje žaidė ir kitas buvęs SKM auklėtinis, jaunimo rinktinių narys Ernestas Naruševičius.  

„Reitingo taškų natūraliai padaugėjo, nes į „Elito klubą“ įstoja vis naujos SKM komandos ir esu tikras, kad kitais metais jų dar padaugės. Pasiekti rezultatai rodo kryptingą ir nuoseklų visos SKM organizacijos darbą, teisingai pasirinktą ilgalaikę mokyklos vystymo strategiją ir puikius ryšius su tėvelių bendruomene. Bendromis pastangomis ateityje turėtume pasiekti dar geresnių rezultatų. Tobulėjimui erdvės yra, tik reikia ją teisingai ir protingai išnaudoti“, – įsitikinęs SKM sporto vadovas Algirdas Milonas.

Verta pažymėti, jog SKM yra viena iš nedaugelio Lietuvos krepšinio mokyklų, išsilaikančių daugiausiai privačių lėšų pagalba.

 

U16 bronza 2017 2018

 

DĖMESYS NE TIK REZULTATAMS  

Didžiausią šalies krepšinio mokyklos bendruomenę subūrusi organizacija, šiuo metu SKM  iš viso sportuoja 3 600 moksleivių ir darželinukų, didelį dėmesį skiria ne tik meistriškumo ugdymui, bet ir socialinei veiklai – šeimų laisvalaikiui, sveikatinimui, moksleivių motyvacijai siekti užsibrėžtų tikslų įvairiose gyvenimo srityse.

SKM toliau sėkmingai vystė „Krepšinio galios" projektą, kuris visoje Lietuvoje sudėtingomis sąlygomis gyventiems moksleiviams suteikė galimybę atrasti savo gyvenimo kelią. 

Mokykla artimai bendradarbiauja su Rimanto Kaukėno fondu ir prisideda prie sunkiai sergančių vaikų gydymo. 

Į #skmvilnius veiklą sėkmingai įsitraukė ir tėveliai – jie dalyvavo mokyklos organizuojamuose Lietuvos 100-mečio renginiuose, protmūšiuose, žygiuose, krepšinio turnyruose, sveikatinimo treniruotėse ir kitose veiklose. 

Praėjusį sezoną SKM auklėtiniai susitiko su Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjais ir treneriais, kartu su Lietuvos rinktinės treneriu Dainiumi Adomaičiu filmavosi socialinėje reklamoje prieš patyčias, žaidė krepšinį su pramogų ir verslo pasaulio asmenybėmis, o perspektyviausieji treniravosi kartu su Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) ir Nacionalinės krepšinio lygos („Mezon–NKL“) klubais.

SKM kartu LKF jau penktus metus iš eilės organizavo analogo visoje Europoje neturintį darželių čempionatą, SKM mergaitėms pasiūlė reguliarias ir nemokamas treniruotes, o visi mokyklos auklėtiniai, nepriklausomai nuo jų pajėgumo, turėjo galimybė pajusti rungtynių dvasią ir varžėsi vidiniame mokyklos „VitirON KIDS“ čempionate.

„Nuostabu, kad yra tokių entuziastų ir puikių krepšinio trenerių, kurie duoda vaikams pačius didžiausius pagrindus krepšinio srityje ir ne tik: vaikai gauna dozę teigiamų emocijų, energijos ir sveikatos. Laimingi vaikai–laimingi žmonės!“, – sako Vilniaus lopšelio–darželio „Vėrinėlis“  direktorė Gintarė Andrijauskienė.

Sėkmingiausią sezoną mokyklos istorijoje užbaigusios SKM vadovai jau pradėjo pasiruošimo darbus naujajam ir braižo artėjančių mokslo metų gaires, jog 12-asis organizacijos sezonas būtų dar įspūdingesnis.

 

2018 06 01 pasiekimai

 

Naujienų sąrašas