Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SKM.LT taikiklyje – elitinis MKL U17 čempionatas: kokie sostinės komandų tikslai?

2019 10 03 Erikas Petrikas/SKM.LT
„SKM-I Warranty Expert“ – viena tituluočiausių mokyklos komandų
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris/SKM.LT

SKM.LT tęsia straipsnių seriją, skirtą pristatyti visas 12 elitinių Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandų, kurios 2019–2020 m. varžysis 19-ąjame Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) sezone.

U17 A divizione šiemet SKM turės dvi ekipas ir tai yra dar vienas „pirmasis kartas“ mokyklos istorijoje. 17-mečių pirmenybėse rungsis Mindaugo Noreikos vadovaujama „SKM-I Warranty Expert“ ir Igno Pagalio treniruojama „SKM-II Mes Rūšiuojam“ ekipos.

SKM derbis įvyks jau pirmajame ture – penktadienį Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) sporto centre (Saulėtekio al. 28) kamuolys į orą bus išmestas 17:20 val. Kartu su oranžinio sviedinio pakibimu ore SKM komandos oficialiai pradės siekti savo sezono tikslų. Kokie jie?

Galimų komandos lyderių prognozė ir kitos įžvalgos yra SKM.LT korespondento Eriko Petriko nuomonė.

U17 ČEMPIONATAS

„SKM-I Warranty Expert“: tarp ginklų – bundantis sąmoningumas ir branda

IMG 6754

Triumfo akimirka/E. Žaldaris, SKM.LT nuotr. 

Praėjusiame sezone M. Noreikos auklėtiniai antrus metus iš eilės iškovojo trečiąją vietą „LIDL–MKL“ A divizione. Reguliariame sezone „Warranty Expert“ iškovojo net 19 pergalių ir patyrė vos 3 pralaimėjimus, o besirungdami su metais vyresniais varžovais U17 B divizione triumfavo šiose pirmenybėse. M. Noreikos auklėtiniai – viena tituluočiausių SKM komandų. Savo metų pirmenybėse jie triumfavo U12 ir U14 pirmenybėse.

Šį sezoną į M. Noreikos treniruojamą ekipą sugrįžo žaidybinio laiko ir patirties įgavęs Martynas Butrimas, kuris turėtų atlikti atsarginio įžaidėjo funkcijas. Didysis klaustukas turėtų būti dėl didesnio aukštaūgių progreso bei Kasparo Sideravičiaus grįžimo į aikštelę po traumos. Ši komanda turi ypač daug patirties, tad reguliariajame sezone tereikia išvengti traumų, nenuvertinti kitų oponentų ir atkrintamąsias pasitikti būnant optimalios sportinės formos.

Prognozuojami komandos lyderiai: Lukas Pivoriūnas ir Gytis Valickas. Šie du žaidėjai praėjusią vasarą gynė U16 Lietuvos rinktinės garbę Europos čempionate. Gytis išliko ypač pavojingu žaidėju abiejose aikštės pusėse. Didesnių problemų puolime jam neturėtų būti – jis ir toliau išliks viena pirmųjų opcijų komandoje. Jeigu „SKM-I Warranty Expert“ gynėjui per vasarą pavyko pagerinti toliašaudę artileriją – jis gali tapti bene sunkiausiai sustabdomu žaidėju visame „LIDL–MKL“ čempionate. Lukas tik neseniai persiorientavo į gynėjo poziciją, tad praeitas sezonas buvo it kojų apšilimas šioje pozicijoje. Vis dėlto Lukui pavyko susitvarkyti su užduotimis, kurias skyrė komandos vairininkas. Lukui ypač svarbu buvo pagerinti driblingą, prasiveržimą į silpnąją pusę ir metimą iš distancijos. Jei vienam „SKM-I Warranty Expert“ lyderiu pavyko tai padaryti, jis bus dar pavojingesnis puolime. Gynyboje L. Pivoriūnas aria už visus. Jis yra papildoma komandos ugnelė, tad jei jo užsidegimas bus toks aukštas kaip ir anksčiau – komanda tuo užsikrės ir seks jo pavyzdžiu ne tik puolime, bet gynyboje.

Trenerio M. Noreikos komentaras: „Manau, kad yra vaikų, kurie paaugo, kurie patobulėjo, bet viską matysime sezono eigoje. Pats vaikinų požiūris į krepšinį keičiasi, ateina ta branda, manau, kad šitoje vietoje jie labiausiai patobulėjo. Manyčiau, kad viskas vyko pagal planą, jokių trikdžių neturėjome. Šiai dienai daugmaž esame ten, kur ir norėjome būti.

Pagrindinis akcentas buvo pereiti į vaikinų sąmoningumą. Kad treneris kažko nori – to nebeužtenka. Kol jie yra mažesni – trenerio noras juos veda į priekį, tačiau šiemet jau U17, tad norisi, kad jie rastų patys tą motyvaciją, jei reikia – su mano pagalba. Jų supratimas po truputį keičiasi. Taip pat džiugina jų bendravimas apie krepšinį, jo svarbą ir vienas kito raginimas eiti į priekį. Man atrodo, kad nuo pirmojo mūsų „LIDL–MKL“ sezono tikslai nesikeičia – patekimas į finalo ketvertą, o ketverte stengtis kuo geriau pasirodyti. Natūralu, kad tikslai yra patys aukščiausi.“

Palinkėjimas komandai: sugrįžti į didįjį „LIDL–MKL“ finalą.

„SKM-II Mes Rūšiuojam“: ar charizmatiškojo trenerio filosofija padės „išrūšiuoti“ varžovus?

DPP 0018

„SKM-II Mes Rūšiuojam“ ekipai diriguos treneris I. Pagalys/S. Čirba, SKM.LT nuotr.  

Praėjusiame sezone ši komanda iš esmės susibūrė iš naujo – keli lyderiai išvyko į kitas komandas, atėjo naujas treneris bei keli nauji žaidėjai. Pirmieji sezono susitikimai buvo ypač sudėtingi, tačiau I. Pagalio auklėtiniai įrodė, jog kovoti dėl pergalių tikrai gali. Pora rungtynių „Mes Rūšiuojam“ pralaimėjo vos keliais taškeliais, tačiau tai sukliudė jiems patekti į atkrintamųjų varžybų etapą. Šį sezoną „SKM-II Mes Rūšiuojam“ neteko dviejų lyderių – Luko Urbono bei M. Butrimo, kurie grįžo į „SKM-I Warranty Expert“ ekipą. Į ekipą atvyko papildymas iš Vilniaus krepšinio mokyklos – I. Pagalio komandai šviežio oro gūsį turėtų suteikti broliai Klaidas ir Emilis Laguerre, kurie turės didelę įtaką SKM ekipos puolimui.

Prognozuojami komandos lyderiai: E. Laguerre ir Modestas Česlevičus. Abu šie žaidėjai yra ypač pavojingi toliau nuo krepšio, tačiau didžiausias klaustukas – kaip Emiliui pavyks pritapti šioje komandoje. „VKM-II“ ekipoje Emilis buvo bene vienas svarbiausių žaidėjų puolime, tad to paties galima tikėtis ir čia. Na, o M. Česlevičius po stažuotės „SKM-I Warranty Expert“ ekipoje parodė savo įgūdžius ir antroje sezono pusėje buvo vienas svarbiausių komandos žaidėjų abiejose aikštės pusėse.

Trenerio I. Pagalio komentaras: „Vyrai paaugo, pagražėjo (šypsosi). Sutvirtėjo charakteriai. Taip pat pasipildėme keliais svarbiais naujokais iš kitų komandų. Džiaugiuosi nuotaika ir atmosfera sporto salėje ir už jos ribų. Pasiruošimas vyko tikrai sklandžiai, pradėjome sportuoti rugpjūčio pradžioj. Buvo dideli krūviai, bet vyrai – šaunuoliai, viską ištvėrė pasirengimo cikle tiek Vilniuje, tiek stovykloje Ignalinoje. Sužaidėme kelias draugiškas rungtynes. Buvo ir pergalių, ir pralaimėjimų. Svarbiausia, kad pamatėme klaidas ir taisytinus dalykus.

Deja, prieš pat sezono startą šį penktadienį neišvengėme kelių svarbių žaidėjų traumų, tačiau tikiuosi, kad jie greitai sugrįš ir linkime jiems sveikti kuo greičiau. Mes jų labai laukiame. Tikslai – paprasti. Mažiau kalbėti, daugiau daryti. Nesiteisinti, o kovoti. Stengtis laimėti kiekvienas rungtynes. Išvengti traumų ir išlikti šeima tiek aikštelėje, tiek už jos ribų.“

Palinkėjimas komandai: patekti į atkrintamąsias varžybas.

2019–2020 m. elitiniame MKL A divizione SKM garbę gins rekordinis komandų skaičius – 12. SKM.LT savo skaitytojus tradiciškai supažindins su visų komandų tikslais, operatyviai pateiks nuotraukų galerijas, lepins tiesioginėmis transliacijomis, operatyviai pateiks karštus žaidėjų ir trenerių komentarus iškart po rungtynių, dovanos begalę ypatingų akimirkų iš visuomet tikromis emocijomis trykštančio MKL čempionato.

Visų 12-os SKM komandų rezultatus realiuoju laiku visada galite sekti interaktyvioje SKM.LT rezultatų skiltyje. 

Sekite geriausios Lietuvos krepšinio mokyklos žaidėjų tobulėjimą socialiniuose tinkluose!

 

View this post on Instagram

 

Naujienų sąrašas