Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SKM trenerių kolektyvą sustiprino LKL bronzos laimėtojas M. Pociukonis

2021 09 14 SKM.lt
M. Pociukonis kviečia prisijungti prie krepšinio treniruočių SKM akademijoje
Nuotr. autorius: NKL

 

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) trenerių kolektyvą sustiprino Marius Pociukonis. Ilgametis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žaidėjas rungtyniavo Alytaus „Alitos“, „Panevėžio“, Utenos „Juventus“ ir kituose klubuose.

M. Pociukonis 2002 ir 2003 m. kartu su gimtojo miesto „Alitos“ klubu iškovojo LKL bronzos medalius. Sėkmingiausiai gynėjui susiklostė 2004–2005 m. sezonas, kuomet šalies čempionate krepšininkas fiksavo 14 taškų vidurkį.

39-erių krepšinio specialistas pastaruosius 5 metus dirbo Molėtų „Ežerūno“ organizacijoje ir 2019–2020 m. buvo vyriausiuoju klubo treneriu.

Su jaunaisiais krepšininkais SKM akademijoje dirbsiantis M. Pociukonis teigia, kad didžiausią dėmesį skirs individualiam žaidėjų tobulėjimui:

„Dabar apie tai visi kalba, bet aš pats visą profesionalo karjerą tam skirdavau daugiausiai laiko. Svarbiausia, kad žaidėjai įgytų technikos įgūdžių, kuriuos galėtų pritaikyti kuo didesniame greityje“, – interviu SKM.lt svetainei sako treneris.

Kalbėdamas apie 5 metus trukusį etapą „Ežerūne“ pašnekovas džiaugiasi, kad turėjo galimybę iš įvairių pusių pažinti Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubo virtuvę ir nekantrauja sukauptą patirtį pritaikyti SKM organizacijoje.

Norite prisijungti prie M. Pociukonio vedamų treniruočių? Susisiekite su treneriu telefonu +370 614 66474 arba užpildykite REGISTRACIJOS ANKETĄ.

 

paveikslelis 211049 any1000x1000

 

– Su kokiomis mintimis ir tikslais pradedate darbą SKM organizacijoje? – paklausėme M. Pociukionio. 

– Mintys ir tikslai – darbiniai. Treniruosiu „SKM-II“ komandą, su kuria varžysimės MKL U12 čempionate. Prieš tai komandai vadovavęs treneris Karolis Čyžius padarė puikų įdirbį ir labai norisi tęsti jo pradėtus darbus sėkmingai. Taip pat dirbsiu su pirmokais, todėl visus 2014 m. gimusius berniukus, kurie norėtų pabandyti, bet dar dvejoja, kviečiu lankyti krepšinio treniruotes.

– Ką žinote apie SKM ir kodėl nusprendėte prisijungti būtent prie šios mokyklos?

– Apie SKM žinau labai daug, nes krepšiniu domiuosi kasdien. Žinau, kad tai geriausius rezultatus vaikinų grupėje demonstruojanti krepšinio mokykla visoje Lietuvoje. Pažįstu daug trenerių, su kuriais pačiam teko žaisti – Tomą Purlį, Donatą Sabaliauską, Gintautą Vileitą. Kai buvau moksleivis, tekdavo dažnai žaisti prieš Algirdo Milono treniruojamas komandas. Labai smagu, kad dabar tapome kolegos. Vasaromis kartu su kolega, buvusiu krepšininku Žygimantu Šeštoku dirbdavome stovyklose Vilniuje, Anykščiuose, Molėtuose. Norisi tęsti darbą su jaunimu ir tam skirti visas savo jėgas.

– Kokia jūsų, kaip trenerio, krepšinio filosofija?

– Visų pirma, esu dar jaunas treneris, kuriam reikia nuolat mokytis ir tobulėti. Labiausiai kreipiu dėmesį į individualų krepšininkų rengimą. Dabar apie tai visi kalba, bet aš pats visą profesionalo karjerą tam skirdavau daugiausiai laiko. Man labiausiai patinka paprastas žaidimas, paremtas teisingais, greitais sprendimais aikštėje. Svarbiausia, kad žaidėjai gerai judėtų ne tik su kamuoliu bet ir be jo, įgytų technikos įgūdžių, kuriuos galėtų pritaikyti kuo didesniame greityje.

– Pastaruosius metus dirbote „Ežerūno“ organizacijoje. Kokias naudingas patirtis ten įgavote?

– Taip susiklostė, kad organizaciją mačiau iš visų pusių. „Ežerūne“ teko būti žaidėju, jaunimo sporto centro treneriu, klubo trenerio asistentu, vyr. treneriu, sporto direktoriumi, pažinti vadybinę, administracinę pusę. Džiaugiuosi įgautomis patirtimis ir tai, kad jas galėsiu pritaikyti dirbdamas SKM treneriu.

– Kokie treneriai jums padarė didžiausią įtaką?

– Rumunijoje pamačiau Serbijos trenerių požiūrį, jų discipliną ir tai, kaip išsireikalauti rezultato. Žaidžiant Lietuvoje daug įtakos padarė Algirdas Brazys.

– Su trumpomis pertraukomis daugiau kaip 10 sezonų žaidėte LKL čempionate. Kokie ryškiausi prisiminimai?

– Labiausiai pasiilgstu treniruočių proceso, bendravimo rūbinėje su komandos draugais, pasiruošimo rungtynėms. Kartu su dabartiniu SKM treneriu D. Sabaliausku 2002 m. atstovaudami „Alitai“ laimėjome pirmuosius bronzos medalius klubo istorijoje. Tiesa, tada dar buvau labiau padėjėjas per treniruotes nei svarbus žaidėjas. Kitame sezone, kuriame apgynėme LKL bronzos medalius, prie pergalių teko prisidėti jau daugiau. Tokios pergalės įstringa visam gyvenimui. Daug išmokau iš tuometinių žaidėjų, gavau labai daug naudingų pamokų.

 M. Pociukonis 2021 09 14

 

Naujienų sąrašas