Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

#SKMSavaitėsRungtynės: dėmesį kaustantis Vilniaus derbis pasmerktas emocijų audrai?

2017 10 27 SKM

Paskutinis spalio savaitgalis Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL) bus vainikuotas stipriausių Vilniaus šešiolikmečių derbiu. U16 čempionate susigrums Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „Electrolux“ (treneris Tomas Purlys) ir Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) „Alpi Baltika“ (treneris Paulius Budėnas) komandos. Tai – neabejotinai įdomiausios ir labiausiai intriguojančios #SKMSavaitėsRungtynės.

Naujai suburtai komandai – tik aukščiausi tikslai

Nors šios kartos VKM ir SKM komandos praėjusiame reguliariajame sezone atitinkamai užėmė antrąją ir septintąją vietas bei susitiko ketvirtfinalio serijoje, iki šiol vykusiems tarpusavio ekipų susitikimams daug  dėmesio skirti neverta. To priežastys – labai paprastos: „Electrolux“ ekipoje praėjusią vasarą pasikeitė net 8 krepšininkai, prie komandos vairo stojo T. Purlys, todėl reprezentacinę SKM šešiolikmečių komandą galima drąsiai įvardinti kaip visiškai naujai susiformavusį mechanizmą, kurio sutepimui, kaip teigia pats treneris, dar prireiks laiko.

„Electrolux“ (1/1) pirmajame ture po dramatiškos kovos 75:78 nusileido Tornado krepšinio mokyklai (Tornado KM) „Fudo“ ir 98:45 įrodė pranašumą akistatoje su Šiaulių krepšinio akademijos (KA)–Antano Sireikos KA auklėtiniais.

Sezono starte su dviženkliu taškų kraičiu į rūbines žengdavo Modestas Ješčenko (vid. 15 tšk., 5 atk. kam., 16 naud. bal., Hubertas Pivoriius (13 tšk., 4 atk. kam., 2 per. kam, 5 naud. bal.), Domantaa Pauža (11 tšk., 7 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam., 16 naud. balų) bei Julius Vaitkus (11 tšk., 5 atk. kam., 12 naud. bal.).

„Atrankoje dalyvavo 25 krepšininkai. Visus komandos naujokus pažįstu gerai, nes teko su jais dirbti 3 metus. Dabar deriname tarpusavio susižaidimą.  Tikrai prireiks laiko, kad demonstruotume tokį žaidimą, kokio noriu aš ir kokio, turbūt, nori patys žaidėjai“, – pripažįsta SKM.lt svetainės kalbintas T. Purlys.

Strategas čia pat priduria, kad šį sezoną mokyklos iškelti tikslai yra patys aukščiausi: „Tikslas yra patekti į finalą, o jame gali nutikti bet kas. Žinoma, tai yra maksimalūs norai, bet prieš tai apskritai reikia laimėti kuo daugiau rungtynių ir pasiekti finalinį ketvertą.“

week game final2

Ruošia priešnuodžius prieš talentingiausių šešiolikmečių duetą

Kalbėdamas apie artėjantį Lietuvos sostinės derbį SKM treneris atkreipia dėmesį, kad varžovų komanda savo gretose turi bene du talentingiausius šios kartos žaidėjus Lietuvoje: „Ąžuolas Tubelis ir Augustas Marčiulionis Ramūno Šiškausko taurės turnyre pateko į naudingiausių žaidėjų penketą. Galima sakyti, varžovai turi du geriausius šios kartos krepšininkus. Žinoma, bandysime juos pristabdyti – kiekvienas žaidėjas turi savo silpnų vietų ir bandysime jomis pasinaudoti. Faktas, apsiginti „1 prieš 1“ kovoje su Ą. Tubeliu yra labai sudėtinga, nes tai – individualiai itin stiprus žaidėjas, kuris yra sunkiai sulaikomas netgi kovodamas su metais už save vyresniais varžovais. Tai bus komandinis darbas gynyboje.“

40-metį neseniai paminėjęs specialistas įžvelgia ir savo komandos stipriųjų savybių bei savaitgalį VKM arenoje tikisi pasinerti į emocijų jūrą: „Mūsų pliusas tas, kad turime 11–12 lygiaverčių žaidėjų, kuriuos galime naudoti savo rotacijoje. Galbūt yra problema, kai nėra aiškiai išreikšto lyderio, kita vertus, išauti gali visi – tiek startinio penketo žaidėjas, tiek 11-liktas ar 12-liktas. Mūsų sudėtis yra žymiai lygesnė.“

„Šeštadienį vienas iš pagrindinių dalykų bus emocijos. Visgi tai bus centrinė dvikova ir labai svarbu, kad vaikinai susitvarkytų su įtampa, neperdegtų ir laikytųsi parengto plano. Jeigu taip bus, tikrai galime kabintis ir tikėtis lygios kovos. Tai bus principinės rungtynės ir tokie derbiai labai dažnai pasižymi karštu emociniu fonu“, – užbaigė T. Purlys.

DPP 1935

Krepšininko karjerą prognozuoja ne tik A. Marčiulioniui

Pastaraisiais metais 2002 m. gimę VKM auklėtiniai patenka į finalinius ketvertus, tačiau juose iki viršūnės jiems vis pritrūksta žingsnio ar dviejų.

Šį sezoną „Alpi Baltika“ (2/0) sezono starte 103:30 įveikė VKM II ekipą bei 85:51 nugalėjo Tornado krepšininkus.

Pirmose dvejose rungtynėse išsiskyrė Ą. Tubelis (vid. 19 tšk., 9 atk. kam., 24 naud. bal.), A. Marčiulionis (15 tšk., 11 atk. kam., 8 rez. perd., 5 per. kam., 29 naud. bal.) ir Tautvilas Tubelis (14 tšk., 5 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam., 17 naud. bal.).

Pasak trenerio P. Budėno, ankstyvų išvadų po tokių užtikrintų pergalių apie komandos pajėgumą daryti dar nereikėtų: „Pirmosiose rungtynės varžovai buvo ieškojimų kelyje, o kitame mače Tornado KM sužaidė žemiau savo galimybių ribos, o mums tai buvo gera diena. Todėl šie rezultatai dar jokiu būdu neparodo mūsų ar varžovų tikrojo pajėgumo. Apie SKM komandą kažką pasakyti irgi sunku – pasikeitė dauguma žaidėjų ir treneris. Su Tornado KM sostinės ekipa grumėsi taškas į tašką, o Šiauliai atėjo iš antrojo diviziono, todėl varžovams tai buvo lengvas pasivaikščiojimas.“

Treneris atskleidžia, kad nė vienam oponentų komandos žaidėjui neruošia specialaus gynybos plano: „Nežinome, į ką jie koncentruojasi puolime. Vis tik galvoju, kad krepšinis yra komandinis sportas ir kažkuriam žaidėjui konkrečiai ypatingų planų gynyboje neturime. Jeigu reikės, korekcijos bus atliekamos rungtynių metu.“

„Alpi Baltika“ vairininko rankose šį sezoną atsidūrė NBA Šlovės muziejaus nario, olimpinio čempiono Šarūno Marčiulionio sūnus Augustas. A. Budėnas jaunajam talentui negailėjo komplimentų ir neabejojo, kad jo vadovaujamoje komandoje žaidžia ne vienas būsimasis profesionalas: „A. Marčiulionis ir Ą. Tubelis tikrai taps krepšininkais. Augustas per vasarą smarkiai ūgtelėjo. Jis įgavo pasitikėjimą savimi, turi gerą galvą, gerus genus, puikiai skaito žaidimą. Jis turėtų turėti gerą sezoną. Svarbiausia yra tikėti savimi. Manau, profesionalo keliu iš šios komandos pasuks tikrai daugiau negu du nariai. Tuo net neabejoju. Bet tik laikas parodys, kokiais gerais krepšininkais jie taps ir kokiame lygyje žais. Komandoje yra ir kitų perspektyvių krepšininkų, jie vėlesnio brendimo ir atsiskleis vėliau“, – prognozavo strategas.

F6O9327

Vieta: Vytenio g. 6. 

Laikas: spalio 29 d., šeštadienis, 11:00 val.

Jeigu negalėsite atvykti į areną, naujausius rungtynių įvykius galėsite sekti ČIA. 

Kitos SKM komandų rungtynės šį savaitgalį MKL A divizione

Namuose

U15 čempionatas: SKM „Warranty Expert“ (treneris Mindaugas Noreika) – SKM „Vichy“ (treneris Algirdas Budėnas). Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) sporto centras (Saulėtekio al. 28), penktadienis, 16:10 val. Sekti rungtynių eigą galėsite ČIA.

Išvykoje

U13 čempionatas: Kauno krepšinio mokykla (KM) „Perkūnas“ I (treneris Modestas Bižys) – SKM I (treneris Karolis Čyžius. Savanorių pr. 46 (Kaunas), šeštadienis, 12:30 val. Sekti rungtynių eigą galėsite ČIA.

U13 čempionatas: Kauno krepšinio mokykla (KM) „Aisčiai“ (treneris Arūnas Visockas) – SKM „Riteriai“ (treneris Vytautas Zapalskis). Miško g. 3 (Kaunas), šeštadienis, 12:00 val. Sekti rungtynių eigą galėsite ČIA.

DPP 1940

22323548 10212059528462315 1555505414 o

 

 

 

Naujienų sąrašas