#SKMSavaitėsRungtynės: dramoje iki paskutinės sekundės – EMSI pergalė (trenerių komentarai, FOTO, VIDEO)

2017 10 07 SKM

Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

Pirmosios #SKMSavaitėsRungtynės lūkesčius pateisino su kaupu. 17-ojo Moksleivių krepšinio lygos (MKL) sezono starte, U14 čempionate, nugalėtojos titulą ginanti SKM I EMSI komanda (treneris Algirdas Milonas) po itin įnirtingos kovos 59:56 (21:9, 12:21, 16:13, 10:13) palaužė SKM II „Capital Liūtų“ ekipą (treneris Rokas Kasparavičius).

Intriga akistatos pradžioje net nekvepėjo. Titulo gynybą pradėję A. Milono auklėtiniai netruko įgyti dviženklį pranašumą, o antrojo kėlinio pradžioje jis siekė net 14 taškų.

Vis tik „Capital Liūtai“ rado savyje jėgų atsitiesti ir po dviejų kėlinių EMSI pirmavo tik 3 taškų skirtumu – 33:30.

Trečiajame kėlinyje vyko lygių varžovų kova, liūtai ne kartą deficitą buvo sumažinę iki minimumo, tačiau sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidę EMSI vaikinai po 30 min. kovos pirmavo 49:43.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei minutei Jokūbas Fominas smeigė tritaškį ir perpus apkarpė EMSI persvarą (57:54). Likus 7 sekundėms liūtai atsilikinėjo vos dvejais taškais – 56:58. Tuomet 1 baudos metimą 2 realizavo Gediminas Alisas. Paskutinei atakai parengti, R. Kasparavičius paprašė minutės pertraukėlės. Kulminacijai pasiekus aukščiausią tašką Gyčio Gervicko metimas, galėjęs išplėšti pratęsimą, skriejo pro šalį.

FOTOGALERIJA

RUNGTYNIŲ KULMINACIJOS VIDEO

PROTOKOLAS

Komentarai

A. Milonas: „Džiaugiuosi pergale pirmose sezono rungtynėse, nes startas yra labai svarbus. Šioms rungtynėms ruošėmės su dideliais nuostoliais sudėtyje. Per paskutines kontrolines rungtynes pirštą vėl susilaužė Mindaugas Ralys, likus trims dienoms dėl temperatūra iš rikiuotės iškrito Paulius Velutis, o prieš dvi dienas Gytis Auruškevičius pritrynė koją ir nesportavo paskutinėse treniruotėse. Žodžiu, rungtynėms ruošėmės su 8 žaidėjais. Bet tai nė kiek nesumenkina mūsų varžovų didelio noro ir pastangų laimėti šias rungtynes. Jeigu mano žaidėjus kaustė psichologinė įtampa, tai varžovai atėjo kautis nieko neprarasdami ir tikėdami tuo, ką jie daro. Esu patenkintas tuo, kad sugebėjome atlaikyti tą psichologinę ir fizinę naštą ir laimėjome įtemptas rungtynes. Nesu iki galo patenkintas  nė vieno savo žaidėjo pasirodymu ir tikrai turėsime apie ką pasikalbėti treniruotėje, tačiau tai yra tik sezono pradžia ir mūsų laukia dar daug rungtynių, kuriose turėsime vėl ir vėl įrodinėti savo pajėgumą. Tikiu, kad sezono metu mūsų žaidimas tik gerės ir geriausią formą pasieksime tada, kai to reikės labiausiai reikės.“

R. Kasparavičius: „Kadangi šioje amžiaus grupėje pirmoje rungtynių pusėje reikia žaisti dviem skirtingais penketais, mačo pradžioje varžovai turėjo ūgio persvarą, kuria pasinaudojo. Išaugusį skirtumą vėliau pavyko sumažinti, agresyviai puolėme ir gynėmės. Antroje mačo pusėje tikrai buvo sunku kovoti dėl atšokusių kamuolių. Džiaugiuosi, kad sugebėjome iki pat rungtynių pabaigos išlaikyti intrigą ir įkąsti į uodegą čempionams. Paskutinėje atakoje buvo galima priimti geresnį sprendimą, kurį buvome aptarę – atlikti papildomą perdavimą. Kaip ten bebūtų, paskutinio metimo nesureikšminu, tai – labiau sėkmės elementas. Mes mokomės žaisti taip, kad sėkmės elementas būtų papildomas bonusas, o ne žaidimo dalis. Žaidėjus, geri ar blogi sprendimai, reikia pagirti už didelę drąsą ir kovingumą. Tai buvo rungtynės prieš labai gerą komandą. Po savaitės Kaune taip pat bus sunku, tačiau sezono pradžioje yra svarbu neprarasti pasitikėjimo savimi. Ateityje tikrai bus rungtynių, kur sąlygas diktuosime mes. Tada reiks ne tik gerai žaisti, bet ir laimėti.“

Kitas rungtynes EMSI komanda žais spalio 14 d., kuomet VGTU arenoje susitiks su Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai" ekipa.

Tuo metu „Capital Liūtai“ kitą savaitę vyks į Kauną, kur spalio 14 d. grumsis su Arvydo Sabonio krepšinio centro pirmąja komanda.

SKM I EMSI: Gediminas Alisas 16 (15 atk. kam., 13 išpr. praž.), Kristupas Vigraitis 14, Gytis Auruškevičius 7 (12 atk. kam.),  Adas Kačinskas 5, Domas Kačinskas 5, Matas Klimantavičius 5.

SKM „Capital Liūtai: Paulius Matulionis 15 (7 atk. kam.), Jokūbas Fominas 9 (7 per. kam.), Gytis Gervickas 7 (5  atk. kam.), Nojus Krulikauskas 6, Rokas Čepanonis 5, Eimantas Liškaukas 5.

SKM MKL 3

Detali rungtynių eiga

Rungtynės prasidėjo 7 Kristupo Vigraičio taškais. Pirmuosius taškus liūtams pelnė Nojus Krulikauskas ir Rokas Jankauskas. Netrukus EMSI komandos atstovas Adas Kačinskas pridėjo tritaškį, tolimu šūviu „Capital Liūtai“ gretose atsakė Rokas Čepanonis. A. Milono auklėtiniai dar pirmoje kėlinio pusėje sugebėjo išprovokuoti 5 varžovų pražangas. Deficitui išaugus iki 9:17 Rokas Kasparavičius paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos Gyčio Auruškevičiaus metimas čempionų persvarą padidino iki dviženklės ribos. Sužaidus 10 min. EMSI buvo priekyje 21:9.

Po pertraukėlės liūtus į priekį  kiek timptelėjo 5 Pauliaus Matulionio taškai. Tačiau po Naglio Šadreikos dvitaškio skirtumas išaugo iki 14 taškų ir R. Kasparavičius buvo priverstas išnaudoti antrąją minutės pertraukėlę.

„Capital Liūtus“ virš vandens išlaikė tritaškį pataikęs Gvidas Laurinaitis, po kurio šūvio skirtumas vėl sumažėjo iki vienženklio. Po taiklių P. Matulonio baudos metimų skirtumas sumenko dar labiau – 23:30 17 min.). Likus minutei iki didžiosios pertraukos Jokūbas Fominas skirtumą sumažino iki 3 taškų ir į rungtynes sugrįžo intriga. Įdomu tai, kad antroje kėlinio pusėje EMSI pelnė vos 3 taškus (tritaškį pataikė Domas Kačinskas). Komandos į rūbines išėjo ilsėtis A. Milono auklėtiniams pirmaujant 33:30.

Po didžiosios pertraukos taikliais metimais pasižymėjo vienas EMSI lyderių Gediminas Alisas. Varžovų ekipoje pastebima buvo G. Gervicko figūra – po dviejų Gyčio taiklių baudos metimų ir Arno Drozdovo dvitaškio skirtumas sumenko iki minimumo (38:39, 25 min). EMSI ekipoje lyderių vaidmens toliau ėmėsi minėtieji G. Alisas ir K. Vigraitis. Kėliniui persiritus į antrąją pusę treneris A. Milonas paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos G. Alisas pelnė 4 taškus iš eilės ir EMSI susigrąžino kiek labiau apčiuopiamą 5 taškų persvarą. Sužaidus tris kėlinius EMSI pirmavo 49:43.

Lemiamą mačo ketvirtį taikliu dvitaškiu pradėjo liūtų gretose spindėjęs P. Matulionis. EMSI komandą į priekį toliau tempė G. Aliso taškai ir vis dažnesni sėkmingi epizodai gynyboje.

Eimantas Liškauskas ir R. Čepanonis EMSI pranašumą vėl sumažino iki minimalaus (50:49, 34 min.). Titulą ginančių krepšininkų gretose toliau švietė G. Aliso žvaigždė – jis provokavo varžovų pražangas ir rinko komandai gyvybiškai svarbius taškus (55:51, 37 min). „Capital Liūtų“ strategas R. Kasparavičius paprašė minutės pertraukėlės.

Likus kiek daugiau nei minutei J. Fominas smeigė tritaškį ir perpus apkarpė EMSI persvarą (57:54). Likus 7 sekundėms liūtų deficitas buvo vos du taškai – 56:58. Tuomet 1 baudos metimą 2 realizavo G. Alisas. Paskutinei atakai parengti, R. Kasparavičius paprašė minutės pertraukėlės. Kulminacijai pasiekus aukščiausią tašką G. Gervicko metimas, galėjęs išplėšti pratęsimą, skriejo pro šalį.