Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Startuoja „Pirmasis iššūkis“: kokie SKM komandų lūkesčiai?

2017 11 02 SKM

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Į Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) kovų sūkurį neria jauniausi čempionato dalyviai. Šią savaitę startuoja „Pirmojo iššūkio“ (U12) pirmenybės, o jose rungiasi net 7 Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos (daugiausiai tarp visų Lietuvos krepšinio mokyklų).

Svajonė – susitikti finale

Motyvuotų ir tobulėti siekiančių krepšininkų daug – iš viso čempionate dalyvaus 65 ekipos, tačiau jų tikslai yra skirtingi. SKM treneriai Arvydas Menkevičius ir Tomas Purlys neslėpdami deklaruoja, kad su 2006 m. gimusiais berniukais sieks patekti į finalinį ketvertą.

„Svajonė yra susitikti finale“, – sutartinai apie tolimą perspektyvą čempionato išvakarėse kalba strategai.

„Mūsų tikslai – aukščiausi. Aišku, galima labai daug ko prisikalbėti, o po to nieko nepasiekti, bet reikia siekti maksimumo“, – SKM.lt svetainei kalbėjo T. Purlys.

Grūdinimosi metas

Tuo metu metais jaunesnius žaidėjus treniruojantis Gintautas Vileita pripažįsta, kad šį sezoną vertėtų vadinti „apsišaudymu“, o vaisių raškymas prasidės po metų, kuomet šie berniukai U12 čempionate dalyvaus dar kartą.

„Jaunuolių net nuteikinėti nereikia. Vaikai nori mažiau treniruotis, o daugiau žaisti“, – teigė treneris G. Vileita, kuris sieks pergalių kartu su  SKM VII komanda.

 „Paprasčiausiai noriu, kad jie pramoktų žaisti, suprastų, kas yra oficialios rungtynės, apsiprastų. Mano auklėtiniams tai bus pabandymas, susipažinimas su taisyklėmis, supratimas, ką daryti galima, o ko ne. Pradžioje svarbiausia, kad būtų išmokta žaisti „1 prieš 1“. Rimtesnės kovos prasidės tik vėliau“, – įsitikinęs jis.

G. Vileitai antrino ir SKM IV komandos jaunuolius krepšinio paslapčių mokantis Deividas Zoruba.

„Tiesiog noriu, kad jie eitų į aikštę ir jaustų ten malonumą. Jie patys dega noru dalyvauti krepšinio kovose. Supranta, kad tai yra Lietuvos masto čempionatas ir kiekvienas nori įrodyti, kad yra vertas ten žaisti“, – sakė jis.

Trenerio manymu, geros žinios ir įgūdžiai įgyjami šiuo metu – puikus ramstis ateityje laukiantiems iššūkiams.

„Svarbiausia, kad jaunuoliai tobulėtų. Žinoma, būtų smagu patekti į stipriausiųjų ketvertuką, tačiau ar pavyks, parodys laikas. Vaikai turi išmokti žaisti „1 prieš 1“, suprasti, kada galima imtis iniciatyvos, kada atlikti perdavimą ir panašiai. Kuo geresnė technika, tuo lengviau jiems patiems bus ateityje. Pagrindas yra kuo taisyklingiau išmokti visus krepšinio elementus ir juos pritaikyti ateities kovose”, – pabrėžė D. Zoruba.

22831011 1752193808133818 1547774998 o

Čempionato specifika

Žaidimą svarbą „1 prieš 1“ SKM treneriai mini ne veltui. Šioje amžiaus grupėje negalima dvigubinti gynybos ir naudoti užtvarų. Taip Lietuvos krepšinio federacija (LKF) siekia tobulinti jaunųjų krepšininkų individualius įgūdžius.

„Tokios taisyklės mums yra tik į naudą. Tiek siaurąja, tiek plačiąja prasme. Labai jomis džiaugiuosi“, – kalbėjo SKM II ekipą U12 čempionate treniruosiantis T. Purlys.

„Taip, šioje amžiaus grupėje SKM turi daugiausiai komandų. Tai pasako apie kiekybę, bet negarantuoja kokybės. Ar galėsime pasigirti ir ja? Sužinosime sezono pabaigoje“, – sako SKM I komandos treneris A. Menkevičius.

Pirmajame etape regionų principu į 8 grupes (A, B, C, D, E, F, G ir H) suskirstytos komandos žaidžia dviejų ratų sistema. Į kitą etapą pateks po 4 pajėgiausias ekipas  iš kiekvienos grupės.

32 stipriausios komandos varžosi atkrintamosiose varžybose. o jose sėkmingai pasirodę ekipos patenka į savotišką „Top 16“ etapą, kuriame grumiamasi ne tik dėl medalių, bet ir galimybės ateinantį sezoną žaisti MKL A divizione. Tokią teisę pelnys tik 12 geriausių „Pirmojo iššūkio“ komandų.  

„Jeigu reguliariajame sezone suklydęs dar turi progų pasitaisyti, atėjus atkrintamosioms kiekvienas pralaimėjimas gali kainuoti labai brangiai ir netikėtai nubraukti visų metų darbą. Labai svarbu nepaslysti ir tinkamai būti pasiruošus ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai“, – savo auklėtinius įspėja T. Purlys.

Tomas Purlys

SKM komandos „Pirmajame iššūkyje“

SKM I (2006 m. gimusius berniukus treniruoja Arvydas Menkevičius)

SKM II (2006 m. gimusius berniukus treniruoja Tomas Purlys)

SKM III  (2006 m. gimusius berniukus treniruoja Šarūnas Ciparis)

SKM IV (2006 m. gimusius berniukus treniruoja Deividas Zoruba)

SKM V (2007 m. gimusius berniukus treniruoja Tomas Urbelionis)

SKM VI (2007 m. gimusius berniukus treniruoja Tomas Urbelionis)

SKM VII (2007 m. gimusius berniukus treniruoja Gintautas Vileita)

DAUGIAU APIE U12 ČEMPIONATĄ

Draugaukime ir socialiniuose tinkluose!

FACEBOOK, INSTAGRAM

22323548 10212059528462315 1555505414 o

 

 

Naujienų sąrašas