Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Startuojančiuose „Pirmojo iššūkio“ šešioliktfinaliuose – net 6 SKM ekipos (trenerių komentarai)

2018 03 14 SKM.lt

Nuotr. autorius: SKM.lt

Jau ketvirtadienį startuos antrasis Moksleivių krepšinio lygos (MKL) „Pirmojo iššūkio“ (U12) čempionato etapas. „Pirmajame iššūkyje“ kovas iš viso pradėjo net 65 komandos iš visos Lietuvos, suskirstytos į 8 pogrūpius. Antrajame etape rungsis 32 geriausios čempionato komandos – po keturias geriausias iš kiekvieno pogrupio.

Tarp geriausių komandų į antrąjį etapą pateko net šešios Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ekipos.

Artėjančių kovų išvakarėse pasikalbėjome su D pogrūpyje pirmąją vietą užimančios ir, kol kas, be pralaimėjimų žengiančios (16/0) komandos treneriu Tomu Purliu.

„Berniukai čempionate dalyvauja jau antrąjį kartą, tad jau yra pripratę prie rungtynių tempo ir jiems yra paprasčiau. Vertinti pirmojo etapo labai nenorėčiau, nes šį kartą teko rungtis ne pačiame stipriausiame pogrupyje. Pergalės nebuvo sunkiai iškovotos, nors komandą labai stipriai palietė gripo epidemija. Sirgo beveik kiekvienas vaikas, turėjome labai daug varžybų, todėl labai nukentėjo treniruočių procesas, vaikinai prarado sportinę formą. Tad šiuo metu labiausiai dėmesį kreipiame į individualų ruošimą, berniukų individualią techniką bei fizinį psirengimą. Svarbiausia dabar – atgauti sportinę formą ir gerai pasiruošti „Top 16“ etapui!“, – apie pasiruošimo ypatumus atviravo T. Purlys.

F6O7869

Iš šešių į šešioliktfinalio etapą patekusių SKM komandų net dvi treniruoja Tomas Urbelionis. Abi ekipos kovoja tame pačiame pogrupyje ir yra sudarytos iš metais jaunesnių krepšininkų, tačiau rezultatai kovojant su vyresniais išties puikūs – viena komanda sąskaitoje turi 14 pergalių ir 2 pralaimėjimus, o kita ekipa turi 11 pergalių ir 5 kartus suklupo. 

„Svarbiausia, kad kaupiame patirtį ir ruošiamės ateities kovoms su savo bendraamžiais. Pasibaigus grupės kovoms emocijos geros, pirmą etapą užbaigėme keliomis svarbiomis pergalėmis ir turime neblogas pozicijas prieš atkrintamąsias. Pirmajame etape dažniausiai arba laimėdavome dideliu taškų skirtumu arba dideliu taškų skirtumu pralaimėdavome. Tad, nors buvo kelios kovos, kuriose įtampa laikėsi visas minučių, tačiau įtemptų kovų tikrai trūko. Svarbiausia į atkrintamąsias ateiti su visai kitokiu nusiteikimu, nes čia lengva nebus. Tikiuosi, kad kitame etape sukovosime taip, kaip galime geriausiai ir rodysime gražų žaidimą. Sieksime patekti į „Top 16“ etapą kartu su stripriausiomis U12 komandomis. Antrajam etapui per daug nesiruošiame, treniruočių procesas labai nesikeitė. Ir toliau koncentruojamės į technikos tobulinimą, „1 prieš 1“ žaidimą ir fizinių savybių gerinimą. Tik paskutinėmis savaitėmis daugiau laiko skiriame susižaidimui“, – nuotaikomis po pirmojo etapo dalijosi T. Urbelionis.

Ketvirtadienį svarbiausias kovas „Pirmojo iššūkio“ čempionate pradės trys SKM ekipos, treniruojamos Arvydo Menkevičiaus, Deivido Zorubos ir T. Purlio. Vėliau prie šių komandų prisijungs ir T. Urbelionio bei Šarūno Cipario treniruojamos ekipos.

Antrajame etape komandos rungsis iki dviejų pergalių. Šešioliktfinalio porų nugalėtojai gaus bilietus į „Top 16“ etapą.

Linkime didžiausios sėkmės SKM komandoms!

F6O7939

Naujienų sąrašas