Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Su rinktine triumfavęs SKM krepšininkas G. Valickas – tarp geriausių turnyro žaidėjų!

2018 06 18 Krepsinionamai.lt ir SKM.lt
SKM auklėtinis G. Valickas pateko į geriausių turnyro žaidėjų simbolinį penketą
Nuotr. autorius: Linas Žemgulis/LKF

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtinis Gytis Valickas kartu su Lietuvos rinktine (iki 15 metų) triumfavo Ramūno Šiškausko taurės turnyre.

Mindaugo Noreikos (SKM) ir Rolando Rakučio (A. Sabonio KC) treniruojami lietuviai turnyre iškovojo 2 pergales iš 3 galimų ir džiaugėsi aukso medaliais.

FOTOGALERIJA

Stabilumą viso turnyro metu demonstravęs #skmvilnius krepšininkas G. Valickas vidutiniškai per mačą rinkdavo po 11 taškų, buvo viena pastebimiausių figūrų aikštėje Lietuvos rinktinėje ir pateko į simbolinį geriausių turnyro žaidėjų penketą.

Kartu su SKM auklėtiniu geriausiais turnyro žaidėjais išrinkti Bruno Tomičius (Kroatija). Kristaps Arbidans (Latvija), Emilis Butkus (Lietuva) ir Hasanas Efe Uzunas (Turkija).  

„Atstovauti Lietuvai buvo garbė. Visos turnyro komandos buvo lygiavertės. Pirmosiose rungtynėse su Latvijos rinktine per anksti patikėjome pergale ir jie mums už tai davė „šalto dušo“. Mus tai sustiprino ir motyvavo laimėti likusias rungtynes. Laimėjome prieš Kroatiją, o paskutinės rungtynės buvo įtemptos ir nelengvos. Norint tapti turnyro nugalėtojais, prieš Turkiją turėjome laimėti bent 5 taškų skirtumu. Kovojom iki galo ir troškom tik pergalės, o turnyras buvo vainikuotas pirma vieta. Man tai buvo puiki patirtis. Triumfas turnyre ir patekimas į simbolinį penketą kol kas yra didžiausi mano pasiekimai. Tai motyvuoja dirbti toliau ir siekti naujų aukštumų“, – SKM.lt svetainei kalbėjo dukart Lietuvos moksleivių lygos (MKL) čempionas G. Valickas.

35519207 10156581492195337 5269438750613569536 o

L. Žemgulio/LKF nuotr. 

G. Valickas jau pirmose rungtynėse prisidėjo prie itin gražaus epizodo, kai likus 4 sekundėms atliko rezultatyvų perdavimą komandos draugui, kuris smeigė tritaškį iš aikštės kampo ir šiuo metimu kovoje su Latvijos bendraamžiais išvedė į priekį mūsų šalies rinktinę. Vis tik varžovai sugebėjo rasti spragą lietuvių gynyboje ir paskutinėje atakoje išplėšė pergalę – 74:73.

Antrose rungtynėse turnyro šeimininkai įtikinamai 81:61 nugalėjo Kroatiją, o paskutinėse turnyro rungtynėse 57:48 palaužė Turkijos krepšininkus.

„Noriu pasidžiaugti pergale, nes vyrai puikiai atsitiesė po pirmų pralaimėtų rungtynių, kai likus keturioms sekundėms per anksti pasidžiaugėme pergale. Gavome labai gerą pamoką. O kitose rungtynėse su kroatais ir turkais padarėme išvadas ir nuo pat pradžių žaidėme agresyviai, kovingai. Žinoma, matome dar labai daug broko, bet tam ir yra šis turnyras, kuriame buvo surinktos labai pajėgios rinktinės, buvo tikrai sunku. Galėjome pamatyti savo silpnąsias savybes, ką turime keisti. Dar turime metus laiko iki pirmojo rimto egzamino – Europos krepšinio čempionato ir turime dar daug ką tobulinti“, – po turnyro sakė vaikinų rinktinės vyr. treneris R. Rakutis.

35628330 10156581488525337 3056821884915023872 o

L. Žemgulio/LKF nuotr. 

Smagu pažymėti, jog šiame turnyre, merginų grupėje, triumfavo ir lietuvaitės. Linos Brazdeikytės ir Rolando Radvilos treniruojamos krepšininkės 70:54 nugalėjo Čekiją, 58:44 įveikė Vokietiją ir 77:47 susitvarkė su Lenkija.

Geriausiais turnyro treneriais buvo pripažinti abiejų Lietuvos komandų strategai.

 „Talentų U15 karta“ – ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus.

 

Naujienų sąrašas