Trečioji MKL savaitė: įspūdingos grumtynės po krepšiais ir dar vienas šimtukas

2019 10 22 Erikas Petrikas/SKM.LT
Ganto Križanausko reidas arčiau krepšio
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

Trečioji Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) savaitė mus lepino gerais orais, gražiu krepšiniu bei saldžiomis pergalėmis. SKM.LT pateikia aktualiausius faktus iš praėjusios savaitės įvykių.

Pavyko „atsidaryti“

Pirmieji praėjusią savaitę į aikštelę žengė vyriausieji SKM krepšininkai – U18 čempionato „SKM-I“. Tomo Purlio treniruojama kariauna rungtynių baigtį jau iš esmės nulėmė pirmojoje rungtynių dalyje, kuomet ją pavyko laimėti net (46:23). Antroji rungtynių dalis buvo tik formalumas, kuriame visi SKM kariai gavo pasižaisti (88:61).

FAKTAS NR. 1: T. Purlio atsarginių žaidėjų suolelis įmetė net 47 taškus, kai svečių iš Marijampolės suoliukas pasižymėjo vos 5 taškeliais.

IMG 7342

J. Vaitkaus reidas/Nuotr. aut. Saulius Čirba

Pagirtina kova

Antano Gliožerio auklėtiniams ši savaite buvo ypač sunki – dvejos rungtynės per dvi dienas, o ir traumų vaiduoklis nepamiršo atskristi šalia „Grizlių“. Pirmajame mače nuožmieji „Grizliai“ susitiko su Kauno KM-I „Žalgiris“ ekipa. Tris kėlinius pagirtinai kovoję „Grizliai“ krito ketvirtajame kėlinyje, kuriame kauniečiai atitolo dviženkliu taškų skaičiumi (73:99).

FAKTAS NR. 2: „Grizlių“ startinis penketas įmetė daugiau taškų nei kauniečių startinė penkeriukė (52:49).

IMG 7343

Vienas „Grizlių“ lyderių Ridas Barkovskis/Nuotr. aut. S. Čirba

Geležinė gynyba

T. Purlio treniruojama „SKM-I GEALAN“ keliavo į tolimuosius Šiaulius, kur Saulės miesto gyventojams aptemdė nuotaikas. Geležinę gynybą parodę „GEALAN“ krepšininkai 77:36 įveikė aikštės šeimininkus.

FAKTAS NR. 3: „GEALAN“ krepšininkai varžovams leido įmesti vos 11 metimų iš žaidimo (mesti 59 metimai, 18,64 proc. taiklumas).

BONUS FAKTAS: jaunieji SKM talentai įmetė net 38 taškus iš baudos aikštelės prieigų, kuomet šiauliečiai iš artimojo nuotolio pelnė vos 8 taškus.

IMG 7344

T. Purlio kariauna nepasigailėjo šiauliečių/Nuotr. aut. E. Žaldaris

Pritrūko kvapo

Antrąjį mačą per dvi dienas žaidę „Grizliai“ vėl rodė savo galingą charakterį. Šįkart A. Gliožerio kariaunai pritrūko kvapo, kadangi lyderiams dvi dienas lakstyti po 25 minutes ir daugiau yra ypač sunku. Vėl 3 kėlinius varžovams nervus patampę „Grizliai“ 66:86 krito prieš Kauno KM-II „Žalgiris“ ekipą.

FAKTAS NR. 4: „Grizliai“ (21:16) laimėjo kovą dėl puolime atšokusių kamuolių.

IMG 7346

Įspūdingai kovojusiems vilniečiams pritrūko kvapo/Nuotr. aut. S. Čirba

Neteko lyderio, bet kovojo pagirtinai

SKM savaitės rungtynėse „SKM-II Nuklonas“ paskutinę dieną sužinojo, jog rungtynėse dėl ligos negalės žaisti komandos lyderis Kasparas Jakučionis. Vis dėlto Arvydo Menkevičiaus kariauna kovojo iki pat galo. Tik prastas trečiasis kėlinys jiems pakišo koją, kadangi po jo varžovai įgijo dviženklį pranašumą, kuris neleido vilniečiams pernelyg priartėti (68:77).

FAKTAS NR. 5: vilniečiai pataikė vos 27 proc. baudų metimų (6/22).

IMG 7345

A. Menkevičiaus kariaunai koją kišo netaiklūs baudos metimai/Nuotr. aut. E. Žaldaris

Nelemtas kėlinys

Roko Kasparavičiaus treniruojami „Liūtai“ varžovams davė ypač gerą kovą. 3,5 kėlinio pirmavę „Liūtai“ sugriuvo ketvirtajame kėlinyje. Pats R. Kasparavičius yra ne kartą minėjęs, jog rungtynės trunka 40 minučių ir reikia kovoti iki pat galo. Tai gali būti dar viena pamoka „Liūtams“, kurie 63:71 pripažino kauniečių pranašumą.

FAKTAS NR. 6: „Liūtų“ komandoje Adas Kačinskas pataikė 10 iš 12 metimų iš žaidimo.

IMG 7347

A. Kačinskas surengė fantastišką asmeninį pasirodymą, tačiau jo pergalei nepakako/Nuotr. aut. S. Čirba

Dar vienas šimtukas

„SKM-I EMSI Gorilų“ ekipa principinėje Vilniaus dvikovoje įrodė, jog yra stipresni. Jau per pirmąjį rungtynių ketvirtį „EMSI Gorilos“ susikrovė dviženklį pranašumą, o jau po antrojo kėlinio jį padvigubino. Uraganinis puolimas Algirdo Milono auklėtiniams 100:62 leido švęsti jau ketvirtąją pergalę iš eilės.

FAKTAS NR. 7: „SKM-I EMSI Gorilos“ įmetė net 17 taškų antraisiais šansais, kuomet „VKM-I“ įmetė vos 4.

BONUS FAKTAS NR. 2: didžiausią rungtynių pranašumą A. Milono auklėtiniai įgijo paskutiniajame rungtynių kėlinyje (38 taškai).

IMG 7350

A. Milono vyrai ir toliau žaidžia be pralaimėjimų/Nuotr. aut. S. Čirba

Du kėliniai

Broliškoje dvikovoje susitiko pirmosios dvi U13 SKM ekipos. Praėjusio sezono U12 čempionai „SKM-I Travel team“ sužaidė du įspūdingus kėlinius, kurių dėka antroji SKM ekipa turėjo mažai vilčių kovoti dėl pergalės. Pirmąjį ir trečiąjį kėlinį 48:14 laimėję Tomo Urbelionio auklėtiniai rungtynes laimėjo (84:49).

FAKTAS NR. 8: „SKM-I Travel team“ iš baudos aikštelės prieigų įmetė net 60 taškų, kuomet „SKM-II“ pavyko įmesti 24.

IMG 7349

Broliškumas buvo paliktas už aikštės ribų/Nuotr. aut. E. Žaldaris

Principinė miestų dvikova

Paskutinėse praėjusios savaitės rungtynėse Mindaugo Noreikos treniruojama „SKM-I Warranty Expert“ ekipa parodė savo raumenis ir 86:63 įveikė Kauno KM-II „Žalgiris“ ekipą. Šiose rungtynėse vilniečiams kur kas geriau krito tolimi metimai, kurie buvo vienas iš raktų į pergalę.

FAKTAS NR. 9: „SKM-I Warranty Expert“ ekipoje beveik pusę komandos tritaškių (5 iš 11) pataikė Edgaras Žižys.