Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

U15 Lietuvos rinktinė – „Baltijos taurės“ turnyro čempionė

2020 08 24 Erikas Petrikas/SKM.lt, krepsinionamai.lt
M. Mačiulis po sėkmingo epizodo
Nuotr. autorius: Organizatorių nuotr.

Praėjusį savaitgalį įvyko U15 „Baltijos taurės“ turnyras Estijoje, kuriame susigrūmė Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinktinės. Turnyras lietuviams buvo itin banguotas, tačiau viskas baigėsi gerai – Karolio Čyžiaus vadovaujama U15 Lietuvos rinktinė iškovojo pirmąją vietą ir namo parsivežė aukso medalius. Sostinės krepšinio mokykla (SKM) šiame turnyre turėjo tris atstovus – minėtąjį trenerį K. Čyžių bei žaidėjus Mykolą Mačiulį bei Daną Kazakevičių. Be to, M. Mačiulis šiame turnyre buvo išrinktas Lietuvos rinktinės kapitonu.

Lietuviai sužaidė trejas rungtynes – pirmajame susitikime 75:79 buvo nusileista U15 Estijos rinktinei, antrajame mače 64:90 buvo pralaimėta U16 Estijos rinktinei bei paskutinėje dvikovoje 83:59 buvo nugalėta U15 Latvijos rinktinė. Įdomu tai, kad nors Lietuvos rinktinei pavyko iškovoti vos vieną pergalę – taškų skirtumas lėmė tai, kad K. Čyžiaus vadovaujama kariauna iškėlė čempionų taurę ir džiaugėsi pergale „Baltijos taurės“ turnyre.

„Esame labai laimingi ir patenkinti vaikinais, nes jie išklausė visus mūsų reikalavimus ko mes norėjome iš jų. Imlumas buvo fantastinis, nes per kiekvienas rungtynes gerinome žaidybines detales ir to pasekoje pasiekėme netikėtą pergalę prieš latvius. Praėjusiais metais mes prieš juos pralaimėjome 40-ies taškų skirtumu ir tikrai smagu, kad šiais metais atėjome ir parodėme, kad ne tik galime kovoti, bet galime laimėti dideliu taškų skirtumu.

Ačiū krepšinio federacijai, kad išskyrė net dešimt dienų pasiruošti prieš šį turnyrą. Ačiū visam personalui ir visiems žaidėjų tėveliams, kurie atvyko mūsų palaikyti. Tai buvo tikrai didelė jėga“, – teigė vaikinų rinktinės treneris K. Čyžius.

SKM auklėtiniai šiame turnyre pasirodė solidžiai. Lietuvos rinktinės kapitonas M. Mačiulis vidutiniškai per rungtynes rinko po 4,66 taško, atkovodavo po 3 kamuolius ir atlikdavo po 4,33 rezultatyvaus perdavimo. Savo ruožtu D. Kazakevičius įmesdavo po 6,67 taško, atkovodavo po 7,33 atšokusio kamuolio ir vidutiniškai sukaupdavo po 8,66 naudingumo balo.

„SKM-I Drakonų“ ir Lietuvos U15 rinktinės krepšininkas M. Mačiulis su tinklalapiu SKM.lt pasidalino savo mintimis apie patirtį Lietuvos rinktinės stovykloje, „Baltijos taurės“ turnyrą bei išmoktas pamokas.

„Pačioje rinktinės stovykloje sekėsi puikiai, o turnyre pradžiai sunkiai įsivažiavome, bet paskutines rungtynes sužaidėme itin gerai, – pasakojo Lietuvos U15 rinktinės įžaidėjas M. Mačiulis. – Stovykloje sunkiausiai buvo treniruotis, nes treniruočių buvo itin daug. Jos labai išvargindavo. Be to,  rungtynių metu šiek tiek jautėsi nuovargis po treniruočių.

Šiame „Baltijos taurės“ turnyre bei rinktinės stovykloje pastebėjau, kad yra labai daug kur tobulėti. Dariau labai daug klaidų, priėmiau neteisingų sprendimų. Galima sakyti, kad pastebėjau savo klaidas ir reikės dirbti, kad jų nebūtų, – reflektavo M. Mačiulis. – Pergalė turnyre reiškia tikrai daug. Vien parvežti namo auksą yra kažkas tokio jausmelis. Keliant taurę į viršų per visą kūną ėjo šiurpuliukai – tai buvo kažkas nerealaus.

Tiek stovykla, tiek turnyras tikrai davė labai daug pasitikėjimo savo jėgomis bei jaučiuosi pasiruošęs artėjančiam sezonui“, – įspūdžiais pasidalino M. Mačiulis.

2020 08 23 lat ltu 27

M. Mačiulio reidas/Nuotr. aut. Turnyro organizatoriai

Naujienų sąrašas